Cartier: Délices de Cartier Eau Fruitée

16.04.08 | autor Ada

Značka Cartier se podle mého soukromého soudu podobá značce Hermès. Obě jsou takové nenápadné, nestojí přímo v tom hlavním proudu, který každý zná, ale zároveň nejde o žádné zastrčené značky. Jsou to kvalitní stálice, jejich nabídka je různorodá a vybere si dáma i děvče, ovšem obě musejí mít trochu vkus. Hermès ani Cartier nevyrábějí prvoplánové líbivky a nepřehánějí to s odvary. A mívají zajímavé obaly, i když v tomto případě Cartier lehce vede, jeho flakony mi přijdou malinko luxusnější. Flakon Délices vypadá přímo jako šperk, aniž by ujížděl někam do kýčovita.
A co se skrývá uvnitř? Podnázev Eau Fruitée by klidně mohl naznačovat nějaký ovocný odvárek na léto - z původní Délices by se naředěním klidně dalo vyrobit něco na způsob Amor Amor. Naštěstí Cartier nezradil a Eau Fruitée má do svěží vodičky daleko. Jediný ovocný tón, na který narazíte, je trochu mandarinky na začátku (hned je fuč) a třešňová stopa, která se vine celým parfémem. Jestli máte rádi třeba višně v čokoládě nebo ten výborný pletenec s třešňovou marmeládou a bílou čokoládou, co prodávají v Albertu, bude se vám tahle stopa zamlouvat. Ovšem čokoládu, ať už bílou nebo černou jako noc, v Eau Fruitée nehledejte. Dominantní složkou je pačuli, není jí sice taková smrtící dávka jako v Eau de Star, ale je jí dost na to, aby znechutila každého, kdo pačuli nerad. Namíchaná je tu nasladko, s vanilkou, jak se na odnož značně vanilkové Délices sluší a patří. Do třešňovo-pačuliovo-vanilkové směsi se tu a tam ozve ještě trochu krotkých květin a základ je přikrášlený ambrou.
Eau Fruitée by se snad dala nosit i v létě, podmínkou je ovšem odolný nos (tj. běžně nosíte silnější fláky a nad svěženkami se jen pohrdavě usmíváte) a láska ke sladším kompozicím s pačuli.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 31.01.09 14:58

Ze začátku celkem výrazná ovocenka, až na překrásný flakonek ničím zajímavá, po cca hodině se rozležela -snad teď milovnice Cartiera prominou-do takového toho závanu, co zůstává po levných vůních z tržnice a dala by se zaměnit s dalšími tisíci vůněmi z drogerie. Adept na vítěze kategorie: nepoměr mezi vysokou cenou a zajímavou vůní. Škoda, protože ten flakonek je opravdu krásný.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 29.10.08 18:36

Ja zas diky ambre zesladla jak sacek bonbonu. Neni nicim zvlastni. Cartier opet zklamal, nevim, co po tolika zklamanich od nej cekam…

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
hanyketty
Znalkyně 271 příspěvků 16.04.08 15:08

Jsem zklamaná, Fruitée mi právě přijde jako lehká vodička pro slečny.Čekala jsem silnější vůni asi i víc sladší. Navíc zpočátku mi opravdu hodně připomínala Iriu od Yves Rocher mimochodem trvanlivost má podobnou - tedy krátkou. Jen ten flakónek je opravdu hvězdný.

Na poličce 56 parfémů 10 miniatur 28 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist