Caron: Fleur de Rocaille

15.08.07 | autor Ada

Fleur de Rocaille (testovala jsem verzi EdT) - neplést s Fleurs de Rocaille, ta je o šedesát let starší - je jemnější, květinově zelená vůně. Výrazně jsem v ní cítila konvalinky, mimózu a šeřík, což jsou všechno květiny s takovým nazelenalým nádechem rozšlapané šťavnaté jarní trávy; moje oblíbené tóny to nejsou, ale začátek Fleur de Rocaille se určitě bude líbit každému, kdo má rád Diorissimo, Beautiful Sheer nebo Cristalle od Chanelu.

Později už spíš někomu, koho taková Cristalle zaujala, ale přišla mu příliš intenzivně a vytrvale zelená; Fleur se postupně uklidňuje a ve své rozvoněné podobě je klidnější a univerzálnější než Cristalle nebo Diorissimo, zhruba na úrovni královen univerzálnosti, jako je True Love, Ardenbeauty nebo Escada (Signature).

V srdci jsem také identifikovala jemnou růži, která zde vykukuje na úkor zeleně. Nic opojného, i když špetka jasmínu je cítit; spíš takový klídek navečer na zahrádce. Základ je dřevitě pižmový, hebký, s velmi lehkým nádechem pudru.

Fleur de Rocaille bych doporučila ženě, která chce opravdu jemnou, klidnou, květinovou vůni, univerzálně nositelnou či darovatelnou. Pro slavnostní příležitost bych volila něco výraznějšího.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Caron Fleur de Rocaille (1993)
  • Složení:

    HLAVA: fialka, gardénie, šeřík, růže
    SRDCE: jasmín, ylang-ylang, mimóza
    ZÁKLAD: santalové dřevo, růžové dřevo, kosatec, pižmo

    1140 - 1170 Kč
 Váš příspěvek
 
Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1559 příspěvků 10.08.15 15:07

Súhlasím, na mne rozhodne nie je kľudná, či jemná. Naopak, intenzívna a výrazne zelená, kvetinová nálož. A v skutku pekná

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 24.12.09 15:21

Taky bych neřekla, že je univerzální a nevýrazná, i když vkusná a delikátní ano. Zelená, suchá, nesladká a cítím v ní něco, co nedokážu identifikovat, ale nádherně mi to voní (asi nějaký z těch květů). Mám jen miniaturku a vůbec bych se nezlobila za velké balení:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7256 příspěvků 02.02.08 19:31

na mě taky moc klidně a univerzálně nepůsobila. Byla docela suchá a zelená. Připomněla mi Eau Torride, a ke konci už trochu obtěžovala.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.08.07 09:23

Tak to musela být ona, True Love mně ani trochu výrazně nevoní, je to mdlá vodička. Nevylučuješ místo potu nějakou agresivní kyselinu? :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 19.08.07 17:29

ahoj adi, právě jsi mi nasadila brouka do hlavy, kterou vůni jsem vlastně testovala: nebýt této recenze, dala bych ruku do ohně, že šlo o Fleur de Rocaille: ale trvalá rozjásanost a „uřvanost“ vůně /žádný poklid ani univerzalita se nekonala/ mě uvádí v pochybnost :)) Diorissimu mnou zkoušená Fleur de Rocaille byla na hony vzdálená /ale blížila se trochu True Love - ta na mně taky voní velice výrazně a opojně/ Neuvěřitelné, co mi vůně provádějí :o

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist