Chopard: Chopard Pour Homme

02.12.07 | autor Ada

Docela pěkná kořeněná vůně, laděná na svěží stranu. O svěžest se stará hlavně kardamom; o kořeněnou část především muškátový oříšek se svou sladce příjemou vůní. Žádné výrazné šalvějové tóny jsem necítila; naopak znát je zvláště po rozvonění směsice cedru a labdana v základu. Kadidlo se teď do pánských vůní hojně dává a propůjčuje jim lehce zasněný, temný podtón. Úplný závěr je poměrně sladký, s vanilkovou příchutí.
Chopard pour Homme je přímo vzorově opatrná - ničeho v ní není moc, ani kadidla, ani koření, ani dřeva, ani bylin. Všechno je sladěné do celku, ze kterého nic nečouhá, nic není příliš výrazné a sama vůně není nijak silná. Milovníka extravagantních dryáků by nejspíš zklamala - ale pro normálního člověka je to nadmíru příjemná, harmonická vůně, která se hodí na všední nošení, neboť neobtěžuje, a štědřeji nanesená i na večer, protože je sexy.
Napsala bych, že Chopard pour Homme je vcelku ideální dárek - kvůli kadidlu ji však nedoporučuji brát úplně naslepo; buď ji vyzkoušejte, nebo se ujistěte, že obdarovaný má rád nasládle kořeněné vůně.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Chopard Chopard Pour Homme (2006)
  • Složení:

    HLAVA: yuzu, kardamom, anýz
    SRDCE: muškátový ořech, šalvěj, pepř
    ZÁKLAD: labdanum, cedr

 Váš příspěvek
 
Osiris
Nováček 3 příspěvky 25.04.08 23:51

… ozaj len znie. Mňa táto voňa sklamala, niečo mi v nej strašne vadí a fakt je dost sladká. Jeden krát som ju mal na sebe a stačilo …

Na poličce 5 parfémů 119 miniatur 114 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 04.12.07 23:18

To znie dobre - musim otestovat. Znie to ako celkom prijatelna vona v porovnani s roznymi chopardovskymi excesmi (Mirabai, Casmir…)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist