Christian Dior: Midnight Charm

dnes | autor Ada

Originální Dolce Vita, se kterou je limitovaná edice Midnight Charm soudě podle flakonu spjatá, je sladší orientálně laděná vůně. I Midnight Charm je sladká, ale ne orientální, spíš gurmánská. Mléko, smetana, špetka kokosu, vanilky, vůně růže - hladká, plná vůně, která v závěru voní trochu i karamelem a větší porcí vanilky, jak je u gurmánských vůní obvyklé.

Midnight Charm není těžká, přišla mi dokonce taková uklidňující a obsahuje i jasmínové tóny, takže nepostrádá květinovou zářivost. Během testování se mi vybavila vůně Today od Avonu, mám tedy za to, že je v nich jistá podobnost.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dior Midnight Charm (2006)
  • Složení:

    HLAVA: italská mandarinka, třpytivé ovocně zelené tóny
    SRDCE: broskvová harmonie, egyptský jasmín, marocká růže
    ZÁKLAD: vlašský ořech

 Váš příspěvek
 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 19.09.08 16:55

Nic pro mě!…Příliš ovoce a kokosu,skoro až štiplavý bolehlav..,po rozležení je jemnější a snesitelnější­.Přijde mi tuctová(Diora jsem si představovala jinak..).Viděla bych ji tak na modelu Houte Couture princesového střihu,nebo na velmi atraktivní tmavovlásce(i tak mi to zavání až vůlgaritou)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 12.08.07 22:56

Vůně je krásná, opravdu taková , jak ji popisuje Ada. Akorát ji není radno zkoušet v tropickém létě. Přijde mi vhodná do plískanic. Zaujalo mě srovnání s Today. Ale kde Today vyzkoušet? Známá prodává Avon, ale tvrdí, že vzorky vůní nemá. Abych se nesekla.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist