Caron: L'Anarchiste

10.02.11 | autor Ada

I ve světě pánských vůní platí, že hlavní proud se drží trendů a s inovacemi to moc nepřehání, aby se zákazníci nelekli a neutekli; takže kdo má rád originální a divné vůně, měl by si rozšířit pole výběru. Třeba o méně dostupné značky jako je Caron.

O Caronu se dá napsat, že je méně dostupný, ale určitě ne, že je méně známý. Aspoň čtenáři Arôme by tuto značku měli rozhodně znát. Protože jsem už recenzovala šest dámských vůní Caron, ale zatím žádnou pánskou, rozhodla jsem se vyzkoušet jednu typickou ‚love or hate‘ pánskou toaletní vodu této staré francouzské značky.
L'Anarchiste vám buď přijde úžasný a neotřelý, nebo se podivíte, co na tom extraktu ze zubní pasty všichni mají.

Tato zvláštní vůně totiž začíná pronikavými závany citrusů, jehličí a bylin včetně máty. Ihned se přidává koření, s klidem si tipnu badyán a hřebíček, i když ve složení nejsou uvedeny. Po pěti minutách začínají méně odolní jedinci cítit zubní pastu, jdou umývat a poté hledat nějaké pilulky na zklidnění žaludku, protože L'Anarchiste má perfektní výdrž a umýt se nedá. Jiní jásají a nasávají tu originalitu. Zbytek ani jeden tábor nechápe a jen kroutí hlavou.
L'Anarchiste je trochu chameleón a během doby, po kterou jej budete mít na sobě, se dost promění - od mátového větru fičícího lesem až po relativně klidnou vůni s dřevitými a nasládle dřevitými tóny. Větrové koření a byliny vydrží téměř do konce.
K vyzkoušení doporučuji, k nákupu naslepo určitě ne.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Caron L'Anarchiste (2000)
  • Složení:

    HLAVA: pomerančový květ, mandarinka
    SRDCE: cedrové listy, santalové dřevo, vetiver, cedrové dřevo
    ZÁKLAD: pižmo

 Váš příspěvek
 
Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 16.02.11 10:09

mätový vietor fičiaci lesom - skvelé Ada

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
bogota
Učednice 92 příspěvků 10.02.11 21:00

Ado nádherná recenze, ostatně jako vždy.
Jen nevím, co si teď počnu, strašně si mě namslala, má zvědavost je nezvládnutelná, budu si muset někde sehnat vzoreček… :)

Na poličce 48 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 30 vzorků V tužebníku 21 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist