Christian Dior: Miss Dior

30.09.07 | autor Ada

Miss Dior je jeden z proslulých klasických parfémů, nadčasová chyprová elegance. Christian Dior ji popisuje takto: ‚Tento parfém jsem vytvořil, abych každou ženu zahalil do vytříbené ženskosti, jako kdyby se z flakónu jeden za druhým vynořovaly všechny mé modely.‘ Miss Dior je podpis, poznávací znamení velkého návrháře. Vznikla v roce 1947 a stále se prodává, nedávno jí dokonce v Dioru vytvořili mladší sestru Miss Dior Cherie. Měla by být osvěžující, dřevitá, mechová, zkrátka chypre.

Miss Dior mě na začátku moc nenadchla, na chypre vůně není dnešní trh moc zvyklý, a musím sebekriticky přiznat, že ani já. Musela jsem počkat, až se vůně trochu usadí, prvních 15 minut je poměrně silná, nevoní po květinách a už vůbec ne po ovoci, ani koření v ní není, jen výrazná lesní vůně - zeleň, pryskyřice, mech, čerstvé dřevo. Není ani trochu sladká. Po rozvonění trochu zjemní, ale pořád je poměrně výrazná. Přirovnala bych ji k živému jehličnatému stromu - cítila jsem z ní vůni jeho dřeva, rozemnutého jehličí, pryskyřice, i okolního lesa a zeleně. Postupně se svěžejší, prchavější složky vytrácejí a Miss Dior přechází do nesladké dřevité vůně.
Přestože Miss Dior prošla mnoha reformulacemi a je teď jiná, než bývala kdysi, máte-li rády zelené chypre vůně, za vyzkoušení stojí.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dior Miss Dior (1947)
  • Složení:

    HLAVA: šalvěj, gardénie, galbanum
    SRDCE: růže, nerali, jasmín
    ZÁKLAD: větvičník, pačuli, labdanum

    1547 - 2320 Kč
 Váš příspěvek
 
Misa
Učednice 75 příspěvků 16.03.11 21:25

Na mně je velice jemná, jako lehounce nasládlá růže, pudrová a drží se hodně u těla. Typově mi nejvíc připomíná starý Salvador Dalí.

Na poličce 34 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 02.08.10 19:04

Mám ji po dlouhém váhání a je taková elegantní a nadčasová. Neznám vůbec Chanely, jen Coco Madm. Je některý Chanel podobný této vůni?

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Alison  10.06.10 15:59

Koupila jsem ji po mnoha letech, a pořád poznávám charakteristickou vůni. Možná se trochu změnil, ale už to nemohu porovnat, ta stopa a hlavní vůně tam určitě je. Nejvíc cítím šalvěj muškátovou, karafiát a dubový mech. Velmi uklidňujíci a vůbec to není bolehlav na tu sílu- spíš naopak.

 
kasie  10.12.09 09:16

Tuto vůni miluji. Každý rok si koupím 1 lahvičku. Vydrží dlouho, i když ji sama na sobě již necítím. Krásně mi po ní voní i oblečení, které nosím. Jinou vůni nepoužívám a kam se na ni hrabou ty nové. Klasika je holt klasika.

 
Daisy  13.05.09 12:08

Je silná,opravdu pecka,ale po hodině se poněkud zjemní a docela se dá.Řekla bych klasika,rok výroby je na ní znát.Ženu,která ji používá obdivuji v kladném slova smyslu,musí to být dáma.

 
Veru  10.11.08 17:50

Jojo, je to chypre, a pro mě velmi snesitelná (některé jiné vůbec nevydýchám), takže bych ji klidně nosila, kdybych měla pocit, že ke mně patří. Já v ní ale cítím podobně elegantní (možná mýdlové?) podtóny jako v No.5 a ten výborně sluší mojí 40-leté mamince - mně nikoliv.

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 07.10.08 11:21

Alenko, neriskovala bych, Miss Dior byla mnohokrát změněna a naředěna, voní každou chvíli trochu jinak. Očichej ji někde v parfumerii a pak se rozhodni, jestli je dostatečně podobná tvé vzpomínce.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Arome Alenka
Nováček 11 příspěvků 07.10.08 09:26

Byl to můj první parfém v r. 1979. Byl v malinkaté podlouhlé lahvičce. Těžko se to bude srovnávat, ale nevíte, jestli ta nynější vůně je stejná? Z nostalgických důvodů bych si ho koupila.

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 17.06.08 10:00

patřím sice do kategorie pro které je vůně nepatřičná ale pro mne je to nostalgická vzpomínka a přitom stálá a nadčasová elegance a pařížský šarm, mimochodem je to vůně kterou opravdu nepotkáte na každém rohu a bude to moje jednička bez ohledu na věk. Je zvláštní jak se v tomhle vzájemně rozcházíme, já naopak bych ji viděla jako vůni hlavně pro střední věk a výše…zkrátka u žádné vůně se nedá specificky vyhranit věková kategorie uživatelek

Na poličce 42 parfémů 6 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 
anonymní  14.06.08 16:08

Patřičně, nepatřičně! Já jsem ji dostala od své dvouleé dcery k vánocům před 34 lety a odmítám se jí vzdát.

 
anonymní  30.04.08 13:40

pomalu ale jistě se k této vůni přibližuji a myslím si, že si ji brzy pořídím. Tyto vůně jsou opravdu kvalitní a nadčasové. Ta kvalita je poznat z oparu, kterým vás zahalí, při použití vůně budete svá, jedinečná a nenapodobitelná. Konkurentky typu Ligt Blu nebo Laguna či Escada nemají nejmenší šanci…a pozná to i okolí…na rozdíl od uvedených vůní Miss Dior má vytříbenou eleganci a znovu opakuji nenapodobitelnou nadčasovost…

 
Arome Helenka
Nováček 17 příspěvků 03.04.08 16:11

Už mi není dvacet let, už mi není ani třicetpět, ale Miss Dior je vůně povznášející, do které se žena oblékne a připadá si právě na těch „cet“. Krásné, okouzlující.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Zdenali  09.11.07 14:26

Je to nádherná a elegantní chypre vůně, kterou ráda nosím, ačkoliv, jak píše Ada, patřím do kategorie, na které by mohla působit nepatřičně. Díky růžím ji vnímám jako lehce sladkou.

 
Gudrun  30.09.07 19:05

Já ji cítím poněkud odlišně. Zpočátku je ostřejší, ale jen chvilku, potom se v ní rozvoní dřevo, jehličí a růže s pudrovým nádechem (ta kombinace je krásná, bohužel dlouho nevydrží)a ustálí se na vůni svěžejšího dětského pudru.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist