Bvlgari: Bvlgari Pour Homme

autor Ada

Bvlgari Pour Homme je velmi zajímavá, neotřelá pánská vůně. Mně se sice celkem líbila, ale velmi mi připomínala vůni čisticího prostředku Real - taková zeleně kořeněně dřevitá s čajem a pepřem, výrazná, netradičně osvěžující a nesladká. Není úplně typicky maskulinní a dala by se nosit i jako unisexová. Kdybych to zpropadené čistidlo neznala, možná bych si nějaké menší balení sehnala :) Kdybych jí měla přiřknout barvu, byla by to určitě šedozelená - taková, jakou má krabička.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Bvlgari Bvlgari Pour Homme (1995)
  • Složení:

    HLAVA: čaj darjeeling, leknín
    SRDCE: černý pepř, guajakové dřevo
    ZÁKLAD: průsvitná ambra, pižmo

    210 - 974 Kč
 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9434 příspěvků 10.03.08 14:37

Nevím, jestli je to složka zvaná „guajakové dřevo“, co mi nesedí… tato vůně mi voní jen v lahvičce. Jakmile se dostane na kůži, cítím pach spáleniny, doslova „začouzenou hospodu“. Zatím je to můj adept na top10 nejhorších vůní :-) ale dám jí druhou šanci a znovu vyzkouším.

Na poličce 0 parfémů 2311 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist