Calvin Klein: Euphoria Men

autor Ada

Dámskou Euphorii znám jako těžký, sytý orient, od pánské verze jsem proto čekala stejnou tíhu. Kupodivu jde o vůni celkem lehkou, nebo řekněme střední - ani lehkou, ani těžkou. Líbila se mi, je to „perníčková“ kořeněná vůně se sladkým základem a lehce vodní příchutí, nicméně objektivně musím konstatovat, že je silně neoriginální, protože takových kořeněnek se teď vyrábějí hektolitry. Pokud se vám tedy takové vůně líbí, vyzkoušejte, pasete-li po něčem originálním, můžete ji v parfumerii klidně minout…

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome Matej
Nováček 14 příspěvků 12.08.09 14:13

mne sa velmi paci. asi najlepsie co som zatial mal od Ck. kto ma rad jemne koreniste vone co nie su moc drasticke a stiplave je na dobrej ceste

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  22.07.09 15:01

Můj přítel tuhle vůni používá a já si ji velice oblíbila, není sice moc originální, ale aspoň se rychle „neovoní“.

 
Silvi
Učednice 147 příspěvků 03.12.08 17:39

mimochodem taky se mi zdá taková unisexová.

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Silvi
Učednice 147 příspěvků 03.12.08 17:38

(já tam cítila santalové dřevo, ač tu ve složení není) Vůně byla velmi proměnlivá, začátek mě nadchnul, bohužel ze středu se mi dělalo špatně a z konec mi nevadí.

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Petr Rumpertesz  24.10.08 09:09

Jeden z mých dvou nejoblíbenějších parfémů (spolu s Hugo Boss selection). Myslím že než umřu tak si ještě takových 50 balení koupím.

 
anonymní  14.03.08 18:48

Z pohladu zeny - sa mi zda dost sladka. Mojmu manzelovi sa zdala dámska.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist