Cartier: Eau de Cartier

autor Ada

Eau de Cartier mi na první čichnutí přišla lehce pánská; když jsem se proto dočetla, že je to unisexová vůně (v parfumerii ji měli zařazenou mezi dámskými), ani mě to neudivilo. Základ je převážně dřevitý s akurátní troškou sladších tónů, svěžest bergamotu prolíná nejen hlavou, ale celou vůní. Srdce na mě dělalo takový vlhký dojem - jako čerstvě posekaná tráva a orosená levandule. Levandule z Eau de Cartier voní celkem výrazně.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Cartier Eau de Cartier (2001)
  • Složení:

    HLAVA: yuzu, bergamot
    SRDCE: listy, květiny, pižmo, levandule
    ZÁKLAD: ambra, pačuli, cedrové dřevo

    468 - 1360 Kč
 Váš příspěvek
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 20.02.11 13:40

Vnímám ji jako velmi ženskou po celou dobu, žádné mužské tóny necítím, nádherně zakomponová levandule.Intenzitu a výraznost bych přirovnala k Truth, takže do úplně nejteplejších letích dnů bych nebrala, není to vyložená svěženka,ale velice příjemně a uklidňujícně působící květinová vůně.Takhle by mohla vonět milovaná maminka v nostalgických vzpomínkách.Bude krásná na všech věkových kategoriích.Vý­drž dobrá.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
einzelhaft
Učednice 203 příspěvků 12.01.10 13:34

Já osobně levanduli moc nemusím,ale podle recenze jsem tuto vůni musela vyzkoušet a rozhodně to bylo velmi příjemné překvapení. Jednoznačně hodnotím kladně - po dlouhé době mi něco opravdu vonělo :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
mimi
Parfémová maniačka 994 příspěvků 08.07.09 14:13

kolegyna ju ma, a je skutocne velmi prijemna

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome Martin_a
Nováček 6 příspěvků 17.04.09 10:25

Tuto vůni jsem si koupila trochu naslepo a na léto je ideální..svěží, čistá, neobtěžuje okolí. Podruhé jsem koupila limitku, duhový flakon a byla taky úžasná..jednou se k ní rozhodně vrátím.

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonym  02.04.09 21:22

taky mi trvalo asi rok, než jsem se rozhodla ji koupit, ale pak jsem rozhodně ani minutu nelitovala a určitě to bude jedna z vůní, ke kterým se budu vracet

 
anonymní  01.05.08 20:37

Tuhle vůni miluju a pořídila jsem si už druhý flakon - tentokrát celých 200 ml. Na mě voní překrásně, aspoň já z ní mám ten pocit a byla mi jako jedna z mála několikrát pochválena. Asi mám štěstí, že se na mé kůži tak krásně rozvine. Voní úžasně … nemám co dodat

 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 06.04.08 13:46

Tak mně nejprve přišla vyloženě dámská, první půlhodinu jsem si říkala: tu si pořídím na léto, po dvou hodinách je spíš do pánska. Tak nevím… Ale levanduli miluju. Jdu si pro levandulové lístky na zahrádku a srovnám.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
malaeva
Parfémová maniačka 560 příspěvků 12.03.08 18:26

Tato vůně mi připadá opravdu spíše pánská, takže i když je hezká, nechtěla bych ji. Manželovi se však líbila.Naprosto souhlasím s tím, že srdce vyvolává dojem vlhké posekané trávy a orosené levandule.

Na poličce 17 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Zdenka  09.10.07 09:12

Mně se nejprve moc líbila, taková zvláštně průzračná vůně, no ale unisexy nemám ráda už nějak z principu. Mám doma vzoreček, takže občas znovu testuju, ale něco mě stále brzdí, abych si ji koupila.

 
Arome Violet
Učednice 58 příspěvků 24.06.07 21:42

tato vona mi vonala dost zeleno,ale je to snad prva vona z ktorej mi prislo skutocne zle…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist