Avon: Absynthe

02.03.09 | autor Ada

Tož. Ta zelená barvička je fajná, flakónek taky hezkej, název sexy. Kdo by si necucnul absintu? Kór když tu máme takový fláky jako Absolument Absinthe nebo ten jedovatě zelený Zakázaný pugét od Lolitky, co z něho takovej trošku pikantní ocásek taky táhne.

Tož. Ta zelená barvička je fajná, flakónek taky hezkej, název sexy. Kdo by si necucnul absintu? Kór když tu máme takový fláky jako Absolument Absinthe nebo ten jedovatě zelený Zakázaný pugét od Lolitky, co z něho takovej trošku pikantní ocásek taky táhne. Kde na to v Avonu přišli, to ví pámbu - vůbec v Avonu aby se někdy vepř vyznal. Zdá se mi, že tu firmu řídí nějaký CML, nebo CMA (centrální mozek Avonu), který se živí energií tisíců Avon ladies a podle toho, co zrovna vysaje, vymýšlí nové voňavky a kosmetiku. Proto se to někdy povede a někdy je to kapku horší. Někdy je to Today a někdy U… (U? Taky vám jednopísmenkové názvy připadají padlé na hlavu? Přijdete do parfumérie a zeptáte se prodavačky: ‚Máte f?‘ A prodavačka, místo aby vám podala Ferragama, si bude myslet, že si odfukujete patku a prodá vám nůžky na ofinu. S Avon lady můžete komunikovat jako naši předkové. ‚U?‘ - ‚U-u-ůůů!‘ - ‚Ooook!‘)
Ale zpátky k Absynthe. Jak vtipně poznamenala Fleur ve svojí recenzi (viz databáze), člověk z toho ňák nepozná, jestli absint nebo synt. Jako syntetika. Taky vás to napadlo? Přemejšlíte? Podívejte, je to Avon. Jasně že to nebude absint, ale synt! Jestli už máte něco za sebou, jako že většina z nás má, dávno kašlete na motto ‚přistupovat ke každý vůni nezaujatě‘ - a když držíte v ruce vzorek z Avonu, přistupujete k němu pěkně poctivě s předsudkem. I já jsem zaujala příslušný postoj. A nejen s předsudkem, ještě jsem byla naštvaná. Obětovala jsem se pro své Arôme a jeho čtenářky a koupila jsem si Marianne se vzorkem - místo abych pěkně poprosila na fóru a nechala si vzorek Absynthe poslat od někoho, kdo ho vyzkoušel a už ho nemůže ani vidět. Vyhodila jsem 60 korun za mililitr smrádku a časák, ve kterým si můžu ow¨¨ř¨¨¨ sakra pocem BACKSPACE! přečíst rozhovor s Danou Morávkovou a návod, jak si namalovat oční linky, co je to bio jídlo a jak ušetřit dětem na očkování, samý pro život užitečný věci, že. (V příštím čísle bude jako prezent krokokabelka ve třech barvách, škoda, že už jednu mám.) Naštěstí jsou tam ještě vzorky čaje a čaj je fajn věc, dostatečné množství pomůže například vyplavit nadměrné množství alkoholu z krve. A taky vzorek krému od Nivey, kterým si můžete natřít drštičku. Je to směs glycerínu s bambuckým tentonc a je to vypínací. Asi na noc, když člověk potřebuje vypnout. To se hodí.
Zpátky k Absynthe, zase mi nějak utekla nit. Přečetly jste si recenzi od Fleur? Operuje v ní termíny jako ‚typický avonovský závan‘ a ‚připálená žvýkačka‘. Zkusila jsem to. Nechce hořet. A přímo připálený tóny v Absynthe necejtím, nicméně jinak se s Fleur v nelichotivým pohledu musím bohužel shodnout. Nemám tušení, jak voní absinth, ale představovala bysem si vůni pojmenovanou po něm jako něco zvláštního, divnýho, originálního. Originální Avon? Oxymoron? Absynthe startuje tak nějak citrusově a sladce zároveň, chvíli je to cejtit všude kolem a pak bác, všechno je fuč a zbyde směska nahořkle sladkokyselejch tónů s takovým ne moc příjemným podtónem, kterej teď nemám sílu identifikovat. Guma? Špatně odhadnutý pižmo? Houby? Když vyvoní i tohleto, nezůstane nic, jak je u Avonu dobrým zvykem. Ta lehce teplá sladkokyselost mi připomněla Noa Perlé, moji milovanou, kterou nějak přestávaj vyrábět a já se nemůžu rozhoupat nakoupit si do zásoby, protože je mi líto utrácet, když nevím, jestli to vydrží nebo se to za dva roky zkazí. A až už fakt nikde nebude na skladě, budu litovat.

Abych to teda nějak shrnula, než se opět zatoulá nit:

  • nemůžu Absynthe strhat jako třeba ůůůů nebo levný vůňky typu Pur Blanca. Tak špatnej není a jestli v něm nevobjevíte nějakou tu začouzenou žvejkačku, půjde v pohodě nosit. Lehce hřejivá, sladkokyselá, taková kandovaná pomerančová kůra se špetkou kytiček a koření - na jaro fajn.
  • ta zelená barva je pěkná a krabička je fakt supr. Jedovatě zelená s růžovejma hvězdičkama a vytlačenýma lístečkama. Chci. A to zelenou nesnáším.
  • cena zase totálně mimo. Ku… cifix, Avone. My jsme těžce pracující lidi. Devět kilo za takovou průměrku? Všim sis, že za to můžu mít třeba malej šalimár? Nebo jakoukoliv stokrát originálnější vůni? Velký balení Thé Vert od Bulgáriho? Vrať se do latě a prodávej laciný voděnky pro chudý studentky a nehraj si na haute parfumerie. Vytisknout na flašičku ‚Lacroix‘ fakt nestačí. My si to nekoupíme a maminy z vesnice nemaj každej měsíc na novou ůůůů za litra.
  • výdrž není špatná. Celkem to vydrží, ale moc brzo zmizí to zajímavý a zbyde slabej základ.
  • složení si z nás taky dělá srandu. Šafrán? Orchidej? Eben? Myrha - kde? Frézie? Ach jo. Proč tam nenapíšete po pravdě hlava: citron, srdce: bonbon, kytky, základ: pižmo, houby. Jasně, nikdo by si to nekoupil. Pošlete už toho svýho marketingovýho specialistu někam. Už mě nebaví. Jak má potom človkě šítit osvřtu, když nčjakej chytrák z amrketingu blbne nanaynkám hlavu, že takhle vonií eben s absintem a ašfánem?

A teď mě omluffte, jdu si zdřínhoout zdřémn zdřímnout,. Víno s absithnetmem e jnáročnej konktjejůl.

(Pro jistotu doplňuji na vysvětlenou: recenzi jsem psala lehce podroušená kvalitním vínem (a troškou toho absynthu, proto ty nenápadné narážky na alkohol a pletoucí se myšlenky a prsty. Při recenzování novinek od Avonu je poslední dobou mírná hladinka v krvi takřka podmínkou. Všem, které to otrávilo, slibuji, že se brzo dočkají útěchy v podobě poctivé recenze na poctivé vůně :)

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Avon Christian Lacroix Absynthe (2008)
  • Složení:

    absint, frézie, zelený anýz, orchidej, šafrán, narciska, starodávná dřeva, eben, pižmo, myrha, ambra

 Váš příspěvek
 
Phoe-be
Nováček 1 příspěvek 10.11.14 00:25

Sto lidí, sto názorů, ale tahle recenze je tak PROTI tomu mému, že jsem se kvůli tomu na tomto webu zaregistrovala - jen abych se mohla Absynthe zastat :-) Pro mě jedna z mých nejoblíbenějších vůní, rozeznala bych ji mezi tisíci, a to mám na parfémech nejraději - schopnost vystoupit z davu. Nejsem žádný odborník, parfémů mám tři p**ele, konkrétně jsem se nyní dostala (když nepočítám vzorky atd) přes číslo 40, ale přiznávám, že nejsem schopná říct, jestli něco syntetické je nebo není, a je mi to i dost šumák. Rozlišuji vůně na „voní mi“ a „nevoní mi“, vlastním i několik pánských a střídám je často, podle nálady, podle barvy flakonu a mého oblečení atd… Bezpochyby to není vůně, kterou si na sebe beru, když jdu v létě na kafe s kámoškou, nebo když jdu na rande - na to je moc těžká a jakoby pánská. Pro mě je to podzimní vůně, jedna z mála radostí v deštivých dnech, vůně „do svetru“, hutná, plná takových temných, zastřených tónů, mechu, bylinek… Nevím, jak to popsat, ale já ji MILUJU :-) A jelikož je to můj první komentář na Arome, nedá mi nezastat se trochu i celého Avonu. Jakkoliv je to upír živící se na tom konzumním v každém z nás, pochází odtud mnoho mých oblíbených vůní, neboť to byl první finančně dostupný zdroj a DODNES se mne často kamarádky ptají, čím že to voním - a když odpovím, že Avonem, následuje občas škleb, někdy údiv až šok, často pak žádost o stříknutí nebo sehnání katalogu… Avon předchází jeho špatná pověst, je tak trochu v módě se nad masovým katalogovým producentem ošklíbat… Ale například zrovna tuhle jedovatě zelenou baňku jsem dovezla jako dárek do ŠVÝCARSKA své dobré přítelkyni, která je finančně úplně někde jinde než já a na svém toaletním stolku má v podstatě kompletní sbírku parfémů Hermés, na které si potrpí… Vždycky jsem si na ni vzpomněla, když jsem se Absynthe navoněla, tak jsem jí tuhle vůni koupila k narozeninám a byla nadšená - od té doby jí tenhle parfém musím pravidelně posílat, protože ve Švýcarsku Avon údajně nemají… A kolikrát mi napsala, jak mi závidí, že se taková vůně dá koupit za tak směšnou cenu, zatímco ona utrácí hromady franků za Hermése… Takže určitě není jen pro „maminy z vesnice“, ať už má tahle množina dle recenzentky představovat kohokoliv. Prostě sto lidí, sto chutí, Absynthe voní i Švýcarce, která se živí jako moderátorka počasí v televizi! A teda mně a já jsem česká prodavačka zákusků… Kafkovy dopisy jsem četla několikrát, miluju je, undergroundovou divou se kvůli tomu necítím, líčím se standardně, kouřím jen občas, na pohled jsem rozhodně průměrná žena, ale hrozně ráda bych na někoho působila jako „literární femme fatale“… a jestli i tohle Absynthe dokáže, tím spíš jsem ráda, že mám doma čerstvě zakoupený (za 600kč v akci) plný flakon ;-) Takže, jak já s oblibou říkávám, za mňa áno :srdce:

Na poličce 22 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 8 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 17.11.12 10:00

Já si vždycky jednou za čas musím přečíst tuhle recenzi od Ady, abych se pak skácela smíchy ze židle - to nemá chybu!!!!
Flakon je fakt pěknej, ale vůni zkoušet asi nebudu-uuu-ůůůůůů :pankac:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
liessa
Nováček 15 příspěvků 03.03.11 20:56

Moje spolubydlici ji miluje. Ja ji nesnasim. Kdyz se s ni kamaradka navoni, razem se zmeni v zeleneho draka a ja uz hledam jakykoli nastroj, kterym bych draka znicila. Nevim, ale prijde mi, ze tahle vune nemuze na nikom vonet dobre, aspon nikoho takoveho neznam. Vuni absynthu si opravdu predstavuji jinak, bez ohledu na to, jestli to vyrobil Avon nebo ne…

Na poličce 24 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 27 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Arome iva
Nováček 9 příspěvků 16.01.11 08:58

ja tú vonu milujem, kupujem si ju uz druhy rok a stale sa jej nemozem nabazit. Milujem ju, milujem, milujem.......

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
eli-b  11.12.10 20:02

„maminy z vesnice nemaj každej měsíc na novou ůůůů za litra“

osobně si myslím že podnapilý stav neomlouvá povrchnost.to nebylo moc vtipné.a kolikrát když kolem mě projde nějaká převoněná mestecká pani,nevim jestli jí na to upozornit,nebo jestli se jen tiše dusit tím smradem;) Pa

 
Evža  29.12.09 22:07

Jsem opilá jen jsem dočetla a to jsem ještě nepřivoněla.Gra­tuluji k písemnému projevu,neváhala bych shlédnout videorecenzi.Proto název některých parfémů - bolehlav.Tak dámy
v tom novém roce 2010 s Absynthem opatrně.Jinak výboné!E.

 
therez.ka  01.12.09 10:14

Je mi 20:)) a Absynthe mi voní, jsem tu asi jediná, ale zatím si nikdo z mých blízkých nestěžoval. Voní jim to taky

 
Tomona  15.10.09 12:45

No jo, už jsem se zmínila v recenzi u Flowers, že „nálepka Avon“ ovlivní psychiku a tím celý názor na vůni.Co se synteticky vyráběných ingrediencí týká, bývají používány i při výrobě luxusních vůní.Ona ta naše matička příroda není nevyčerpatelná a trh s vůněmi roste čím dál rychleji.Nehledě na to, že průkopníkem syntetiky v parfému je klasika - Chanel 5, který právě díky aldehydům se stal legendou. Takže já se zastanu zelené žabičky, mě voní,a i když používám vůně jiných značek,rozhodla jsem se, že si ho pořídím.A jsem přesvědčená, že sklidím i nějakou tu pochvalu, protože když ho budu mít na sobě, nikomu se v mozku nesepne AVON-SYNTETIKA-FUJ. Apropo, takové moto jsem zaslechla u zrovna tak slavných parfémů, jako právě Chanel 5

 
Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 19.05.09 16:57

Souhlasím se Shanin. Cena je neúměrná tomu, co ta vůně nabízí. Barva a flakon hezké. Uvnitř taková vodička, co neurazí, ale lidem znalým parfémů skutečně nemá co nabídnout. Já bych nevolila žádná ostrá slova, ta kritika je tady někdy mírně přehnaná. Není to nic moc, ale v rámci svých možností se ta vůně celkem snaží, není zas tak hrozná. Mě by se na venek líbila, na chození do přírody.
Ovšem cena, kterou za to avon chce, je výsměch slušným propracovaným parfémům. Na ty absynthe nemá. A zdá se mi, že to asi bude propadák. V okolí se nikomu nelíbí.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Sadako
Nováček 2 příspěvky 11.05.09 12:21

Nalákala mě zelená barva a pěkná krabička…blbý nápad. Z té vůně se mi vyložně zvedl žaludek. Nevermore.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Kochichice
Nováček 13 příspěvků 18.03.09 21:49

Tak TOHLE je ten ksindl, co se mi vylil do kabelky! Kamarádka Avonka mi dávala nějaké šminky a tajuplně pravila, že tam mám vzoreček. Ano, to je TO ONO, kvůli čemu už pár dní nosím batoh, neb kabelka páchne jako zapomenuté zásoby z Orionky.

Na poličce 10 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 14.03.09 22:44

shanin - trafila si klinec po hlavicke!

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 11.03.09 22:36

Není to úplně špatné. Prostě Avon. Myslím, že kdyby stál tři čtyři stovky a ne drze litr, tak tu tolik negativních emocí nevyvolá. Nemůžu teda říct, že by se mi přímo líbil. Není to typ vůní, které vyhledávám a navíc v něm necítím ten absinth. :-) Ale nevyvolává ve mně žádné negativní pocity. A barvu má teda hezkou.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Lejla  11.03.09 16:19

Asi zamýšleli vůni pro nějakou mladší undegroundovou divu, která si čte Kafkovy dopisy, má avantgardní účes i líčení a kouří. Ale ta si za prvé koupí opravdový parfém. Za druhé nenakupuje u Avonu. Za třetí - takových literárních femme fatale asi moc není. Tohle je jen hra na parfém. Hraje si to na sofistikovanost.

 
Dasa1973
Nováček 2 příspěvky 11.03.09 00:31

Zrovna tahle vůně mě zděsila už dopředu představou: „zelené hašlerkové pití + Avon + Mašlíková na reklamě“, takže ji fakt zkoušet nebudu, ale ta recenze je vážně krásně srandovní :-)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
anonymní  09.03.09 19:23

Nic moc, no.
Lepší mi přijde Sága od Oriflame, tam je i cena přibližnější výkonu než u Avonu :-?Jinak je to dost podobné, i barevností:-)

 
plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2020 příspěvků 04.03.09 16:49

Nasládlá vůně, cítím v ní sušené houby. Po chvíli mě začala lézt na nervy. Má docela slušnou výdrž. Celkově bych řekla že na Avon není zase tak špatná, ale neřeknu protože to vy nesměla stát tolik co stojí!

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Gentiana  04.03.09 11:04

Jo, a k výdrži.
Včera mi došel megabalík kde čeho. Koupila jsem si 40ml Asju za, pěkněprosim, 9,90 euráčů. Kdosi vyprodával na íbeju sklad. A pod cenovkou 37,00 euro byla cenovka ještě v lirách. A podle zaprášenosti pikslí to nevypadá, že sklad drogerie byl nějaký super chlazený a udržovaný.

 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 04.03.09 11:01

recenze boží.
Ten flakon je přesně jedna z mých oblíbených barev, říkaly jsme si onehdy s Kočičicí, že by to možná stálo za hřích, ale… citron, kytky, bonbon, to fakt né. Takže zeleň načerpám třeba az jablek a hořkost z Yataganu.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 04.03.09 00:11

recenze super vtipna! ;))) i kdyz uz pri zmince o caji a alkoholu me napadlo, ze se pani pisatelka asi lehce ovinila ;)
vuni jsem nezkousela, pri predstave toho, co me v marianne asi ceka za obsah, jsem ji radsi vratila zpatky do regalu, pac by to byly vyhozene penize :)
koneckoncu, jestli chtej, aby je nekdo zkousel, tak at jsou normalne v parfumerkach - jeste se po necem takovym extra shanet. on je mi vubec cely ten system prodeje protivny

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.03.09 21:37

Vždyť jo, Today, ač nemám kytky v lásce, je docela pěkná, ostatní starší znám jen z parfemovaných stránek, tak nemůžu posoudit. Ale U a 007 ještě na za tu cenu… Za 300 se v drogérii vyberou srovnatelné nebo i lepší. Nemůžou čekat, že středoškolačka (a podle vůně to pro nikoho staršího asi určené není) vrazí takové prachy do voňavky.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Jana
Učednice 141 příspěvků 03.03.09 17:59

Ahoj, díky za tuhle recenzi. Taky jsem si v pátek koupila Marianne. Náhodou je to úžasný časopis a to mi nedávno bylo 20.:-)
A ten parfém taky není špatný, ale znám určitě lepší. Snesu ho na sobě, ale asi bych si velké balení za tu cenu nekoupila.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 14 parfémů
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 03.03.09 17:26

Neber to jako obecnou výtku Avoním vůním. Ada jich taky spoustu pochválila. Absynthe neznám, chtěla jsem si taky kvůli tomu koupit Marianne, ale nekoupím. Měla jsem vzorek U i Bondgirl 007, ale ani jeden mě nenadchl. U bych snesla, ale nikoli cenově. 007 nee. Today mám, a opravdu je lepší než tyhle dvě.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Tomona  03.03.09 15:24

Nejsem zrovna spotřebitelka výrobků Avon,ale přílišná kritika vůní této kosmetické firmy se mi zdá přehnaná.Sama vlastním spoustu vůní luxusních značek, ale třeba Avon vůně Flower,Today a Tomorow mi připadají srovnatelné svojí bohatou kompozicí i výdrží.Myslím,že tu hraje důležitou roli psychika,známe značku a podle toho si „přibarvujeme“.To, co u luxusní značky lehce promineme, u masové si ještě přisadíme…Tak třeba co se týká vůně Absynthe: moje známá,léta používající Palomu Picasso (kdo zná,ví,že je to vůně spíše pro náročné ženy), a kterou nezaujala žádná jiná vůně,se po přičichnutí k Absynthe do ní úplně zbláznila a hned si ji pořídila.Takže je to opět o tom, jak která vůně na koho působí.Cena Avon vůní je možná pro neavonlady vyšší, nicméně na Aukru se jich dá většina koupit o více než polovinu levněji.Zdravím všechny čmuchalky

 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 03.03.09 12:29

Super! Mne sa takéto české výrazivo ohromne páči! Baví ma čítať toto neformálne psaníčko podané s totálnym nadhľadom a kvapkou vína v krvi! Ako píše evik77, pri písaní recenzii, fakt pij častěji, výsledok stojí za to:
„na plné ústa“ sú napísané veci, ktoré väčšinou taktne prehliadame a mlčíme o nich z tolerancie alebo z lenivosti - napríklad ceny v Avone alebo „oblbovanie“ v uavádzaní zloženia, či hru Avonu na haute parfumerie! Cha-cha!
No a k Absinthu, mne tým divným všetkým možným prišiel celkom zaujímavý, aj výdrž ma prekvapila - aspoň hodinku to vydržalo. Toť vše! :-)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Iris
Učednice 239 příspěvků 03.03.09 12:28

Souhlasím se Širín, už se těším víc na čtení samo, než na posouzení vůně.Díky Ado a na zdraví!!

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 03.03.09 12:03

Já se divím co tam Ada všechno vyčenichala. Mě se Absynthe vůbec ale vůbec nelíbí, neměla jsem ani chuť počkat co z toho ještě zavoní, je to levná směs něčeho podezřele divného, ale recenze je výstižná.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1582 příspěvků 03.03.09 11:44

Taky jsem měla dojem,že zmatená písmenka jsou schválně,ale jinak je to trefná a povedená recenze.Přiznávám se,že jak časopisy opovrhuju a prakticky je nekupuju,tak Marianne jsem koupila a dobře mi tak,ke čtení prakticky nic,čaje jsem si uvařila,vzorky Nivea krémů zastrčila do koupelnové skříňky a Rákosníčka musím teprve čuchnout.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 03.03.09 10:46

Aduš neboj, nikdo není otrávený, Garfield špetku rozvernosti jednou za čas přežije a my ostatní se na to budeme těšit.
Nasrafí! 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 03.03.09 07:56

Jé a já myslela, že je to schválně :-)) Ne že bych tě chtěla dohnat k alkoholismu, ale opravdu jsem se pobavila.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
eva  03.03.09 06:26

Centrální mozek Avonu, Ado, to je perfektní :-) Ačkoli jsem běžně spíš konzervativní, recenze je výborná, zvedne náladu :-))) Díky!

Výborné je i zhodnocení cinkjy - sdílím Rákosníčka :-)

 
emily
Nevyléčitelná závislačka 1780 příspěvků 02.03.09 22:23

Juuuj, ale som sa pobavila, nazoaj sa nam lubilo, trosku ovinene a absinthovane, no hned sa to lepsie cita:)) dufam, ze avonaci vymyslia trebars nieco v nazve sex on the beach-to by bolo prijemne s prijemnym spojene a uzitocne ako adina recenzia by z toho vyslo:))

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 02.03.09 21:32

Ježíííííši, Ado, takhle jsem se dlouho nenasmála. Super, zvlášť ten závěr!!! Fakt pij častěji :-D . A jinak souhlasím - Avon má přemrštěné ceny, obvzlášť u vůní. To si raději opravdu koupím malé balení Shalimara.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 02.03.09 21:16

To se tedy řehtám - názory si úmyslně přečtu, až to dopíšu.
1. Marianne mám také, na zkrácení volných chvil při marodění a taky se tu divím proč ji mám… Články jaksi…Po dlouhé době jsem ji zkusila… Nic…
Ale!! Ado, kdybys napsala, dostala bys toooolik vzorků Absynhtu!!!!!!!!!­!!!
Mám ho tu, začalo to dezinfekčně, ale ne beznadějně! Tak voní hodně vůní v začátku, člověk je napnutý, jak do bude pokračovat..
Ovšem Absynth je taková hysterka… Zařve a když jí dojdou argumenty, tiše se vypaří, aby nikdo nepoznal, že tam vůbec byla...... 30 minut, nos mám momentálně skoro přecitlivělý, ale více to netrvalo…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 02.03.09 20:47

Jestli jsi po každém vínku takhle vtipná, tak to bych s Tebou chtěla chodit pařit:-)). Není nad kombinaci inteligence + smysl pro humor. To se tak často nevidí:-).

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů
 
Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 02.03.09 20:46

Hele, já jsem taky mamina z vesnice!!:o)) To nebylo hezký. Jinak recenze dobrý, vůni jsem ani nezkoušela a asi ani nebudu, jednak mě odrazuje ta jedovatá barva a za druhé opravdu ty ceny jsou víc než přemrštěné.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 02.03.09 20:40

Zelená víla???? Spíše Rákosníček, který právě vylezl ze svého rybníka Brčálníku, do kterého blízká chemička vypustila něco ze svého nebezpečného odpadu.....Ach jo, opravdu hrůza.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.09 20:37

Hm, teď za střízliva mi připadá, že jsem to nepsala já, ale Babica.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 02.03.09 20:28

V reklamě mě zaujal flakonek, v obchoďáku jsem házela kostkou abych dostala vzoreček /co všechno člověk v zájmu své vášně neudělá, že/, no a blbě mi bylo v autě. Vůně mi připadá pánská, příliš dotěrná,neodbytná, čpavková,chemic­ká,prostě něco, co na sobě mít nechcete a působí to spíš jako vetřelec, než jako kamarádka vůně, v závěru cítím usušené listí. Manžela z ní rozbolela hlava, a to je zvyklý na ledacos. Naprosto chápu, že při delším požívání z ní může člověk opilecky blábolit "-)

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 02.03.09 20:27

Omlouvám se, Ado, ale tohle je nejlepší recenze poslední doby. Omlouvám se všem těm nádherně propracovaným, kde se dozvím jméno parfemáře i s adresou jeho múzy, ale tohle je prostě senzační čtení. Jen máš smůlu, že Ti za to CMA ani žádný časák nezaplatí. Ani ta Mařenka pro třicetileté :D Až do konce jsem se chechtala! Když jsme včera propíraly, kdo s jakým výsledkem TO zkoušel, nikdo tak trefný nebyl ;-) My to totiž nepily :D

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.09 20:26

Psala jsem to malinko ovíněná a ke konci už se pletly nejen myšlenky, ale i prsty. Teď už jsem kapku střízlivější, tak si to jdu po sobě přečíst. Možná se budu divit.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 02.03.09 20:19

Dlabu na vůně! Čím horší jsou, tím lepší jsou recenze!

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 02.03.09 20:01

… já se smíchy málem zřítila ze židle u posledních 4 vět 2.odstavce :))) …

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 02.03.09 19:49

Aduš ty jsi vážně skvělá. Tvé vtipné recenze nemají chybu. Centrální mozek Avonu haha. Zase jsi mi zvedla náladu-uu-ůůůů:-)).

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů
 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 02.03.09 19:24

Recenze moc hezká, ale Ado, prosím Tě, proč to podivné výrazivo v závěru? :(
Levný vůňky…nevobje­víte…špatnej…??? Už recenze dívčích vůní s „dívčím slangem“ mě moc nenadchla a včil toto.Musím přiznat,že mě to při čtení drobátko rozčiluje :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 02.03.09 19:05

Docela šok, když jsem přivoněla, divím se, že se někomu může líbit. Citrón, přecukrováno…to asi, aby se líbil ;) , no a ten absinth a dřevíčka dřímají někde pod tímto těžkým nánosem hrůzy. Připadá mi, že na tomto parfému zašla chuť zalíbit se tak daleko, až to pěkné není…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 130 parfémů
 
derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 02.03.09 18:51

Absynthe od Avonu jsem nezkoušel, ale pokud tě Ado nenadchla, sprav si chuť s Fou d'Absinthe od Artisana. Je náádherná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist