Cacharel: Liberté

09.07.07 | autor Ada

Cacharel mám zakódovaný jako jednu ze značek, která svými vůněmi nešlape příliš často vedle. Obvykle se v nich dá najít aspoň špetka originality, které je odlišují od jiných. Liberté byla ohlášena jako ‚pomerančová chypre‘ a nejedna milovnice originalit zaplesala. I já jsem byla zvědavá, a teď mám konečně vyzkoušeno a můžu vás seznámit s výsledkem.
Liberté je chypre. Není to chyprovka v klasickém stylu, ale obsahuje typické složky těchto vůní, především pačuli (hodně pačuli - jestli se vám dělá špatně z Delices de Cartier Eau Fruitee, Edenu, nebo Eau de Star, příliš vám nesedne ani Liberté) a osvěžující bergamot. Ve výsledku je díky tomu taková říznější, nic řídkého a líbívého.

Liberté je pomerančová. Pomeranč je v ní od začátku do konce a je to hlavně pomerančová kůra, i když nechybí ani kapka svěží šťávy. Nezapomínejte ovšem na ostatní složky; Liberté není žádná letní citrusová svěženka.

Kromě pačuli a pomerančů obsahuje Liberté slíbené bílé květiny. Nejsem schopná určit jaké, ale tipla bych si ylang-ylang, možná jasmín - každopádně nejsou nijak výrazné, jejich úkolem je celkovou kompozici lehce zjemnit a dodat jí na ženskosti. Liberté má takový bílý, sladce krémový podtón, který ji v kombinaci s pačuli sune k orientální kategorii. Kdybych ji měla nějak zaškatulkovat, označila bych ji za orientální chypre - sem patří třeba Coco nebo 24, Faubourg, ale Liberté je ovocnější a modernější (tj. méně složitá a komplikovaná).

Shrnuto a podtrženo, Liberté je povedená vůně, která kombinuje pačuli, svěží bergamot, aromatickou pomerančovou kůru a sladké bílé květiny. Jestli se hodí na léto, to si musíte zkusit samy - do velkého horka to asi nebude, ale v přiměřeném teplíčku by se určitě snesla.
Mně by se taková oranžově zářivá vůně nejvíc líbila na jaře, někomu se zase pro ty sladší tóny bude hodit na zimu. Oblečení bych volila zcela podle chuti, Liberté se hodí k riflím i elegantnímu kostýmku.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Cacharel Liberté (2007)
  • Složení:

    pomeranč, bergamot, vetiver, bílé květiny a pačuli

 Váš příspěvek
 
danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 01.11.11 16:29

Tak na mně není pižmová ani trošku. Skoro ani není poznat, že je ve vůni pomeranč, vynikne na mně hlavně dřevitost, je jako bylinkový bonbon bez cukru, jen trošku přislazený medem. Od začátku je to jen jemná vůně, ale výdrž má opravdu hodně dobrou. Chodí mi na ni i dcera s kterou máme obvykle jiný parfémový vkus.

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5558 příspěvků 06.08.11 20:00

Není špatná ale Coco Madm. je o dvě třídy výš. Toto je nasládlá a pižmová vůně něco jako MaxMara,Deep Red, Wish. Cena je skvělá, stojí za vyzkoušení. časem se mi zdála taková bez fantazie a nápadu.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
mateva  26.07.11 11:41

Tato vůně je opravdu nekonečná, ráno si ji dám a večer ji stále cítím. Mému okolí je taky velice příjemná.Zaujme hned na první dojem.Nidky jsem žádnou vůni s pačuli neměla, ale tohle rozhodně nebyl krok vedle.Doslova jsem se do této vůně zamilovala.V létě bych ji teda osobně nenosila, ale na jaře u mě byla jasné číslo 1.

 
Ivča  02.05.11 11:47

Tak já tutu vůni mám a musím říct, že se mě dost lidí ptá, čím voním. Vydrží dlouho a voní opravdu velmi pěkně:)

 
Míša  22.04.11 13:51

Prvotní pocit nic moc - až nepříjemně výrazná, připadalo mi, že se pomerančová kůra mísí s pachem lékořice, postupně ale zjemňuje, kromě pomeranče vnímám i květiny. I přes zjemnění je ale velmi silná, a navzdory pomeranči spíše teplá, rozhodně ne svěží. Přicházela jsem jí na chuť postupně, používala jsem ji v zimě a teď zjara, v těchto teplých dnech už mám potřebu změny.

 
Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5558 příspěvků 10.04.11 15:13

Přidávám se, mě připomíná Wish kombinovanou s Brit Red a je celkem na závěr svěží. Místy tam cítím i Coco Madm. Uvidím, co udělá časem.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Jitrenka  04.04.11 10:30

Tato vune je nadherna a velmi mi pripomina Wish od Chopardu.

 
Daniela44
Parfémová maniačka 608 příspěvků 25.02.11 09:59

Mě přijde sametová už od začátku, nic štiplavého necítím, ale teda jestli něco pomerančocého, tak leda smetanovou pomerančovou zmrzlinu, ovšem vůně to není chladná, je příjemná, teplá, lehce syntetická, výdrž není špatná. Připomíná mi Rock Muse od Miss Sixty, ale ta je trochu trpčí a kořeněnějsí. Jinak ta cena… za 320-75 ml, nekup to! :)

Na poličce 19 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 23.01.11 05:25

Pro mne mdlý pomeranč notně oslazený, mírně doplněný pačuli, ale nosit ji, mi připadalo jako mít po kapsách kandovanou pomerančovou kůru a tak vonět nechci, takže šla o dům dál. Výdrž odpovídající edt.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 13.01.11 14:36

Tak dnes jsem zkoušela ze vzorečku a koukám jako blázen - pro můj nos voní téměř stejně jako Coco M. Už to zde bylo několikrát zmiňováno a musím jen souhlasit. Jsem tím ale velmi potěšena, protože Coco M. se mi moc moc líbí a delší dobu nad ní přemýšlím, odrazuje mne je ta cena - Liberté by mohla být její částečná levnější náhrada.

Na poličce 17 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Ejinka  23.12.10 16:54

Můj první dojem z této vůně byl divný. Hned po odstříknutí mě do nosu praštila agresivní směs čehosi, co mi připomínalo lékořicové pendreky s pomerančovým želé v cukru, a nebylo mi z toho moc dobře… Postupně se ale vůně rozvoní do sametové vanilky, to bych přirovnala spíš k buchtičkám s krémem s kapkou nahořklé pomerančové marmelády :-) Není ale sladká. Minimálně za vyzkoušení určitě stojí.

 
ela   21.10.10 21:46

myslíte žeby se mě libila když se mě libi tresor

 
Arome Evajsek
Učednice 134 příspěvků 20.08.10 20:58

Dneska dorazila, objednaná naslepo pro kamarádku jako dárek za hlídání a nezklamala…na mě sice moc bonbonová, po hodině jsem si ji musela násilím smýt:-) Ale pro ni vůně snů a chápu proč…proměnlivá, dává o sobě vědět a drží jak přibitá :-)

Na poličce 10 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Jezura  26.06.10 12:06

Tato vůně je opravdu moc pěkná, originální,na rozdíl od skoro většiny dnešních novinek já ji používám právě v létě, přijde mi totiž spíše svěží,hodně je z ní cítit pomerančová kůra, bohužel nevím čím to je ale na mně je výdrž opravdu strašně malá, je to škoda…

 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3496 příspěvků 21.05.10 21:05

Příliš pomeranče, příliš pačuli, příliš štiplavá. Je prostě příliš příliš… K plusu jí mohu připočíst velkou výdrž a uznávám, že je originální.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
Ambrožová Lenka  23.03.10 07:32

Tuto vůničku jsem koupila na slepo a tak jsem čekala, jak to dopadne. Jsem naprosto unešená. Nepřipomíná mi v žádném případě Euphorii, kterou vlastním, ale spíš Coco Madem., je to sytá ovocná vůně a přesto že mám verzi edt, perfektně drží.

 
Saruna  01.03.10 20:10

Moje zimní stálice.Výhodou je,že i když je to vůně sladce-pomerančová,v žádné fázi to není bolehlav,jen příjemná bonbónově-vánoční vůně.Myslím,že i docela dráždivá a navíc s dobrou výdrží.Podobný je podle mě Max Mara.

 
Gileis
Nevyléčitelná závislačka 1111 příspěvků 24.11.09 14:56

Pěkná, ale i po odzkoušení na ruce mi Euphorii od CK připomíná.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
hanulk@
Nováček 30 příspěvků 26.10.09 21:15

Pěkná.Tak na mě po rychlém odeznění pomerančové hlavy voní hoodně podobně jako Euphorie od CK :-)a ta mi voní moc (a hlavně manžílkovi ,–)).

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 26 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
tuze  13.10.09 21:49

Super vůně! Neotřelá, dobře drží. Celkový pocit z vůně mám „ovocné chypre“

 
tuze  13.10.09 21:44

Super vůně! Neotřelá, dobře drží. Celkový pocit z vůně mám „ovocné chypre“

 
tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4619 příspěvků 07.09.09 14:43

Dostala jsem ji a čekala jsem v souladu s krabičkou a (mimochodem velmi krásným) flakonem „oranžovou“ vůni. Na první počuch se mi ale ani trochu nelíbila, cítila jsem plast. Čekala jsem, co se stane, ale postupně mi byla tak nepříjemná, že jsem ji musela omýt. Opláchla jsem ji jen vodou, abych ji nesmyla úplně, a ejhle, to, co mi zůstalo na ruce, mi najednou přišlo docela pěkné. Na pár dní jsem ji odložila a pak zkusila znovu a teď se mi moc líbí. Na rozdíl od ostatních diskutujících ale pomeranče v žádné formě necítím vůbec a nepřijde mi ani trochu sladká. Ani bílé květiny necítím, a to je jinak jasmín můj favorit. Cítím vůni, která jako by měla nakročeno do sladka, ale nakonec si to rozmyslí a zůstane nerozvinutá, dokonce jako by trošinku mošusová, i když ten ve složení není. Možná je to právě pačuli s bergamotem, nevím. Dost výrazně mi připomněla dokonce jakousi pánskou vůni mého bývalého přítele. Obecně mi Cacharel sedí, vícekrát jsem měla Anais Anais a moc jsem si užívala i diskutabilní Eden. A Liberté jsem nakonec taky přišla na chuť a používám ji ráda. Naprosto však souhlasím s Adou, že to v žádném případě není prvoplánová líbivka.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
saeculi-felicitas
Učednice 184 příspěvků 22.08.09 20:38

dneska jsem ji ovoněla v sephoře. pomeranče mám ráda a chypre jakbysmet. Ale cacharel nezklamal - mně ty jejich vůně přijdou sice velmi velmi originální, ale pro mě nějak nenositelné. Pravda je, že vydržela více jak 9 hodin a stále je cítit.

Na poličce 10 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome danka
Znalkyně 294 příspěvků 09.08.09 23:11

Veľmi originálne namiešaná kombinácia pomaranča a pačuli. Pre mňa fantázia. U okoklia sa žiaľ s podporou nestretla. Ale „masy“ celkovo na Cacharelovskú originalitu reagujú nechápavo a negatívne. No masovka to proste nie je.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Arome katerina
Nováček 25 příspěvků 19.07.09 17:40

Krásná vůnička. Ale ne každému sedne. Dlouho vydrží. Nemohu se však ztotožnit s výrokem, jaký tu někdo napsal - že Liberté je jako Euphoria od CK. Vůbec NE! Euphoria je silná, kouřová vůně (měla jsem ji, je super), a Liberté (vlastním též) pomeranče, vanilka…každá uplně jiná!! Takže nepřirovnávat.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24327 příspěvků 09.06.09 22:21

Při první zkoušce mi nevoněla, ale po pár dnech jsem zkusila znovu a rozložila se na mě velmi, velmi příjemně. Cítila bych se v ní dobře v zimě nebo i v letním večeru někde venku. Čím více k ní čichám, tím více jsem z ní nadšená.

Na poličce 52 parfémů 0 miniatur 28 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
B4rca  21.04.09 20:54

Souhlas se slimkem, na papírku opravdu cítím CK - Euphoria. Podle mě dost povedená, ale kdybych ji nosila, asi by se maminka zbláznila(nesnáší euphorii a jí podobné)…

 
Morgainne
Učednice 51 příspěvků 05.03.09 21:01

Musím souhlasit se Širín, čekala jsem, že nebude tak sladká. Na první pokus mě spolehlivě rozbolela hlava :-( a přitom flakonek je tak krásně pomerančový…

Na poličce 6 parfémů 4 miniatury 1 odstřik 14 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3745 příspěvků 16.01.09 09:59

Recenze na Extravaganci tu je.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 16.01.09 09:54

oprava: GivenchyExtra­vagance D´Amarige:o))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 16.01.09 09:53

dostala jsem ji jako vzorek za nákup Givechy Extravagance D´Amerige - mimochodem na tu tu zatím není recenze, která zajímavě voní, jen méně drží:o))…liberte mi spolehlivě uspí, voní mi večer, je uklidňující, rozhodně pro mne je to podzimní vůně

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 28.11.08 16:04

Ano,souhlasím s výše uvedením hodnocením.Mně také připomíná výše uvedené splácaniny.Vše má na svědomí Angel,podle kterého se začly kopírovat všechny možné vůně.

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Slimek
sv. Parfema z Kecálburgu 8482 příspěvků 27.11.08 10:52

Já si zas nemůžu pomoct a na papírku mi hodně připomíná Euphorii, ale možná i Coco Mademoiselle. Na kůži už ani jednu z nich, je tu všudypřítomný pomeranč, který je hezky zjemněný. Už jednou jsem vůni zkoušela a moje reakce nebyla nic jiného než: „fuj, co to je za hnus“. Ale teď v chladném počasí, se mi líbí, tuze moc. To pozadí z bílých květin je užasné, okolí z toho sice asi nic nemá, ale já si užiju.

Na poličce 97 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 256 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
lucía66  15.09.08 09:07

Ze začátku příjmené pomeranče, ale pak už nic, jen trocha sladčího bergamotu a pačuli. Nemusela bych ji mít. Ale cenově je to příjemná vůnička na zimu.

 
Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7024 příspěvků 03.09.08 14:41

Pro mě zklamání. Málem jsem ji koupila naslepo.
Pro mě je moc sladká a málo chypré. Čekala jsem něco svěžejšího.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Bestie
Učednice 62 příspěvků 05.08.08 23:02

Pro me je hodne podobna Caroline od Caroliny Herrery, kterou mam, takze Liberte zatim nekoupim. Ale mohla by to byt do budoucna nahrada, ta Carolina se posledni dobou blbe shani.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 18.07.08 14:09

Kolikrát jsem zkoušela, tolikrát se mi nelíbila, až včera navečer mě ten papírek začal více zajímat, 24 Faubourg mi připomíná taky, ten mám ráda. Dříve mi ten pomeranč svíral nos, teď se mi líbil a nosila bych ji v mírném množství v létě určitě, má skvělou výdrž!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
m  11.07.08 20:06

OMLOUVÁM SE, v dnešních třicítkách ten konec neměl chybu!!!

 
m  28.04.08 19:27

určitě ne na horké léto. zezačátku moc příjemná, opravdu zářivá, oranžová, pomerančová. ale konec je pro mne moc „cacharelovský“ (což je určitě pro mnoho lidí spíš pochvala).

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9783 příspěvků 19.04.08 03:01

Značnou podobnost s „24, Fabourg“ cítím taky a velký počet stejných složek to potvrzuje. Jen bych řekla, že Liberté je zaměřena na „mladší“ (a nemyslím jen věkem) zákaznice.

Na poličce 0 parfémů 2365 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9783 příspěvků 19.04.08 02:56

Včera jsem Liberté testovala podruhé. Poprvé v parfumerii mi byla nepříjemná, cítila jsem jen něco jako „hřebíček“ :-) ale včera už jsem cítila vše, a to hezky vyváženě.
Je to vůně, kterou si ve velkém balení určitě nepořídím, ale určitě bych ji nezařadila mezi nepříjemné. Podle mého by se dala používat právě teď, kdy je ještě zima, ale sluníčko se snaží.
Rozhodně nejde koupit naslepo podle flakonu :)

Na poličce 0 parfémů 2365 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 25 parfémů
 
Arome Smilla
Nováček 25 příspěvků 09.02.08 20:00

Poprve jsem se s ni setkala, kdyz ji mela na sobe moje kamaradka. Musela jsem se ji zeptat, co to je. Bylo to velmi prijemne. Dnes jsem si ji dala poprve na ruku, krasne drzi, velmi pekne se rozlozi a zacina to byt jeden z mych favoritu :) urcite se hodi na jaro, to si ji poridim. Budu hodne cestovat, takze potrebuji silnou vuni, co drzi a hlavne je „liberte“, cili svobodna. Super. To je poprve, co jsem se setkala s Cacharelem, treba Noa mi nevoni.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Eva1  24.12.07 22:51

Tak u mě dominují karamelové tóny, pačuli jsem zatím nenašla, ale je pravda, že při testování se mi líbila střídavě od plus až k menšímu mínus, proto jsem si pořízení nakonec odpustila. Třeba časem ještě dostane šanci.

 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 23.12.07 17:28

Nemůžu si pomoct, ale na ruce mi silně připomínala Coco Mademoiselle, asi to pačuli či co :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Bernie
Učednice 76 příspěvků 20.12.07 21:02

Liberté nosím už poměrně dlouhou dobu a stále mi příjemně voní. Nedávno jsem potkala jednu známou, která voněla velmi podobně a tak jsem si neodpustila otázku, zda též používá Liberté. Velmi mě překvapila, když vytáhla flakonek vůně Harem od jakési pofiderní firmy LR. Nechala jsem si stříknout na ruku a světě div se, voněla na mě skoro stejně. :(

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Zdenka  19.10.07 14:48

Zkoušela jsem ji v létě, a byla naprosto nesnesitelná… Ještě jí zkusím dát šanci a testnu až bude pořádná zima. Ale podle recenze to stejně nebude můj styl.

 
micmici
Učednice 52 příspěvků 09.10.07 17:44

Opravaaa!!!..pro nic! :-))

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 12 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
micmici
Učednice 52 příspěvků 09.10.07 17:43

A mně celé milé Liberté přijde jak mnoho povyku pro noc! :o)

Na poličce 15 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 12 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
anonymní  30.09.07 10:17

já zas místo vanilky cítím karamel :)))Ale pomerance nejdrív taky. Moc se mi líbí ale nedrzí na mne :(

 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3323 příspěvků 02.08.07 23:03

No ten pomaranc v uvode je fakt autenticky…o to prekvapivejsie je srdce…a potomuz lenvanilka, vanilka,vanilka..na stastie pre mna :-), ja toto mozem a tento parfem sa mi paci a drzi teda jak prišitý :-)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist