Cartier: Délices de Cartier Eau Fruitée

16.04.08 | autor Ada

Značka Cartier se podle mého soukromého soudu podobá značce Hermès. Obě jsou takové nenápadné, nestojí přímo v tom hlavním proudu, který každý zná, ale zároveň nejde o žádné zastrčené značky. Jsou to kvalitní stálice, jejich nabídka je různorodá a vybere si dáma i děvče, ovšem obě musejí mít trochu vkus. Hermès ani Cartier nevyrábějí prvoplánové líbivky a nepřehánějí to s odvary. A mívají zajímavé obaly, i když v tomto případě Cartier lehce vede, jeho flakony mi přijdou malinko luxusnější. Flakon Délices vypadá přímo jako šperk, aniž by ujížděl někam do kýčovita.
A co se skrývá uvnitř? Podnázev Eau Fruitée by klidně mohl naznačovat nějaký ovocný odvárek na léto - z původní Délices by se naředěním klidně dalo vyrobit něco na způsob Amor Amor. Naštěstí Cartier nezradil a Eau Fruitée má do svěží vodičky daleko. Jediný ovocný tón, na který narazíte, je trochu mandarinky na začátku (hned je fuč) a třešňová stopa, která se vine celým parfémem. Jestli máte rádi třeba višně v čokoládě nebo ten výborný pletenec s třešňovou marmeládou a bílou čokoládou, co prodávají v Albertu, bude se vám tahle stopa zamlouvat. Ovšem čokoládu, ať už bílou nebo černou jako noc, v Eau Fruitée nehledejte. Dominantní složkou je pačuli, není jí sice taková smrtící dávka jako v Eau de Star, ale je jí dost na to, aby znechutila každého, kdo pačuli nerad. Namíchaná je tu nasladko, s vanilkou, jak se na odnož značně vanilkové Délices sluší a patří. Do třešňovo-pačuliovo-vanilkové směsi se tu a tam ozve ještě trochu krotkých květin a základ je přikrášlený ambrou.
Eau Fruitée by se snad dala nosit i v létě, podmínkou je ovšem odolný nos (tj. běžně nosíte silnější fláky a nad svěženkami se jen pohrdavě usmíváte) a láska ke sladším kompozicím s pačuli.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome štěkanátek
Učednice 114 příspěvků 31.01.09 14:58

Ze začátku celkem výrazná ovocenka, až na překrásný flakonek ničím zajímavá, po cca hodině se rozležela -snad teď milovnice Cartiera prominou-do takového toho závanu, co zůstává po levných vůních z tržnice a dala by se zaměnit s dalšími tisíci vůněmi z drogerie. Adept na vítěze kategorie: nepoměr mezi vysokou cenou a zajímavou vůní. Škoda, protože ten flakonek je opravdu krásný.

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 29.10.08 18:36

Ja zas diky ambre zesladla jak sacek bonbonu. Neni nicim zvlastni. Cartier opet zklamal, nevim, co po tolika zklamanich od nej cekam…

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
hanyketty
Znalkyně 271 příspěvků 16.04.08 15:08

Jsem zklamaná, Fruitée mi právě přijde jako lehká vodička pro slečny.Čekala jsem silnější vůni asi i víc sladší. Navíc zpočátku mi opravdu hodně připomínala Iriu od Yves Rocher mimochodem trvanlivost má podobnou - tedy krátkou. Jen ten flakónek je opravdu hvězdný.

Na poličce 56 parfémů 10 miniatur 28 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 11 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist