Christian Dior: Eau Fraîche

01.08.07 | autor Ada

Eau Fraîche jsem nečekaně objevila v parfumerii vedle ostatních starších diorek (Diorissimo, Dioressence - a kdybyste si chtěli taky čuchnout, tak zamiřte do Marionnaudu). Dřív jsem ji tam neviděla, možná ji zařadili jako letní vůni. Eau Fraîche by se jako letnička hodila pro někoho, kdo nerad svěženky se sladkými a květinovými tóny, a přestože je označená jako dámská vůně, je použitelná unisexově. Výdrž má na eau fraiche (jestli to je eau fraiche; možná je to EdT) poměrně dobrou, jeden střik na ruce v plné síle vydržel cca 2 hodiny a ještě 3 hodiny pak dovoníval. Na oblečení by měla držet ještě lépe.
Od začátku je jasně patrný větvičník - taková ta suše dřevitá, mechová vůně, kterou znáte z chypre parfémů. Vanilku jsem necítila, zjemňující podtóny růžového dřeva cítit jsou, zvlášť ke konci. Dominantními tóny jsou ovšem citrusy - Eau Fraîche je velmi citronová a vydrží taková takřka od začátku do konce, citrusové tóny nevyprchají hned po pár minutách. Citron je nesladký, kysele svěží, jako domácí citronáda z vody a citronové šťávy bez cukru.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dior Eau Fraîche (1953)
  • Složení:

    HLAVA: mandarinka, citron
    SRDCE: růžové dřevo
    ZÁKLAD: vanilka, větvičník

 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 18.09.08 10:01

Jako čerstvá majitelka „eau fraiche“ si dovolím maličko nesouhlasit s recenzí. Testovala jsem v sobotu v Marionnaud EdT a už tam v obchodě mi přišla, že není unisexová. Koupila jsem si ji minulý týden (ještě na slepo) a dnes došla, takže jsem ji dnes očichala opravdu důkladně, jsem úplně spokojená, opravdu se mi MOC líbí, ale na muži si ji nedovedu představit. Snad v první minutce, ale rozvoní se do ženské podoby. Výdrž se mi zdá poměrně krátká, ale bojím se znovu přestříkat, protože ji jen možná už sama necítím, ale okolí by mohlo omdlít :-) To se mi stává, když se mi vůně líbí a prostě mi „sedne“, že o ní vůbec nevím a pak si musím dávat pozor na dávkování. Vanilku necítím, stejně jako Ada, což jsem ráda, protože podle mého vanilka patří do koláčů, pudinků a zmrzlin, ale ne do mého parfému :)

Na poličce 0 parfémů 2336 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

 

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist