Nové vůně: Bottega Veneta, Baiser Volé & Eau d'Ikar

22.10.11 | autor Ada

Dnes mě opět přilákaly novinky: eponymní vůně italské značky Bottega Veneta, od které jistě znáte krásné kabelky "tkané" z kůže (i když nejspíš jen z obrázků, protože jsou hříšně drahé); ukradený polibek neboli Baiser Volé od Cartiera a pánskou Eau d'Ikar od Sisley.

Byl to dneska docela šťastný výběr. Snad je to taky tím, že léto je konečně za námi, tudíž mezi novinkami nejsou nudné svěženky a stopadesáté letní verze známých parfémů, nýbrž vůně určené pod stromeček. Kdo si dneska vybere?

Bottega Veneta Bottega VenetaBottega Veneta Bottega Veneta
Žena se zálibou v jemné kůži: co jiného ostatně čekat od Bottegy Venety? V parfému, který by se hodil k proplétaným kabelkám a luxusním rukavičkám, prostě nemůže kůže chybět. Bottega Veneta však není vyloženě kožený parfém jako třeba Cabochard nebo Bandit, i když ke konci je kůže poměrně zřetelná. Do té doby jí dělají společnost velmi elegantní květiny, po jejich zeslábnutí se ukáže klasicky chyprový základ s větvičníkem, pačuli a právě kůží.

Zpočátku, dokud voněly květiny a pudr, mi Bottega Veneta mírně připomínala Kelly Calèche. Kelly je však spíš rozverná, cílená očividně na mladší zákaznice. Bottega je sofistikovaná, elegantní jako Chanel No. 19, ne však romanticky elegantní. Zároveň je velmi nenápadná, pravý opak křiklavosti. Vřele doporučuji k vyzkoušení. Zajímáte-li se o klasické chyprové vůně, třeba zmíněný Cabochard, Bottega Veneta by mohla být dobrou přestupní stanicí.

Cartier Baiser Volé (Eau de Parfum)Cartier Baiser Volé (Eau de Parfum)
Baiser Volé od Cartiera má velmi ostrý, zelený začátek. Ze zeleně záhy vystoupí lilie a konvalinky, které vyrůstají ze sladkého, vanilkově pudrového základu - oproti prudce zelenému začátku je to otočka o 180 stupňů. Orientální základ by měl být poctou vůni Le Baiser du Dragon, ze které prý Baiser Volé vychází.

Vůně bohužel není tak zajímavá, jak by se z popisu mohlo zdát. Proměna z rozšlapané trávy v pudr s vanilkovou vůní je nečekaná, překvapí vás však jen jednou. Před koupí proto Baiser Volé raději několikrát vyzkoušejte, ať máte jistotu, že se vám rychle neomrzí.

Sisley Eau d'Ikar for MenSisley Eau d'Ikar for Men

Pánská Eau d'Ikar se hned tak omrzet nemůže. U Sisley už jsme zvyklí, že chodí jinými cestami než ostatní značky, není to ostatně firma, která by chrlila několik parfémů ročně. Eau d'Ikar je navíc její první pánská vůně, nepočítáme-li unisexovou Eau d'Campagne z roku 1974.

Eau d'Ikar se skládá z mnoha složek, které se postupně objevují a různě prolínají. Začátek je zemitý, kořeněný, přitom hebký. Poté se objeví chyprové tóny, vzdálená podobnost s Terre d'Hermès, vetiver, balzámy, špetka černého čaje; a postupně sílí vliv hlavní složky, na níž je Eau d'Ikar vystavěna, totiž mastixové pryskyřice. Její vůně je vosková, dřevitá, živočišná, kdyby byla intenzivní, nejspíš by byla nesnesitelně těžká. Eau d'Ikar naštěstí patří k těm vůním, které se při rozumné aplikaci drží zkrátka.
Vůně je velmi mužná, taková chlapsky hřejivá, nebojím se říct sexy. Určitě vyzkoušejte.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Sisley Eau d'Ikar for Men (2011)
 • Složení:

  HLAVA: mastix, bergamot, citron, hořký pomeranč, mrkvová semínka
  SRDCE: mastix, kosatec, jasmín, bílý čaj, rákos, byliny, koření
  ZÁKLAD: mastix, pravá ambra, santal, vetiver

  1255 - 1984 Kč
 • Cartier Baiser Volé (Eau de Parfum) (2011)
 • Složení:

  HLAVA: pestík lilie
  SRDCE: lilie
  ZÁKLAD: lístky lilie

  792 - 1520 Kč
 • Bottega Veneta Bottega Veneta (2011)
 • Složení:

  HLAVA: bergamot, červený pepř
  SRDCE: jasmín
  ZÁKLAD: pačuli, větvičník

  350 - 2550 Kč
 Váš příspěvek
 
Bluegirl
Nováček 2 příspěvky 16.05.12 14:52
...

Voní pěkně, ale podle mě je příliš drahá. připomněla mně několik vůní, které už znám, ta pudrovost je v ní zřejmá. Neříkám, že voní špatně, ale přijde mi že ktejaká drogérková pudorvá varianta voní líp

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Otýlie
Nováček 17 příspěvků 06.11.11 11:52
Baiser Volé

Tuto vůni jsem zkoušela včera, můj úplně první dojem z ní - voní, jako čerstvě uvázaný tůjový věnec, asi nějaká analogie s dušičkama. Rencenze je naprosto přesná a výdrž nic moc.

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Lorrina
Učednice 68 příspěvků 04.11.11 21:50
Bottega Veneta

No, moc se mi nelíbí, ani na první ani na xtý počich. Mám vzoreček od slečny promotérky ve Fannu, očichávám, očichávám, ale nějak ee. Příliš těžká vůně „pro staré báby“. Kdo by jej chtěl, ráda vyměním za jiný vzorek…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Lenna
Parfémová maniačka 539 příspěvků 22.10.11 21:30
Baiser Volé

Souhlasím s recenzí. Výdrž podle mě nic moc, ale kolegyně nečekaně chválila, když jsem myslela, že je vůně fuč… takže? :think:

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 22.10.11 16:57
Cartier Baiser Volé

Tak jak jsem se na ní těšila, tak mne bohužel zklamala, nejvíc mi vadí její linearita - vůbec nikam se nevyvíjí a bohužel na mě voní jako drogérovka.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
silvoušekCZ
Parfémová maniačka 566 příspěvků 22.10.11 15:17
Cartier Baiser Volé

měla jsem možnost vyzkoušet ji minulý týden a je opravdu přesně taková jak je popsáno v článku. Navíc u mě ani výdrž nic extra :-(

Na poličce 119 parfémů 641 miniatur 112 odstřiků 316 vzorků V tužebníku 115 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist