Christian Dior: Higher

autor Ada

Higher voní velmi mužně a přestože na konci už je trochu zaměnitelný se spoustou dalších pánských vůní (což je „problém“ všech hodně maskulinních pánských parfémů), do té doby vás oblaží svěží směsicí koření a ovoce, především hrušky, kterou by v pánské vůni člověk moc nehledal. Ale sedí tam úplně perfektně a kombinace její nasládlé šťavnaté vůně a různého, převážně zeleného koření, je neodolatelná. Doporučuji k vyzkoušením všem mužům, kteří mají rádi vůně spíš svěží a spíš klasické, nebo na půli cesty mezi klasikou a experimentem.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dior Higher (2001)
  • Složení:

    HLAVA: ojíněné citrusy, bazalka, hruška
    SRDCE: chladná koření, cypřiš, květ rozmarýny
    ZÁKLAD: dřevo hruškovníku, pižmo

 Váš příspěvek
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 22.01.11 12:23

Nádherná vůně.Svěží citrusy a k tomu koření.Cítím rozmarýnu a hrušku.Mužná. Výdrž dobrá.Tohle bych mohla čichat na chlapovi, ano, ano.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
RobertaRight
Učednice 97 příspěvků 29.07.09 21:30

Když ji cítím, vybavím si okamžitě pěnu do koupele nebo olejíček do aromalampy.. za to může nejspíš to zelené koření. Jinak příjemná vůně, nevlezlá.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist