Cestovatelská: Hermès na CDG

24.05.13 | autor Ada

Cestovatelky za módou a vůněmi budou kód CDG důvěrně znát - patří pařížskému letišti Charlese de Gaula. Ve zdejších duty free parfumeriích samozřejmě nechybí výběr toho nejlepšího, co Francie nabízí.

Hermès má na letišti přímo svůj butik a v parfumeriích vůně. Vyzkoušela jsem pánskou klasiku Rocabar a dvě horké novinky z kolekce Les Colognes.

Rocabar je vůně z roku 1998 a je to klenot, který stojí za to aspoň vyzkoušet, i když v našich kamenných parfumeriích je to trochu obtížné. Skládá se výhradně z dřevitých, kořeněných a balzamických tónů a charakterem připomíná suché kořeněné vůně typu Lalique Equus.

Rocabar je poměrně jemný, drží se blízko u těla, neobtěžuje, dá se nosit po celý den. Mohla by ho nosit i žena se zálibou v kořeněných vůních. Po velmi krátkém svěžím závanu na úvod se před vámi rozprostře celý stánek s kořením: koriandrem, kardamomem, skořicí, pepřem. Mezi dřevitými tóny najdete jedli, cedr, cypřišek, mezi těmi pryskyřičnými především vanilkově jemný benzoin, přesně jak slibuje složení. To vše je pečlivě rozetřené v třecí misce do harmonického celku, z něhož nic nevyčnívá a nevykřikuje.
Hebkých kořeněně-dřevitých vůní je na trhu jako šafránu. Rocabar si někam zapište hodně výrazným písmem.

Mandarine Ambrée a Eau de Narcisse Bleu jsou dvě nové vůně z kolekce Les Colognes. Jejich balení je podobné jako Orange Verte nebo Pamplemousse Rose, k nimž ostatně také patří. Což je dobře, protože se tím pádem budou prodávat v běžné obchodní síti. Což je dobře, protože si budu moct Narcisse Bleu koupit.

Nejdřív vám povím o Mandarine Ambrée.

(hermes.com)(hermes.com)

Když dáte dohromady citrus, zde mandarinku, a orientální ambru, co se stane? Správně, dostanete bonbonek. Luxusní mix velmi věrné mandarinky (s překvapivě slušnou výdrží) a sladké ambry je jako z drahé bonboniery. Mandarine Ambrée je nekomplikovaná, dodává přesně to, co inzeruje název, a hodí se na denní nošení i jako comfort scent na příjemné večery.

Jak by měla vonět modrá narciska? Podle Narcisse Bleu asi jako směs narcisky a fialek či kosatce. Každopádně, co mě na této úchvatné kolínské zaujalo nejvíc je kombinace extrémně věrného písečného aroma a pocitu bublajícího potůčku, který se přes ten písek žene. Už jsem v několika recenzích připomínala, že na písek jsem expert; vůně pískovcového obložení krbu, který jsme měli doma, patřila k mým nejoblíbenějším a v Narcisse Bleu jsem ji našla, dokonale replikovanou do posledního zrníčka. Na tomto základu spočívá vrstva, která je svěží jako onen zurčící potůček a voní po květinkách: narciska, fialky, kosatec, vše jemné a elegantní.

(hermes.com)(hermes.com)

Narcisse Bleu by se dala přirovnat k Infusion d'Iris od Prady: stejná čistota, podobná květinová jemnost, sametovost a fialková sladkost. Narcisse Bleu je však méně nekonfliktní a zajímavější než Infusion.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome Evajsek
Učednice 134 příspěvků 15.06.13 14:44

Aaa..! na CDg budu za 14 dní vystupovat… Na modrou se těším a Rocabar už plánuju koupit… :-)

Na poličce 10 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 03.06.13 23:11

Tak jsem je vyzkoušela obě. Mandarine Ambrée je fakt bonbon. Takový ten bonbon ve tvaru mandarinky, vzpomínám si na něj z dob minulých. Spojení maracuji (už to slovo je podezřelý) a mandarinky ani ambra nezachránila. Mno, není každý den posvícení..
Zato Narcisse Bleu je jiná liga. Zezačátku je drsnější a vůbec ne líbivý, ale pak to stojí za to - líbí se mi víc než Infusion Iris a jistá podoba tu opravdu je. Nevím jak voní narcis, ale kosatec poznám. Tenhle je o kapku máslovější než Infusion, ale až po rozvonění.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Černá káva
sv. Parfema z Kecálburgu 4713 příspěvků 28.05.13 08:11

To máš pravdu. :) Jestlipak tohle čtou a tiše se baví našimi nápady. ;)

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 52 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Frankie  27.05.13 21:59

Taky jsem ráda. Doufám, že jí to vydrží. Když teď píše i Domenica, mohli bychom mít nový článek každý týden… :D

 
Tassia
sv. Parfema z Kecálburgu 3507 příspěvků 26.05.13 19:48

Páči sa mi, že Ada opäť píše a z týchto recenzií som zvedavá na všetky vône. Najviac asi na Narcisse bleu. :kytka:

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 12 parfémů
 
Ivušenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2599 příspěvků 24.05.13 20:11

:kytka: krásná recenze a obojí mě lákají…

Na poličce 13 parfémů 5 miniatur 17 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Frankie  24.05.13 14:15

Mandarine AmbréeEau de Narcisse Bleu mě lákají, musím je vyzkoušet. :)

 
Černá káva
sv. Parfema z Kecálburgu 4713 příspěvků 24.05.13 13:02
Les Colognes

Obě vypadají dobře. Eau de Narcisse Bleu mě vyloženě láká. :think:

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 52 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
kwitek
Parfémová maniačka 541 příspěvků 24.05.13 11:41

No tak na ty dvě kolínské novinky už se těším, vzhledem k tomu, že Pamplemousse Rose je moje letní hitovka, tak jsem teda fákt zvědavá :think: 8o

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 2 odstřiky 241 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Lila
Nevyléčitelná závislačka 1848 příspěvků 24.05.13 08:39

Jó, Racabar :srdce: … Pro mě nejlepší pánská vůně, dlouho jsem ji na nikom necítila, ale tenkrát… Pamatuji si tu malinkou šálku, co byla součástí balení (kousala).

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist