Cartier: Must de Cartier

23.05.08 | autor Ada

Na papírku bohužel nic moc, chtělo by to na kůži. Sladší vůně s vanilkovo-pižmově vetiverovým základem (ta vanilka je prostě taková trochu do „trávova“) a výrazným květinovým srdcem. Je to takový klasický, chladnější orient bez přehnané opulentnosti a smyslnosti.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Cartier Must de Cartier (1981)
  • Složení:

    HLAVA: mandarinka, neroli, galbanum
    SRDCE: růže, žonkyla, galbanum
    ZÁKLAD: vanilka, vetiver, pižmo

 Váš příspěvek
 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 24.01.11 00:45

Must se skvěle nosí. Báječně drží, ač silnější, nedusí. Vanilka dřevitost nezahanbuje, sladkost sice dominuje, ale vůně je velice vyvážená. Nositelná i přes den, ačkoli bych řekla, že v jarní večer, kdy míříte pěšky z Národního divadla, v dlouhých šatech a ruku v ruce s partnerem podél vltavského nábřeží, na Žofín, je naprosto dokonalá.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Péťa  02.02.09 12:04

Dávám za pravdu Marii.Fakt to byla elegantní,šik vůně.Snad se ještě někde objeví.

 
Arome marie
Nováček 5 příspěvků 16.11.08 10:12

Souhlasím,že Must II byla opravdu nádherná,elegantní vůně.Pár flakonků jsem vlastnila.Škoda,že se již nevyrábí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
KAORI  14.11.08 14:15

Must je krasna vona ale az v zavere,tak ako psie Daniela,no este krajsia je Must II ktora sa uz bohuzial nevyraba,ta je nadherna.Moja naj vona spolu s Chanel coco.

 
Daniela  10.10.08 09:44

Must de Cartier mě dost zmátla. Od té doby, co znám tenhle web, při zkoušení vůně hned přemýšlím, jak bych ji hodnotila. V první chvíli po nastříkání téhle vůně na zápěstí jsem myslela, že to nerozdýchám: jako stará, pánská kolínská, brrr. Po chvíli už to vonělo lépe. Trochu trpce, asi jako listy stromů na podzim - nic šťavnatého, ale přesto optimistického a osvěžujícího. Cestou domů jsem najednou ucítila příjemný závan vůně. Myslela jsem, že to bude So Pretty, kterou jsem zkoušela na druhé zápěstí, ale ono ne - byla to právě Must. Po hodině už se vůně usadila a připomněla mi voňavky Moschus, které jsem používala někdy kolem roku 1995, Exotic Love a trochu pánsky vonící Cool Love. Takže jsem si i nostalgicky zavzpomínala :-) a hodnotím pozitivně. So Pretty na druhém zápěstí dopadla přesně opačně. Z pozitivního začátku je nakonec hodnocení negativní. Někdy je těžké jednoznačně určit, chvíli je pocit pozitivní, chvíli negativní, ale nevím, jestli je řešením to zprůměrovat na neutrální…

 
Bipina
Učednice 34 příspěvků 23.05.08 13:17

Souhlasím s tebou Ado, je to „nic moc“ i na kůži, dostala jsem ho, jako dárek od expřítele…bolehlav a do mrazu, jen pro silné nátury:-))

Na poličce 12 parfémů 4 miniatury 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist