Christian Dior: Dioressence

02.12.07 | autor Ada

Po Miss Dior a Diorelle , které jsem testovala nedávno, jsem se těšila zase jednou na pěknou květinovku, ale při prvním čichnutí k Dioressence jsem se lekla, že je to zase chyprovka. První minutu to tak opravdu vypadá, ale nenechte se zmýlit, Dioressence je opravdu květinová, respektive květinově orientální. Je ale lehce staromódnější než moderní vůně (ne přímo staromódní, jen tak trošku :) ), ostatně byla představena už v roce 1969. Měla jsem pocit, jako bych čichala přímo k balení nějakých květinových vonných tyčinek. Po rozvonění z Dioressence znatelně - ale ne přehnaně a ve výsledku alespoň pro mě velmi příjemně - vystupuje vůně skořice. Zároveň kombinace květin, skořice a koření vytvářela lehce dřevitý, možná maličko kouřový dojem.
Jedná se o lehčí, květinově-kořeněnou orientální vůni, ale jestliže orientální vůně nesnášíte, Dioressence vám ani přesto moc příjemná nebude. Je trochu tajemná a všemi deseti bych ji brala na zimu, jako pomocnici k navození vánoční nálady.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dior Dioressence (1979)
  • Složení:

    HLAVA: růžové poupě, fialka
    SRDCE: pelargónie
    ZÁKLAD: skořice, pačuli

 Váš příspěvek
 
shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 28.01.09 22:26

Zkoušela jsem na papírku. Cítím pačuli a jenom pačuli.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Tana
Učednice 147 příspěvků 01.07.08 11:45

Díky této recenzi mám odstřik.Moc pěkná. Po rozvonění květiny s jemným nádechem skořice. Ze začátku je silnější, ale pak je opravdu nádherně jemná.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 2 vzorků V tužebníku 23 parfémů
 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 18.06.08 20:50

Dostala jsem od dobré duše vzorek, je to nádhera, typově jako Yout Dew, jen opravdu jemnější a krásná. Jasně, není to moderní univerzální koktejl, ale na sváteční příležitosti, jako vánoce je krásná ( a sama pro sebe bych se s ní voněla i jen tak doma, hned bych se cítila skvěle!)Osobitá elegance v tekutém stavu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
m  30.04.08 07:29

zprvu jsem cítila spíš bylinky, ale pak (moc, moc se omlouvám) závan neuklizených pánských záchodků. květiny opravdu ne! znovu se omlouvám za svůj subjektivní dojem.

 
evik33  09.12.07 18:36

Přičichla sem a papírek s vůní hned vyhodila, cítím tam starší pánskou voňavku. Nicméně je neotřelá a hned tak ji na někom nepotkáte

 
Arome kamila
Učednice 39 příspěvků 02.12.07 16:41

Objednávám naslepo

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Víla, nebo princezna? Svatební účesy z dlouhých vlasů

 

Necháváte si narůst vlasy právě kvůli svatebnímu účesu? Tak ať to stojí za to! Teď už si jen vyberte, jestli chcete být za přirozenou vílu, nebo za okázalou princeznu s komplikovaně vyčesanými vlasy.

Celý článek »
TOPlist