Calvin Klein: Obsession Night for Men

autor Ada

Na začátku byla Obsession Night for Men dost podobná dámské verzi - nasvědčoval tomu závan intenzivní vanilky. Ale ta záhy zmizela a objevila se cedrově hebká vůně podkreslená pačuli, vanilkou a zřetelně kokosovým tónem. Hodila by se na příjemný večer strávený ve dvou v nějakém útulném útočišti nebo na schůzku s romantickou slečnou. Pánská Obsession Night není typicky mužná, mohla by ji nosit i žena.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 27.04.11 20:29

stříkla jsem si jí na papírek omylem - myslela jsem, že je to dámská ale ta mi pokud si pamatuji moc nevoněla a najednou jsem přičichla a taková krása - nechtělo se mi věřit, že se mi nelíbila a najednou vidím na lahvičce Obssesion night for Men a jsem doma - já nevím, asi začnu používat pánské vůně…

Na poličce 190 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4615 příspěvků 23.11.09 11:52

Dávám Adě jednoznačně za pravdu, že ji může s klidem nosit i žena, má-li takové vůně ráda. Nosím ji, je jemná, heboučká, nasládle cedrová, skutečně taková měkce semišová. Vanilka není nijak výrazná, jen jako spodní tón dokresluje vůni. Je to stejný typ vůně jako 1 Million.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist