18. července: Acqua di Parma Colonia

18.07.12 | autor Ada

Když jsem včera dorecenzovala Violet Blonde, vzpomněla jsem si, že mám někde vzorek Iris Nobile od Acqua di Parma a že by to bylo fajn srovnání. Strávila jsem pak marnou chvíli hledáním jehly v kupce sena. Iris Nobile jsem nenašla, zato jsem objevila Colonii, o které jsem ani netušila, že ji mám.

Místo kosatcového duelu vám proto nabídnu něco na léto (až zase začne). Na Iris Nobile nepochybně dojde taky, však on se ten vzorek najde - až ho nebudu potřebovat.

Acqua di Parma Colonia je tradiční unisexová kolínská s typickým složením: citrusy, levandule, byliny, něco květin a dřev na zafixování. Kyselá osvěžující vůně je jako dělaná, když potřebujete probrat a povzbudit.

Start Colonie je řízně citronový. Aby citron vydržel co nejdéle, doporučuji aplikovat na oblečení, respektive politím celé osoby. I tak ovšem nelze jít proti přírodním zákonům a citrusy se za chvíli ztratí, zůstane jen nádech vetkaný do dalších výrazných složek, jimiž jsou levandule a rozmarýn. Colonia nabývá lehce, ale opravdu lehce mýdlové příchutě. Ze složek základu je nejpatrnější cedr (ořezané tužtičky).

Ideální osoba, která by měla Colonii nosit, je švarný Ital, který se, nedbale rozcuchán větrem, prochází v bílých plátěných kalhotách po pláži. Nemáte-li takového doma, navoňte holt to, co vám okolnosti nadělily, a předstírejte, že je to švarný Ital.

Je-li na vás Colonia moc drahá (vůně Acqua di Parma nepatří mezi nejlevnější), můžete ji částečně nahradit klasikou 4711, oželíte-li jemné mýdlově cedrové srdce. Citronové probuzení je stejné, dál už je všechno jinak.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Karen Walker
Nováček 8 příspěvků 23.03.13 13:57

Kromě krasný klasický vůně se mi moc líbí balení. Od žlutý krabičky po tvar flakónu. A největší pecka je těžký bakelitový víčko :)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 04.08.12 10:12

Nemáte-li takového doma, navoňte holt to, co vám okolnosti nadělily, a předstírejte, že je to švarný Ital.
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Dneska na probrání netřeba Colonie, tohle mě zvedlo dostatečně :D
A propos, už se těším na tu recenzi Iris Nobile, jsem fakt zvědavá :think: :think:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 18.07.12 08:42

Měla jsem ji, nosila jsem ji (ten ital doma se radsi navoni Avignonem). Jsem drobná blondýnka a nijak zvlast mi nevadilo ze je to „panska kolinska“ v letnich vedrech se mi v ni moc libilo a nikdo neprotestoval.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist