Chanel: Coco

03.07.07 | autor Ada

Testovaná verze: EdT. EdP není jen koncentrovanější, má i mírně odlišné složení. Uvedené složení platí pro EdP, složení EdT jsem na webu Chanelu neobjevila.
Začátek Coco je svěží, ale protože to není moderní vůně, je svěží spíš chyprově - lesně, nikoli ovocně ani citrusově. Na papírku to bylo tak výrazné, že jsem ji pokládala za chyprově květinovou vůni, ve skutečnosti je však Coco v podstatě čistě květinová s různými, postupně z ní vyplouvajícími nekvětinovými tóny.
Po odpaření té nejsilnější hlavy se mi Coco znelíbila, čímsi mi totiž připomněla Eden. Objevila jsem v ní stejnou pronikavě povadlou, nahnilou svěžest pačuli. Milovníky Edenu a Coco nabádám, aby si z mého ošklivého popisu nic nedělali, nahnilost či nenahnilost je záležitostí nosu a vkusu. Zůstaňme u toho, že srdce Coco je dosti výrazné, trochu květinové, trochu cypřišové, trochu po starším způsobu ovocné a nemálo mýdlové. Zhruba po 1-1,5 hodině Coco přejde do jemné, mýdlově květinové vůně. Zatímco mýdlo v některých vůních je takové roztěkané, rozprášené do okolí, jako by ho stříkal z rozprašovače, Coco je spíš hladký oblázek příjemně květinového mýdla, položený v zásuvce vedle krabičky s pudrem a perlového náramku. Úplný závěr je takový jemně svěže květinový. Coco působí nádherně až do samého konce.
Coco je klasická, velmi elegantní, ale pozor - spíš romanticky elegantní, tedy k šatům a ne k pracovnímu kostýmku. Jako ideální nositelku Coco si představuji dámu ve věku cca 40-50 let, která svým oblečením, účesem a vystupováním dává najevo, že má ještě pořád mladou duši. Na takové typické padesátnici s mírnou nadváhou, praktickým krátkým účesem, náušnicemi ve tvaru peciček a v tuctové volné halence a sáčku nenápadných barev ztratí Coco veškerou jiskru a stane se z ní unylá vůně z regálu v drogerii. Bohémská romantika z vás nemusí tryskat na všechny strany, musíte však efektu Coco pomoct aspoň nějakým výrazným, netradičním či jinak netuctovým doplňkem.
Coco si neumím představit na velmi mladé ženě, věkovou hranici vidím na cca 30 let. Mladším ženám a dívkám doporučuji zkusit ..Coco Mademoiselle.., dle mého názoru velmi povedenou mladší sestru klasické Coco, která se soustředí na svěžejší květinové tóny, jaké v Coco najdete teprve na samém konci.
Ač eau de toilette, vydržela mi Coco na ruce vonět celý den, ve chvíli, kdy druhá testovaná vůně na druhé ruce dávno beznadějně vybledla, Coco byla pořád cítit po celém pokoji. Coco (a vůbec všechny vůně od Chanelu) patří mezi ty dražší, za svoje peníze však dostanete opravdovou kvalitu, která dlouho vydrží, je perfektně sestavená a hrdě voní až do samého konce.

Reklama na Coco z r. 1992 s Vanessou Paradisovou (YouTube)

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Chanel Coco (Eau de Parfum) (1984)
  • Složení:

    HLAVA: sicilská mandarinka
    SRDCE: absolutní růže, absolutní jasmín, ylang-ylang z Mayotte, tuniský pomerančový květ
    ZÁKLAD: tonka z Brazílie a Venezuely, indonéská pačuli, opopanax ze Somálska

    1590 - 2939 Kč
 Váš příspěvek
 
Lucyll
Nováček 9 příspěvků 28.01.12 18:59

Dlouho jsem tápala a hledala „svou“ vůni, až jsem narazila právě na Coco. První dojmy nebyly nic moc, skoro řekla bych nepříjemné, ale po pár hodinách jsem čichala stále k zápěstí… Za týden jsem zkusila znova a pak znova a nyní mám doma již nějaký čas a nemůžu se jí nabažit, je nádherná, ženská, smyslná, nepřeslazená, dokonalá! Dost Chanelů jsem po zkušenosti s Coco ozkoušela, ale ona je jednoznačně pro mě tou NEJ :-) Mám ve formě EDP a toužím po čistém parfému :srdce: :*

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 3 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Milada
Nováček 16 příspěvků 01.08.11 18:14

Koupila jsem si Coco EDT. Byla mi nabídnutá jako kořeněná. Špetka čistého koření- něco jako hřebíček, nebo je to karafiát? tam je na začátku,pak lehce pudr a vonná mast-něco větrového, lékořicového, zaoblené medem. Celkově je to příjemná vůně, nenápadně luxusní, rozhodně velmi přitažlivá i na den, úžasně se drží na kůži.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Andorra
Parfémová maniačka 781 příspěvků 05.05.11 20:05

Jsem taky čerstvě okouzlená Coco. Jak říká Afrika, je to dokonalá vůně..

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 6 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Zuzana  25.02.11 23:33

ju zbozňujem, čo by som o sebe pred par rokmi vobec nepovedala. Cítim v nej tie sušené kvety a mydlo. Je krásna, čo dodať. Čo nemôžem zase povedať o No.5 :(

 
eleonen
Parfémová maniačka 835 příspěvků 02.11.10 15:12

Nevím proč, ale úplně jako první jsem ucítila kapky Bromhexin, potom se vůně rozvinula, ale na mě jsou celkově vůně od Chanelu moc hutné. Možná na ně ještě nemám věk…:-)

Na poličce 13 parfémů 2 miniatury 12 odstřiků 148 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Rosina  04.10.10 13:14

Vyzkoušela jsem ji na ruce i na papírku. Papírek jsem dala na přihrádku do skříně a ještě druhý den při každém otevření skříně mi zavoněla velice příjemně. Na ruce to bylo horší. Bylo to velice cítit celý den, leč zhruba asi za hodinu už mne tato vůně svojí vytrvalostí obtěžovala, jako by mne začínala bolet hlava. Může to být snad i tím, že se o mne pokouší tak trochu chřipka, tak možná Coco křivdím. Každopádně mne ta výdrž spíš vadí, než láká…Ale je to asi věc názoru..

 
Hraška
Nevyléčitelná závislačka 1095 příspěvků 26.12.09 21:03

Tak ešte raz…

Coco (skúšala som verziu EDP) je krásna, ženská, sofistikovaná vôňa…Ako vo všetkých Chaneloch (ktoré som doteraz vyskúšala) je tam cítiť niečo, čo má skrátka iba Chanel ;-)
Pre mňa je to kvetinovka (veľmi vyvážená, cítiť, že je to „stará“ dobrá vôňa z inej školy) s tonkou v závere…
Bála som sa jej, ale rovnako ako No.5 ma príjemne prekvapila!

Na poličce 18 parfémů 3 miniatury 9 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Makulenka
Parfémová maniačka 535 příspěvků 24.09.09 17:52

Zkoušela jsem ji v parumerii na papírek i na ruku a byla jsem nadšená. Pak si tady na fóru koupila „zbytek“ a dnes ji poprvé zkusila na sobě.. Mno..asi jsem ji použila trochu více, než bylo třeba, takže to budu muset zkusit ještě jednou v menším nožství, nicméně vůně mi připomíná čerstvě napadané podzimní listí. Určitě v davu nezapadne. jen jsi nejsem jistá, zda ji i okolí vnímá tak pozitivně, jak doufám…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 30.06.09 12:39

Jen poznámka k zařazení vůně. V pařížském butiku Frédéric Malle mi prodavačka sdělila, že Coco je chypré. (Zdráhám se tuto paní nazvat prodavačkou, protože to byl skutečně můj životní zážitek co se týče personálu parfumerií - v parfumérství nesmírně vzdělaná, zákazníkovi naslouchající dáma, prý absolventka parfumérské školy ve Versailles a školitelka obsluhy butiků Fréderic Malle. To jen, že jí můžeme věřit.;) )

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 19 parfémů
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 25.04.09 09:55

Testovala jsem EdP. I já jsem podle popisu očekávala v úvodu citrusy. Namísto toho se konalo setkání v lese. Pak se objevilo něco, co mi trošičku zavánělo, až vadilo. Ale to netrvalo dlouho a následovaly květiny podbarvené kouřem.. Zajímavá, kvalitná, harmonická. Ale na mě nezapůsobila tak jako Coco Mademoiselle - ta je pro mě jásavější a výraznější, takže dostale více bodů.

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
plevanka
sv. Parfema z Kecálburgu 2020 příspěvků 21.02.09 11:36

Tak tato vůně mě naprosto dostala! Je mi 24 let a hranice nehranice, já si ji budu muset koupit. Je tak luxusní.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 124 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 22.01.09 18:56

Tímhle začala závislost. V asi patnácti jsem zabrousila do místní parfumerie, kde byla akce a dostala jsem miniaturku. Moc jsem ji tehdy nepoužívala, protože mladé dívky mají nosit cosi svěžího květinkového, žeáno. Pak jsem ji nosit začala, vůbec mám v oblibě výraznější věci.

Jo, a řekla bych, že Coco je dost podobný Kypre. Coco tady nemám na přímé srovnání a ten Kypre je starý jak Metuzalém, takže se mi zdá takový divně nevyvážený, ale základ je stoprocentně velmi podobný.

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů
 
Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 08.01.09 11:57

Zatím mám jen odstřik. Pro mě je to nejkrásnější vůně. Začátek je sice trochu ostřejší, ale po chvilce se zjemní a už je to noblesa sama. Vydrží vonět celý den.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Arome E.lina
Nováček 1 příspěvek 26.12.08 22:21

Vůni jsem „potkala“ poprvé na dámě 65+, která jela do divadla.Samet , perly a oblak nádherné a zcela korespondující vůně. Byla jsem okouzlená. Na večer a pro elegantní sebevědomou ženu, která ji umí nosit. Do práce ani za nic.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Silva  20.12.08 00:05

Tato vůně je výrazná a příjemná, ovšem nijak se nerozvíjí a zůstává pořád stejná ale výdrž má dobrou

 
ája  10.12.08 12:56

Všechny Chanelovky ve mně vyvolávají pocit až nepříjemné a těžké vůně, která by se dala skloubit se světem tak o 90 let zpět, ale do dnešního přemodernizovaného a rychlého světa bych tuto vůni nepoužila.

 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 29.11.08 21:11

Coco jsem prvně zkusila na jaře a líbila se mi, pak znovu a znovu…
Tak jsem si koupila na zkoužku odstřik a i když mi je jen málo přes těch hraničních 30let, sedí. Ne na každou příležitost, ale na večírek, oslavu, nebo mezi lidi, když budu celý den venku v chladném dni toužit po trvanlivé vůni, elegantní, je to ono.
Souhlasím, že EDP a EDT je rozdíl minimální, drží perfektně obě, EDT se trochu dříve ztlumí a ustálí, ale bez přímého porovnání bych tedy rozhodně nepoznala, o kterou koncentraci jde.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 04.10.08 14:32

Připomíná mi Glorii Vanderbilt-silný mýdlovokvětinový začátek, pak nástup chypre tónů a je z toho docela čpavě sladký bolehlav(za tu cenu?!),ale věřím, že při velmi opatrném dávkování působí elegantně..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 17.06.08 19:41

Ada píše, že EdP a EdT mají odlišné složení. TAak jsem je vyzkoušela obě současně. Voní stejně a obě jsou stále cítit. Po půl hodině jsem byla nadšená, po dvou hodinách jsem si říkala, tuhle si koupím za výzo. Po 5 hodinách je jí na mě moc. Tenhle problém mám se všemi Chanely.Ještě jednou prubnu No.19, ale ten se, bohužel, nikomu z mé rodinky nelíbí.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
evik33  14.06.08 15:01

No a mně právě naopak přijde trošičku laciná, připomíná mi takové ty silné voňavky, kterými jsou cítit starší ženy v usedlých kostýmcích.

 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 13.06.08 19:38

naprosto souhlasím s wich: ale, kdo si počká, ten se dočká. na papírku nevyzní.je nevím, zda jsem pro ni dobrá. je velmi noblesní.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 04.03.08 23:55

Nezdá se mi jako vůně pouze pro starší, spíš pro ty, kterým se bude opravdu líbit, a to natolik, že jim bude slušet. Ostatně jako každá vůně :-) Je moc krásná a příjemná. EdP je o něco říznější než EdT, ale také o dost lepší a vytrvalejší. EdT bych si nekoupila, bylo by mi líto peněz. EdP, přesto, že je dražší než EdT, ano.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
wich
Učednice 149 příspěvků 04.03.08 19:43

Na této vůni se mi líbí jen její konec. Z hlavy a srdce se mi udělalo nevolno od žaludku. Asi mi tam vadí nějaká složka. Její zakončení je ovšem příjemné.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 15.02.08 15:15

Coco je moja favoritka, musím ju mať vždy ale v lete si k nej len privoniavam a teším sa, kedy sa ochladí a príde opäť jej čas. Najradšej ju mám pri drydown-e, kedy v nej cítim doznievajúce kvety uviazané do bohatek kytice na stole, pri nich leží otvorená tmavá čokoláda a na stole ležia aj rukavičky z najjemnejšej kože a tieto tri vône sa miešajú dohromady. Coco je proste dokonalá a keď ju mám na sebe, cítim sa takou trošku aj ja. Mimochodom, je to jedna z dvoch vôní, ktorú na mne pochválil cudzí muž a aj sa pýtal na značku, aby mohol kúpiť svojej frajerke (druhá bola Dolce Vita a bolo to na služobke v Chorvátsku a keďže to bol fešný Chorvát, beriem to s rezervou, lebo tí vedia, ako polichotiť žene)

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
jana  07.01.08 08:49

tak coco je asi provždy můj parfém. očichala jsem ho jen pro doplnění všech chanelů,ale nemohla jsem uvěřit svému nosu, co to je za nádheru. typem žádný č. 5 apod., naprosto vznosná vůně, šmrncnutá chanelovským stylem. jenom věkem bych jí moc nelimitovala, důležitý je styl ženy, která jí nosí. romantická a zároveň klasická…

 
Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1220 příspěvků 27.12.07 04:02

je to vynimocna vona, velmi rozpoznatelna, krasne drzi, v spolocnosti sa s nou clovek urcite nestrati,lebo sa stale pripomina, mydlove vone vseobecne nemusim ale toto mydlo je krasne opradene kvetinami, viem si ju predstavit na mojej policke ako klasiku na spolocenske udalosti

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 11.12.07 14:14

Já jsem si Coco pořídila, když mi bylo 23, původně jsem chtěla No.5, ale když jsem zkusila Coco, bylo jasno :) Ze začátku mi připomínala nejvíc vůni sušených růží a pryskyřice, později jsem objevila chypré tóny, cítím v ní i to mýdlo, jak píše Ada. Taky se mi líbí, že ji na sobě cítím celý den, většinu vůní po chvíli necítím (další výjimka je Poeme). Sama mám pocit, že se hodí spíše pro starší, ale nemohla jsem si pomoct, prostě jsem ji musela mít!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Iva  03.07.07 21:26

Neznám vznosnější vůni.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist