Avon: U by Ungaro for Her

20.11.08 | autor Ada

U by Ungaro jsem zkoušela třikrát, než jsem se rozhodla napsat recenzi, což je na avoní vůni nezvykle hodně. Poprvé jsem ji nanášela s potutelným úšklebkem, natěšena, jak si na ní smlsnu, ale po skončení testu jsem to už udělat nechtěla. Nepřišla mi totiž tak katastrofální, ba dokonce se mi i líbila, a strhat vůni jen proto, že je to Avon a že se mi chce? To by nebylo fér.

U by Ungaro jsem zkoušela třikrát, než jsem se rozhodla napsat recenzi, což je na avoní vůni nezvykle hodně. Přiznávám se bez mučení, že s většinou levnějších vůní jsem hotová napoprvé… většinou jsou snadno čitelné a víc zkoušek nevyžadují. Poprvé jsem ji nanášela s potutelným úšklebkem, natěšena, jak si na ní smlsnu, ale po skončení testu jsem to už udělat nechtěla. Nepřišla mi totiž tak katastrofální, ba dokonce se mi i líbila, a strhat vůni jen proto, že je to Avon a že se mi chce? To by nebylo fér.

Druhá zkouška byla nějaká rozpačitá, U mi na ruce nechtěla držet a za chvíli utekla, takže nebylo co testovat. A při třetí zkoušce jsem najednou ucítila typické podtóny levných vůní, v nichž se šetří na složkách, především na základu. A co teď s tím?

V databázi zatím U nasbírala převážně negativní hodnocení a ani na fóru nezazněla žádná óda. Převážný pocit zkoušejících by se dal shrnout jako ‚další růžová vodička‘. Dokonce i můj přítel, který o parfémech neví vůbec nic a je proto cenným zdrojem brutálně upřímných postřehů, ji ohodnotil, cituji: ‚taková průměrná vůně, ničím nezajímavá‘. Pokud se na U podíváme pohledem běžné uživatelky Arôme, tedy ženy s minimálně základním přehledem, není U opravdu nic moc. Laciné tóny citrusů, osvěžovačů a pracích prášků jsou nepřehlédnutelné a střední třídu bych identifikovala, i kdyby mi někdo dal nepopsaný vzorek.

Posuneme-li perspektivu směrem ke konzumentce levnějších parfémů, vede si U o něco lépe - v této kategorii je to obstojná ovocně květinová vůně. Voní po citrusech, postupně se rozvíjejí další ovocné tóny, soudě podle složení nezamýšlené - jahody, jablka. Celou dobu jsem byla na vážkách, jestli je ovocně květinová nebo spíš jen ovocná, ale nakonec jsem tam nějaké květiny našla - takové obecné vodní květiny, nějakou frézii nebo růži. Kosatec, osmanthus? Zapomeňte. Základ je lehké svěží pižmíčko, jinými slovy, základ prakticky neexistuje. Asi tak půl hodiny je vůně protivně pronikavá, potom cca půl hodiny slušná, sytě ovocná, potom už jen slábne a vyčpívá.

Výhodu levnější sorty, totiž to, že je levnější, ovšem Avon naprosto zabíjí cenou - padesátimililitrové balení U by Ungaro stojí neuvěřitelných 1200 Kč! Kdyby zůstala na úrovni takové Incadessence, Far Away či Tresselle nebo ještě lépe Pur Blancy, s klidem bych ji ovocenkomilkám doporučila, ale když můžu mít za 75 % ceny U třeba některou Apparition, standardní ovocnou vůni bez těch protivných laciných podtónů? Případně Escadu, která jde do ovoce s opravdovou vervou a necmrndá do flakonů nějaké trapné estery za dolar kilo? Dokud bude U tak drahá, vyhněte se jí širokým obloukem. Věhlasné jméno a pompézní reklama s půvabnou Reese je bohužel jen tenké pozlátko.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Avon U by Ungaro for Her (2008)
  • Složení:

    květ bergamotovníku, frézie, pepřový květ, akátová aura, lotos, vonokvětka, kosatec, santal, pižmo

 Váš příspěvek
 
yuwa  19.10.09 21:14

ten ungaro je bieda. fakt bieda. za take prachy. velkonocna oblievacka. Ingrid ma pravdu, vone z Avonu mi pridu lacne snad ani jedna ma neziskala natolko aby som ju pouzivala.

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 09.10.09 14:38

Podepisuju se pod komentář Myskamausky.Asi 5 minut jsem cítila něco citrusového,ne­identifikovatel­ného a pak nic,jedno velké nic.Za tohle by byla škoda i těch dvou stovek a Avon by se měl vážně stydět.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
bety  07.03.09 17:19

mně všechny avonky připadají takový laciný, měla jsem far away a pure blancaa ještě jsem měla v nich půl flakonu a směřovaly do popelnice. Prostě mě ty vůně omrzely, když si koupím u tinťongů levný nápodobky, tak je to to samý

 
WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4120 příspěvků 24.01.09 15:30

na me ze zacatku vonela podobne jako hugo boss- woman, takze se mi docela libila. Nicmene, byl to jen ten zacatek.

Na poličce 132 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
 
dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 13.01.09 22:05

Voní příjemně, ale nevydrží ani než vyjdete ze dveří…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Morgainne
Učednice 51 příspěvků 20.12.08 20:59

Za tu cenu je to hrůza! Já bych ji nechtěla ani za dvě stovky. Mně se nelíbila od první chvilky. Jednolitá, protivná; nechtěla bych ji potkat v přeplněné tramvaji, stoprocentně by mě minimálně rozbolela hlava.

Na poličce 6 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 14 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Danny
Znalkyně 288 příspěvků 20.12.08 15:42

Tahle vůně je docela příjemná, ale cena mnohonásobně převyšuje výdrž!!!

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Arome Olga
Učednice 33 příspěvků 22.11.08 19:11

Zdravím vespolek. Koukám, že ani můj nos nelhal. Mně to smrdělo jako hnijící ovoce. Tak mi to přijde, že vůně, které byly něčím zajímavé, Avon pro jistotu přestal vyrábět. Třeba pánská I'm Perfect. :-(

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.11.08 21:41

Až se mi dostanou do ruky vzorky, tak recenze napíšu… ale musím prostřídávat různé sorty a značky parfémů, aby si přišli na své všechny čtenářky ;)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Agnes
Nováček 15 příspěvků 21.11.08 20:17

prosím, bude v recenzi také true glow a true glow night?

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5279 příspěvků 21.11.08 16:55

obyčejná, zbytečná, neoriginální.Cenově se tlačí tam, kam mateřskou značkou ani kvalitou nepatří.Cenová relace však budí u neinformovaných zákaznic dojem luxusu.Za ty peníze si kupují výrazově lacinou vodičku.Přitom cílová skupina spotřebitelem Avonu obyčejně nepatří do horních 10 tisíc.Být firmou Avon, tak bych se styděla.Mimochodem, na začátku mi" voní" jako blivky, ve vší neúctě…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Silvi
Učednice 147 příspěvků 21.11.08 13:39

jestli je vůně taková, tak Reese jí naprosto odpovídá:D

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
ewe  21.11.08 12:52

To se dalo čekat, v časopise byla miniaturka a ani se mi ji nechtělo použít…tušila sem, jaký bude obsah

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9446 příspěvků 21.11.08 10:29

Testovala jsem U se stejným výsledkem = není úplně špatná, ale dá se koupit mnoho podobných vůní za méně peněz při lepším výsledku (např. uvedené Escady mají o dost delší výdrž).

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Myskamaus  21.11.08 07:57

I kdyby to byl nejnádhernější parfém na světě,tak ho nechci.Zkoušela jsem ho dvakrát a po 5 minutách jsem necítila NIC a to nepřeháním!Takže já jsem ani nestačila zjistit,jestli voní drogérkově.Pro mě vyhozené peníze a cena je fakt šílená.

 
Amy
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 21.11.08 07:15

Úplně souhlasím s Adinou recenzí, vůně tak za 300,–- max., a i tak bych se dost rozmýšlela, třeba Bond Girl se mi celkem líbí, ale taky tak za 300,–-

Na poličce 7 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Veru  20.11.08 23:54

Taky jsem nechtěla věřit ceně, a když jsem ji otestovala, skoro jsem se rozčílila. Nemám sice vůbec nic proti Avonu, nakonec některé vůně má pěkné (a dokonce mojí ne moc neoblíbenou Extraordinary mi lidi chválí čím dál víc:-)), ale na co si to sakra v tomhle případě hraje??!? Spousta jiných pěkných a lepších vůní ve stejné kategorii stojí půlku, takže tenhle pokus fakt nechápu.

 
klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.11.08 23:28

Velmi výstižné. Na této vůni je nejkrásnější právě krásná Reese Whitherspoon.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist