Cerruti: 1881 Femme Summer 2005

dnes | autor Ada

Svěží, lehká vůně, u které vás na první přičichnutí napadne okurka a meloun. Jakmile se však vypaří hlava, začnou se vynořovat i květinové tóny, a to byl u mě kámen úrazu; vznikl totiž mix, který jako by se nemohl rozhodnout, jestli bude květinový nebo „zeleninový“ nebo jaký vlastně, a výsledek nebyl ani melounově svěží, ani květinově živý. Spíš takový mdlý, až by se z něj člověku dělalo kapánek špatně. Když si přičichnu, cítím okurku a hned za ní utíkají květiny tak rychle, až jí šlapou na paty; okurka má od nich zadní konec ožmoulaný a povadlý, a jasmín s pivoňkou politý zelenou šťávou ztrácí jas i šmrnc. Do toho se ještě tu a tam (ale velmi lehce) ozve čerstvá žlutá paprika. Ke konci už byla vůně vyloženě protivná.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
JANA  09.01.10 10:18

Já mám Cerruti 1881 Summer Fragrance, modrá lahvička a jsem s ní náramně spokojená. Škoda, že se již nedá sehnat v obchodech. Vhodnější spíš na léto.Hlava: Bergamot, kardamom, cedrový list
Srdce: Muškátový ořech, cypřiš
Základ: Santalové dřevo, vetiver, pižmo

 
dienda
Učednice 99 příspěvků 22.08.07 12:04

mam tu zelenou verzi, no je dost silna, ostra..na to , ze je to letni verze, tak mam dojem, ze se spis hodi na jaro, nebo podzim..

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  28.07.07 20:39

Nic extra…klasicka svieza s panskym akcentom, nijako sa nevymyka spomedui źaplavy podobnych voni.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist