Cartier: Roadster for Men

08.04.09 | autor Ada

Když jsem Roadster testovala a šla jsem hledat do databáze složení, dlouho jsem ho nemohla najít. Nechala jsem si vypsat značku Cartier a pátrala jsem mezi prvními vůněmi v přesvědčení, že tohle musí být nějaká klasika. Inu, není, je to momentálně nejnovější pánská vůně této značky, představená v roce 2008.

Když jsem Roadster testovala a šla jsem hledat do databáze složení, dlouho jsem ho nemohla najít. Nechala jsem si vypsat značku Cartier a pátrala jsem mezi prvními vůněmi v přesvědčení, že tohle musí být nějaká klasika. Inu, není, je to momentálně nejnovější pánská vůně této značky, představená v roce 2008.
Cartier mnoho pánských vůní na kontě nemá, v podstatě jen čtyři - kdysi dávno Santos, potom Pasha, před deseti lety Déclaration a až teď došlo na Roadster. Mezi tím vycházely pro muže pouze různé variace na předchozí parfémy.
Roadster má klasický mužný základ sestavený z dřevitých a kouřových tónů, trochu přislazený vanilkou. Hodně je cítit pačuli a labdanum. Zbytek je kombinací máty, bylin a vetiveru. Vetiver v srdci celkem vyniká a máta se vůní táhne od začátku až skoro do konce. Tipla bych si však spíš mátu klasnatou, která je méně mentolová a lehce sladší než máta máta peprná. Kdo nerad zubní pastu a žvýkačky v parfémech, tomu to asi stejně nepomůže, mátový tón je v této vůni stěžejní - kdo má však mátu rád, jistě zajásá, protože tak odvážných výrobců je málo.
Nebýt nezvyklé máty, byl by Roadster opravdu klasickou fougèrově dřevitou kompozicí (místo máty by v něm byla levandule), možná až moc obyčejnou - ten základ je sice hezký, ale už tu párkrát byl.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Cartier Roadster for Men (2008)
  • Složení:

    bergamot, máta, vetiver, pačuli, labdanum, kašmírové dřevo, vanilka

    857 - 1072 Kč
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist