Calvin Klein: Man

02.12.07 | autor Ada

Tuto vůni provázelo velké reklamní haló - Calvin Klein se rozhodl důkladně nastartovat novou kadidlovou vlnu, výrobek umístil do strohého, prudce elegantního černého hranolu, a spustil velkou reklamu. Mužná. Sexy. Esence moderního muže zachycená ve směsi řízné svěžesti, exotických koření a dřev; Man ztělesňuje Kleinův špičkový minimalistický a sexy styl. Ne, to není recenze, to je samozřejmě oficiální promo. A jak vypadá realita?
Man je docela sexy. Ale spíš uhlazeně sexy, ne drsně mužně sexy; je to rozhodně ‚esence moderního muže‘, pokud se na to podíváme trochu ironicky a za předobraz moderního muže vezmeme svalnatého chlapíka z Kleinových plakátů, vymydleného, s oholenou hrudí vykukující z nažehlené košile, jen na bradě si nechal trochu strniště, aby slečny pištěly. Jinými slovy, vůně je pěkná, ale poměrně krotká; snaha o originalitu byla, což chválím, ale nakonec u Kleina raději ucukli.
Man začíná bergamotem a rozmarýnovou svěžestí, prakticky hned tu také máme kadidlo a hebké dřevo, řekla bych cedr, jenže ve složení nic takového není, takže to bude spíš ten guajak (přiznám se, že nevím, jak přesně guajakové dřevo voní, ale mělo by to údajně být něco jemnějšího na způsob cedrového dřeva). Kadidlo není příliš silné, podobně jako v Chopard pour Homme, kterou jsem shodou okolností zkoušela také dnes, jde spíš o lehce mystický podtón; nevoní to ani moc kouřově, spíš jako nezapálené kadidlo (což vím další shodou okolností, o které se nebudu rozepisovat, počkejte si na článek o kadidle), tedy nasládle a ne tak ostře. Máta s rozmarýnou se starají o špetku svěžího větříku, muškátový oříšek o kořeněnou příchuť. Úplný závěr je vcelku nevýrazně dřevitý, což je u těchto vůní normální. Man je spíš jemnější, nejde o ukrutný držák (ale výdrž není ani katastrofální) - prostě ideálně do města, kde musíte brát ohledy na spoluobčany zavřené s vámi v tramvaji. Celkový dojem? Především ta hebkost s krotkým kadidlem, dokreslená ostatními popsanými složkami.
Ještě jednou se budu opakovat z recenze na Chopard pour Homme - i Man je dobrá ‚dárková‘ vůně, s nutnou špetkou opatrnosti. Doporučila bych ji spíš pro mladší ročníky, které ještě nejsou úplně osobnosti, ale už by rádi; těm by Man svým umírněným pomrkáváním na originalitu mohl vyhovovat.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Calvin Klein Man (2007)
  • Složení:

    HLAVA: rozmarýna, mandarinka, bergamot, fialkové lístky
    SRDCE: vavřín, muškátový ořech, kadidlo, máta
    ZÁKLAD: cypřiš, guajakové dřevo, santal, ambrové dřevo, pižmo

    100 - 101 Kč
 Váš příspěvek
 
alastor  07.04.11 18:11

prachbiedna nuda.vykradnuty fahrenheit,prec s tym.

 
Alex
sv. Parfema z Kecálburgu 2161 příspěvků 09.02.11 03:36

nie, nie a ešte raz nie… mne nepripadá ani trochu originálna a silne mi pripomína tuctové pánske vône od Bossa… proste nie :/

Na poličce 42 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Allyson  25.11.10 20:34

Včera jsme vůni objednala pro přítele na Vánoce .. V parfumerii mi šíleně zavoněla..na papirku drži už druhy den a je krásná, uvidime co na partnerovi. Ale libi se mi!

 
Arome Matej
Nováček 14 příspěvků 15.08.09 17:58

silna vôna ale velmi pekna, niekomu vonia po skorici ale to sa len tak zrejme javi ten muskat…

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
RobertaRight
Učednice 97 příspěvků 29.07.09 21:37

Tak tuhle já nemusím :-( Takové očouzené koření… z mého pohledu dost ostrá.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Dejdra
Nováček 6 příspěvků 11.11.08 22:04

Voní mi moc a moc.Mužná, příjemná. Připomíná mi Fahrenheit od Diora, ale je jemnější. Nezdá se Vám, že jsou si podobné?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
wich
Učednice 149 příspěvků 10.06.08 16:21

Calvin Klein Man je krásná mužná vůně. Hodí se spíše pro mladší muže mezi 20 a 30 lety, na kterých působí zajímavě. Na starších mužích by moha působit fádně. Partner ji má a doporučila jsem mu ji používat spíše v zimě nebo aspoň v chladnějších dnech, kdy příjemně hřeje. V letních parných dnech může působit až dusivě.

S vůněmi to mám tak trošku otočené orientální, kadidlové, aldehydové vůně se mi líbí spíše na mladších lidech, na kterých může působit velmi originálně. Starším ročníkům zase doporučuji svěží „zelené“ vůně, které osvěží je i celou jejich osobnost a vizáž. Takže někdo může i tuto vůni vnímat jinak.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
anonymní  15.02.08 18:02

Velmi výrazna, az neprijemna, ostrá…a hodi sa len pre vyrazne typy.

 
wich
Učednice 149 příspěvků 25.12.07 19:21

Nádherná vůně. Včera ji dostal můj drahý od rodičů a ještě dnes ráno po večerním navonění krásně voněl. Velmi příjemná, řekla bych i v závěru lehce nasládlá vůně.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Arome Anna
Učednice 59 příspěvků 12.12.07 09:41

Velmi příjemná pánská vůně,souhlasím s recenzí…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Dior
Znalkyně 252 příspěvků 09.12.07 17:28

..pre EVU… bohužiaľ táto vona vo mne evokuje práve toto čo som písala…nepísala som o tom čo tam cítim, ale to, čo mi to pripomína. Skrátka parfém v zahulenom bare.

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Bára  06.12.07 17:20

Tak přesně toto já můžu. Úplně mě zamrzelo, že momentálně nemám partnera, protože bych ji okamžitě nadělovala pod stromeček. A to zcela sobecky kvůli sobě, abych k němu mohla neustále čuchat, tohle je totiž typ vůně, kterou když si chlap dá na sebe, má u mě úspěch téměř zaručen :) - vyvolává u mě představu muže „v nejlepších letech“, který má svůj žebříček hodnot bezpečně srovnán ale pořád je v něm takový ten mladistvý čertík.

 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 06.12.07 13:12

Diore..po Tvém přečtení tvého odhadu vůně mně tu smíchy tečou slzy :-D !

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Dior
Znalkyně 252 příspěvků 03.12.07 17:02

…bola som túto vonu vyskúšať priamo na telo… prvý moment je ten, akoby som voňala nejakého navoňaneho chlapika po dlhom pobyte v zafajčenej krčme. Dymová a niekde dole prerážal MAN. Neskôr sa mi vybavil stárnuci „morský vlk“ s fajkou…asi to nebude vôňa pre mladého muža…skôr pre muža v rokoch, sebavedomého, dobre nahodeného.

Na poličce 24 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Zdenka  03.12.07 16:39

Mně se moc líbí, i když je jemná. Ale papírek může klamat, a na mužské kůži třeba bude výraznější (nebo naopak). Flakón super.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist