Burberry: The Beat

13.03.08 | autor Ada

Cílovou skupinou vůně The Beat je mladá městská žena, nechal se slyšet Christopher Bailey z Burberry. ‚Nálada vůně je mladá, moderní, energická, dynamická, expresivní, veselá, vitální, temperamentní a kurážná…‘ Málem jsem pro tu řadu dynamických adjektiv nenašla překlady, každopádně v koutku úst se mi okamžitě začala sbíhat jedovatá slina.

Především mě dojalo bezelstné přiznání, že The Beat má ‚cílovou skupinu‘. Cílovou skupinou parfému je podle mě člověk, respektive žena, když to zúžíme. Pro pana Baileyho není The Beat parfém či nedejbože umělecké dílo, jak máme my parfémoví maniaci tendenci vůně vnímat; je to produkt, který je potřeba marketingově zabalit, vykomunikovat směrem k zákazníkovi, vyskladnit do všech možných prodejen a ideálně také co nejrychleji vyprodat, což se ovšem těžko podaří, protože konkurence je tuhá. Smutné. Ještě že máme ty tiché niky po stranách hlavního proudu.

I ten popis mě dostal. Když jsem ho četla, už jsem měla Beat na ruce, takže někde za slovem ‚moderní‘ mě to přestalo bavit; mladá a moderní ve smyslu současných trendů Beat je, ale to je asi tak všechno, dynamické, expresivní a kurážné kecy si prosím strčte za klobouk, děkuji.

Reklamní fotka na první pohled budila dojem, že by The Beat mohla být opravdu kurážná - černobílé provedení, rockerky v černém a bílém oblečení, úderný název. Jenže když se podíváte podruhé a zblízka, už vidíte, že to nejsou žádné rockerky (tváří parfému je modelka Agyness Deynová, kterou na reklamní foto namnožili, proto jsou si ty slečny tak podobné :) ), ale rebelky: účes je rozcuchaný přísně esteticky, nožky jsou hladké jako sklíčko a vybrané pózy odrážejí v souladu s rebelským trendem všechny tváře ženy - zamyšlenou, veselou, rozevlátou i jakože drsnou.

Vůně je samozřejmě od reality prezentované reklamou zcela odtržená. Black od Bvlgari, to je městská vůně, nesmlouvavá, temná, kontrastní, sálající beton a asfalt zavřený do flakonu. Bandit nebo Paloma Picasso jsou vůně pro drsnou rockerku v kůži a s cigaretou pověšenou na rtu.

The Beat je hebký vanilkový zákuseček politý růžovou šťávou a ozdobený bílou kytičkou. Vanilka není ve složení uvedená, ale je tam minimálně její dojem, a je úplně stejná jako třeba v Obsession Night - taková ta chladnější, jako z chladicího pultu v cukrárně. Mandarinka, bergamot a červený pepř obstarávají ovocnou, líbivě svěží složku. Kosatec a cedr přidávají na hebkosti; kosatce je tam poměrně dost, jestli ho máte rádi a v Omnii Amethyste ho bylo moc, ale jinak by styl vůně vyhovoval, zkuste The Beat. Čaj ucítíte, pokud ho budete hledat - kdybych ho neviděla ve složení, ani by mě nenapadl.

Celek je příjemný, líbivý, ale možná až zbytečně moc - a upřímně řečeno i krapet drogerkový. Po vysázení trumfů, což trvá asi tak půl hodiny, The Beat citelně zeslábne a zřídne a mnoho z ní nezůstane. Výdrž je slabá.

Doporučuji k univerzálnímu použití do prostředí, kde je cokoli vybočujícího z průměru nevhodné.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Burberry The Beat (2008)
  • Složení:

    cejlonský čaj, kosatec, zvonek, bergamot, kardamom, červený pepř, mandarinka, bílé pižmo, vetiver, cedr

    151 - 958 Kč
 Váš příspěvek
 
Dayyo
Nevyléčitelná závislačka 1052 příspěvků 19.07.16 10:37

Tak já se jí zastanu: vůni jsem koupila jako slepák, vybírala jsem podle složení, recenze mě nezajímaly. A vůně mě velice překvapila: za velmi nízkou cenu: krásný flakonek a zajímavá lehce květinově- orientální vůně, decentní, troufám si říci, že pro okolí bude i líbivá ,zvláště pro mužskou část. Jinak pokud se vůně někomu nelíbí, nebo je mu snad i protivná?? proč ne–takové to je, má být a a bude. Výdrž asi nebude úplně nejlepší a pro mladou energickou rockerku bych asi zvolila i jiný typ vůně,ale též: proč by ji nemohla mít i ta rockerka? :P :srdce:

Na poličce 28 parfémů 32 miniatur 45 odstřiků 170 vzorků V tužebníku 54 parfémů
 
Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 14.11.12 10:26

Sladšia príjemná, ale priemerná vôňa.

Příspěvek upraven 29.07.14 v 18:51

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů
 
anonymní  16.06.11 14:04

vtipný popis, taky nemám ráda, když se kolem vůně marketingově ujede a vlastně je to naškodu. jinak vůně nic moc, sladký rybíz + koření - buďto by musela být míň sladká a víc trpky kořeněná, nebo bez koření, tuhle kombinaci nemusím

 
anonymní  18.02.11 22:19

Tohle a vůně pro rebelky?? Kdyby ty rebelky takto rebelovaly, měly bychom to my, jejich matky, opravdu jednoduché!! Mně vůně připadala po vyvanutí prvního (zajímavějšího dojmu) tuctová a ke konci vysloveně sladce obtěžující (a bohužel na papírku dost držící)

 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 23.01.11 04:52

75ml balení mi stačilo. Vůně jednoduše líbivá, snad nikoho nemůže urazit. Ale je pravda, že jsem po ni sáhla téměř vždy v okamžiku, kdy jsem se rozvýsledně rozhodovala nad flakony, který parfém ten den použít. Nekonfliktní, částečně i povzbuzující.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Danuš  27.12.10 19:50

Je to nekonfliktní vůně. Do města i do práce.

 
Saruna  01.03.10 20:25

Zase jednou nuda.

 
Jířa  03.01.10 18:58

moderní, vhodná na obchodní jednání, proste „šik“

 
wich
Učednice 149 příspěvků 17.12.09 10:49

Beat se mi vcelku líbila. Je to taková milá nekonfliktní vůně. Pro mladinkou drsnou rockerku skutečně nebude, ty smrdí pivem, cigaretou, kterou právě típly na školním dvoře a přestříkaly jakýmkoli deodorantem, půjčeným od spolužačky.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Arome blancheeba
Nováček 2 příspěvky 03.12.09 20:01

Nemůžu souhlasit s hanlivými názory na tuto vůni…já si jí koupila jako vůni do práce, i když jsem měla původně políčeno na London,který bohuželv obchodě nebyl…musím říct, že jsem si jí zamilovala,reakce okolí jsou super, já třeba mám pocit, že ji již necítím ale okolí mě často mile upozorňuje na to, že krásně voním…nojí jedničkou sice asi pořád zůstane Jadore, ale The Beat mi taky voní moc…tak nějam mile, čistě a oble :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
ingridka  29.10.09 21:10

Trošku zklamaná, vůně lehce zapomenutelná a moc dlouho nevydrží, ale flakónek, tak ten je prostě super !

 
Ymber  14.09.09 15:59

Přidám se do negativního tábora. Jo, není na ní nic až tak závadného, ale je to úplná tuctovka, nuda k uzoufání. Za chvíli mě obtěžovala a šla jsem si umýt ruku…

 
Daisy  11.05.09 19:12

Mně se také líbí,je to pro mě takový sladký uklidňovák, na konci mi přijde jemně citrusová,je to příjemné…

 
sLenka
Parfémová maniačka 991 příspěvků 12.04.09 12:29

Na mě je to normálně Exclamation ten bílý s černým vykřičníkem. Nebo ještě přesněji nějaká jeho imitace ve spreji za 28 Kč myslím že se jmenovala Curious a tady v Budějích ji v 90 letech měla snad každá.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 13.03.09 23:02

S recenzí se téměř ztotožňuju: moc sladká, nic příjemného k vyčuchání není (čaj? vetiver?? kde?!), voní mi dost lacině i z papírku - bojím se dát na ruku!, a vůbec mi nedělá dobře: přesně mi připomněla jeden šíleně sladký zákusek s cukrovou, světle růžovou polevou (vida, i barvou se trefili!), co mě z něj jako malou příšerně rozbolely zuby. S Obsession Night bych nesrovnávala, ta je také sladká dost, ale drží se zpátky a nevnucuje se tak trapně. Ne, děkuji, bez tohohle se obejdu.

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 23.02.09 14:05

není špatná, ale nic zvláštního, mít ji doma, tak je pěkně zaprášená

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
Mates  15.01.09 19:11

Také se připojuji ke kladným ohlasům na tuto vůni.Moc krásně se rozleží a i výdrž je u ní dobrá.Zatím se mi z Burbery líbí nejvíce.

 
zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 09.01.09 06:37

Také se Beatu musím zastat. Už delší dobu jsem ji na základě složení chtěla zkusit a musím říct, že mne potěšila. Je taková zvláštní, něčím se mi líbí (ale nepoznám nic konkrétního). Rozhodně mi ovšem nepřijde rebelská, což však nevadí, je naopak taková hebká…

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
Arome akinorev
Nováček 19 příspěvků 06.01.09 11:43

Mám tuhle vůni právě na sobě a nemůžu se vynačuchat a stejně tak moje okolí. Moc se mi líbí, hlavně, jak se co chvíli mění…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Jess  21.11.08 00:08

..Tak ja se jednoznacne musim taky teto vune „zastat“..je to i o tom,ze kazdy ma prece tu svojo a hlavne,co sedi jinemu,memusi me..Vim,ze tohle je parfemova diskuze..ale ty rychle a navysost odborne soudy autorky popisu vune..-(
Pracuji 25l.v oblasti vuni..Pripada mi,ze i naslovo vzate odbornice zde,netusi,ze pokud je vase oblibena vune opravdu PARFEM,ne toaletka,tak opravdu vydrzi.ikdyz VY „uz ji necitite“,naopak ji citi okoli a to je prave ok.Nechapu,kde jste vzaly pocit,ze tato vune je takova drogerkova..No,pro­ti gustu..Ale je tu plno nepravd a neznalosti,tak jsem take musela zareagovat.
U me je tato vune druha nejoblibenejsi!
a pochybovat a snizovat „odbornost“ p.Bailey.je snad uz troufale-))

 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 17.06.08 19:32

P.S. Velmi mi připomněla červený čaj od Bvlgari. Dlouho jsem na to nemohla přijít, kde jsem už tu vůni cítila.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 17.06.08 19:30

Výdrž nemohu objektivně popsat, na druhé ruce trůnila Coco. A ta je nesmytelná. Že se rozvíjí, je pravda. Zpočátku byla taková ovocenková (ale možná to dělala Coco), a pak jsem dost dlouho cítila čaj.A vlastně, cítím ho pořád. Je to jemná vůně, a ta výdrž je teď asi 5 hodin.Jak píše Anna, jako dárek by mne velmi potěšila.(Ale to bohužel nehrozí)

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Arome Anna
Učednice 59 příspěvků 01.05.08 20:03

Taky se této vůně zastanu. Od Burberry se mi ještě žádná vůně nelíbila! The Beat je vyjímka. Moc pěkná a příjemná vůně. Na papírku držela velice dobře a bezpečně jsem ji rozeznala mezi dalšími 10 navoněnými kartičkami,takže pro mě netuctová záležitost. Nevím jestli si ji na léto koupím,ale jako dárek by mě určitě potěšila.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
ester  12.04.08 22:18

Já musím víc než nesouhlasit, the Beat je moc krásná, příjemná vůně s výdrží, aspoň tedy na mne. Po přečtení všech komentářů odsuzujících tuto novinku jsem se ji i bála vyzkoušet, cože to bude za tuctovku, ale jsem přímo nadšená, je skvělá a hlavně, rozleží se krásně a není mi z ní špatně, zítra si ji hned jedu koupit!

 
Arome meggi
Nováček 23 příspěvků 21.03.08 20:22

The Beat je hebký vanilkový zákuseček politý růžovou šťávou......, tohle ani náhodou, necím žádnou vanilku, žádný pudr.Je to moc hezká vůně, po rozležení je podobná „eMku“ od Masaki Matsushima. Líbí se mi.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Anna
Učednice 59 příspěvků 19.03.08 09:38

Mám pocit, že The Beat si svoje příznivce najde. Je to kvalitní vůně, svěží, ne tolik vanilková a její výdrž je dobrá. Navíc -pěkně se rozvíjí a já bych ji předčasně neodsoudila, vzpomeňte na Light Blue, pomalu to byla ostuda, kdo ji měl. Ale upřimně - Chupa-Chups si některé odpůrkyně LB tajně kupovaly.The Beat se mi líbí, je decentní.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Janeta  18.03.08 17:40

Tak jsem se na ten zázrak těšila, drahé časopisy ji vychvalovaly, upozorňovaly na ni… No, a přišlo trošku zklamání. Souhlasím se Zdenkou: připadala mi vlezlá a pudrová (ne květinově-dřevitá, jak je uvedeno v oficiálním popisu). Po rozležení vlezlost trochu pomine. Jinak to ale není špatná vůně, taková nenáročná, na denní nošení…

 
Zdenka  17.03.08 09:00

Začátek drogérkový, až nepříjemně vlezlý, ke konci se na mě začala tvářit jako pudrová vůně. Ale musím říct, že na rozdíl od recenze na mně vydržela dost dlouho, ještě večer ve sprše jsem ji cítila.

 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.03.08 17:39

Kurnik, Bandit by mi mohol ukazat svoju pravu tvar. EDT na mne bola uplne krotka na kozenu chyprovku. Mam zalusk na parfum. S takym vkusom asi The beat nema u mna sancu :P

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Kača  15.03.08 13:37

Zrovna ve čtvrtek jsem ho v Sephoře očichala,a po tom zážitku jsem ani neměla chuť plýtvat na něj písmeny…Papírek jsem donesla své skoročtrnáctileté dceři-ano,líbí se jí,ale je „taková normální“.. Měla na sobě totiž právě Miracle Forever,jejíž odstřik jsem jí sehnala,a kterou momentálně miluje..Takže Beat to „projel“ i u ní..
Nuda,nuda,nuda…

 
Mizi  15.03.08 08:55

Ještě že jsem před vyzkoušením vůně nečetla cílovou skupinu - musela bych si o sobě myslet, že asi nejsem mladá, moderní, energická, dynamická, expresivní, veselá, vitální, temperamentní a kurážná :) :) Jenže tenhle popis sedí i na moji pubertální dceru a bez prvního slůvka i na moji mámu… a naše poličky vůní se naprosto neshodijí! Musím pana Baileyho upozornit, že zapomněl na ČICH :-D zákaznic a jeho propojení s mozkem.

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 15.03.08 08:48

Tak moc jsem se na ni těšila… a doufala, že se v těch (podle mě moc hezkých) flakonech urodí něco i pro mě, ale zase nic! Ado, recenze je i podle mě úplně přesná, vím jistě, že The Beat si nekoupím. Začátek má malinko slibný, ale po chvíli už zbyde jen velká Nuda.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 13.03.08 22:09

Ada - však si tej Beat-ke naložila, kolko sa do nej vmestilo :-))))))

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
eva  13.03.08 21:19

Ado, máš to nádherně sestylizované! Vůně nic moc, tuctová a zapomenutelná, narozdíl od tvojí recenze - perfektní, radost číst :-) „Vanilkový zákuseček politý růžovou šťávou a ozdobený bílou kytičkou“: to opravdu sedí :D Při čtení jsem se málem potrhala smíchy, s chutí bych to poslala panu Baileymu, aby se ráčil trošku probudit. Vůbec poslední dobou má být podle reklamy téměř každá vůně „rebelská, temperamentní…“, přitom realita přesný opak :-))

 
plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2020 příspěvků 13.03.08 20:07

Ado, tvé recenze jsou skvělé!!!! Zase trefa do černého. Já z ní mám úplně ten samý pocit. Klidně by v reklamě na tuto vůni mohl být kdokoliv jiný. Gisele, Claudia, nebo taky někdo míň provařený, ale rozhodně žádná rebelka, ach jo!

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 124 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist