Bvlgari: Eau Parfumée au Thé Vert

autor Ada

Ze začátku jemná, „miminkovská“ vůně, připomínající trochu dětský pudr. Ale to je jen první dojem, pod svěží jemností se skrývá zvláštní kouřový tón - někde najdete ve složení parfému v základu „uzené dřevo“ a není to jen planý slib. Opravdu tam něco takového je, možná ohořelé dřevo, možná pořádná dávka pepře :) Nepůsobí však divně ani rušivě, naopak člověka nutí nadechnout se při přivonění opravdu zhluboka, aby ho ten zvláštní provokativní podtón štípl do nosu. Zajímavá alternativa pro ty, které nudí obvyklý sladký základ svěžích vůní. Když na vás toho spáleného dřeva bude moc, zkuste Thé Blanc.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Classique
Učednice 187 příspěvků 01.10.11 11:41

Zajímavá, z počátku hodně svěží. Pak ale bohužel přejde do zelena a to moc nemusím. Nicméně je příjemná a nekomplikovaná.

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 406 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2018 příspěvků 17.01.11 16:24

Nádherně osvěžující bergamot se zeleným čajem, vůně je krásně vyvážená, neškrábe v nose i přes tu svěžest, výdrž má určitě lepší než Green tea od E.A., mohu posoudit, mám doma obě…Doporučuju vyzkoušet pokud chcete něco svěžího na léto nebo jako vzpruhu po cvičení nebo flámu:-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
MončaV  26.02.10 07:51

Moc jsem po ní toužila,kdysi jsem ji zkoušela a moc se mi líbila.Dneska mi přišla a první dojem je takový rozpačitý.Skoro vůbec ji necítím,a přijde mi taková obyčejná.Počkám pár dní,třeba změním názor.The Rouge je rozhodně lepší.

 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 26.01.10 02:12

Tak jsem po čase změnila názor, je taková hladká, krémová, heřmánková, hodně mi připomíná Cheap and chic od Moschina. Rychle se mi převoněla, zelený čaj v ní necítím ani omylem, žádné spálené dřevo se nekoná. Z čajové trojky jednoznačně vede The Rouge:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
BVLGARI  24.07.09 16:51

mně voní po heřmánku a dost lacině. asi jako dětský olejíček.

 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 12.05.09 16:35

Příjemná, osvěžující, chladivá, super do horka.

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 09.04.09 19:07

Je to moc příjemná cladivá vůně, ale tak jemná, že ji skoro necítím (a to jsem se pořádně polila a navíc je docela teplo). Je to škoda, protože je to jedna z mála osvěžujících a čistých vůní, které nezesládnou, připadám si díky ní pořád jak po sprše..tedy pokud nejsem líná se znovu a znovu šplíchat:(

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  26.09.08 15:04

Za typickú „unisexovku“ považujem „au Thé Blanc“. „Zelená“ je trochu iná. Podoba zeleného čaju v nej je podaná úžasne. Nie vyumelkovane - realisticky, žensky.

 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 20.08.08 19:14

Začátek hezky svěží, ale pak se mění na „typický unisex“ jako např. Calvin Klein. Taková vůně do šamponu nebo mýdel na ruce. Zabalené jsou všechny „čajovky“ ale moc pěkně! :)

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
Lolla  25.07.08 18:03

Moc příjemná vůně, hlavně pro ty z nás, které nemusí květinky či orient, prostě voní mi čistoto, ale ne mýdlem, ale voňavým, teplým čajem, hodně teplým,hřejivým a suchým. Nic tuctového, je to velmi příjemná vůně pro ženy, které nejsou osobnostně ženskými, ale milují neotřelé vůně. Mužská vůně není ono, ale ženská také ne. Tak něco mezi tím. A to Thé Verte určitě je, je nejednoznačná, mnohoslibná, příjemná, tajemná, čajová, zelená, nekvětnatá, ale doda jistě sebedůvěru, protože je jedinečná.

 
sLenka
Parfémová maniačka 984 příspěvků 30.01.08 19:22

je docela zajímavá, toho kouře je tam fakt fest, taky jsem cítila nahřátý čaj…taková teplá čajová konvička :-)

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
sLenka
Parfémová maniačka 984 příspěvků 02.08.07 23:08

Celkom príjemná chladivá..zelený čaj a sviežosť však prevažuje niečo korenisto dymové a hodí sa trošku viac pre muža.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
anonymní  06.06.07 22:56

Relaxační, zelená, osvěžující, zklidňující.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist