Caron: Bellodgia

15.08.07 | autor Ada

Caron patří mezi proslulé klasické značky podobně jako třeba Guerlain, a ke vzorkům jejich vůní je nutno preventivně přistupovat s tím, že tohle bude něco spešl. Přistoupila jsem tak i k Bellodgii, čtvrté vůni od Caronu, která se mi dostala do rukou (a druhé, na kterou píšu recenzi - ale nebojte, bude ještě hodně caronů ;) ), a velice záhy jsem seznala, že ani tady se nebude vybočovat z obvyklé kvality. Bellodgia je zajímavá, má vcelku výdrž (testovala jsem EdP) a nebude se líbit každému. Což je jedině dobře, nemůžeme chodit všechny navoněné stejně.
Bellodgia je takřka čistě květinová. Nejvýraznější je karafiát, ale není to takový karafiát jako v L'Air du Temps nebo Fidji; ty jsou takové kořeněnější, sušší, zatímco v Bellodgii máme svěží, orosenou květinu i se stonkem a zemí, z níž vyrůstá. Kromě karafiátu je cítit růže a závan konvalinek, ale karafiát je naprosto dominantní, svěží, šťavnatý, ovocný, kořeněný, sladký, teplý, zkrátka se všemi vlastnostmi krásného, živého karafiátu. Pokud tuto květinu milujete, budete milovat i Bellodgii; jen se při zkoušce nenechte odradit začátkem, aspoň mně na začátku přišla maličko divná, až protivná, ale po 20-30 minutách se usadila a rozvoněla do dokonalosti. Pod karafiátem a nádechem ostatních květin je nevtíravý základ se špetkou vanilky a orientálních dřev.
Bellodgia vznikla na konci 20. let, přesto voní naprosto současně (a neřekla bych, že to bude jen změnami, které na ní určitě udělali), velmi žensky, hodí se k romantickému i elegantnímu oblečení, i když podle mého mínění té romantiky je v něm o něco víc. Respektive vezměte si k němu elegantní pouzdrové šaty a perly, ale musíte je bezpodmínečně doplnit nějakým romantickým detailem - třeba zasněným pohledem nevinných kukadel :)
Kromě karafiátových L'Air du Temps a Fidji mi Bellodgia docela připomínala Anaïs Anaïs - ale zatímco Bellodgia má přirozeně růžovou rtěnku, jemně šedé stíny a ležérní vlny, Anaïs nosí divoce rozcuchanou hřívu, rudé rty a temně kouřové oči. Představte si Anaïs v mírném vydání a bez kadidla, a přiblížíte se Bellodgii.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Caron Bellodgia (1927)
  • Složení:

    karafiát, jasmín, růže, konvalinka, fialky, santalové dřevo, vanilka, pižmo

 Váš příspěvek
 
Dominique
Parfémová maniačka 574 příspěvků 24.05.11 18:05

Kym sa neobjavil základ, veľmi sa mi páčila, aj keď ma z nej rozbolela hlava… konvalinky mi väčšinou v žiadnej vôni bolehlav nespôsobia, tak neviem, možno to množstvo karafiátu a tony jasmínu… základ mi už prišiel príliš tuctový a otravný a našťastie onedlho po ňom nebola ani stopa… palec dolu, škoda :-/

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 3 odstřiky 36 vzorků V tužebníku 17 parfémů
 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 31.05.09 10:44

necítím nic jiného než bublifuk, resp. klasický jar, který je bez jakékoliv „příchuti“. Takže za mne koncentrovaný jar, od začátku do konce stejný

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 11.04.09 20:14

Bellodgia, díky Světlušce jsem mohla „ochutnat“ a hlavně vychutnat, ranní zahradu, plnou rosy, kdy sluníčko ještě pospává a posekaný trávník s ostrůvky různobarevných karafiátů je ještě těžký rosou…rosa tíží k zemi i větvičky jasmínu s s křehkými bílými květy, někde v trávě se skrývají nenápadné fialky a přes starý, nachýlený plaňkový plot nakukují konvalinky, vše je ztichlé a v očekávání-brzy vyjde sluníčko…

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 23.09.08 15:16

Krásná vůně, zkusila jsem ji od Miru a je to opravdu optimistická, lehce pudrová květinová lahůdka.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 19.09.08 16:47

..můj první „Caron“..
kupovaná na slepo(moc se mi líbilo složení)- a nádhera!
Připomíná mi Organzu a L´Air du Temps,po rozležení jde do fialkovopudrova se špetičkou medu..-jsem nadšená!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
eva  07.01.08 14:36

Ještě poznámka: podle mne vystihuje Bellodgiu nejvíc „okatá romantika“, to je důvod, proč bych Bellodgiu pro sebe nikdy jako parfém nezvolila. Na druhé straně věřím, že tuto její vlastnost naopak mnohé ženy ocení.

 
eva  07.01.08 14:33

Bellodgia se vydává světu v plen ve výrazně květinové podobě, na můj vkus je ale až příliš romantická. Určitě by mohla oslovit, ne-li přímo nadchnout hledačky květinových vůní /především ty, které ocení karafiáty/ nebo dámy s ryzí romantickou duší :)
Ačkoli mám v oblibě svým způsobem nostalgické vůně, tady se mi nevybaví ani tolik nostalgie jako spíše starosvětská romantika z filmů pro pamětníky, snad za to mohou ty proklaté konvanlinky (a karafiát)..
Bellodgia jistě nabízí nespornou parfemářkou kvalitu, přesto není vůní pro každého a je dobré ji před koupí pořádně vyzkoušet /např. až na jisté momenty vývoje je mi vcelku sympatická, (Anais Anais ani Fidji mi nepřipomíná) ale mezi lidi bych si ji nikdy dobrovolně nevzala/.
Aranžmá nutné k této vůni Ada vystihla skvěle ;-)

Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist