Christian Lacroix: Tumulte

09.10.07 | autor Ada

Tumulte zaujme na první pohled krásným červenozlatým flakónem. Podle něj člověk usoudí, že se v něm musí skrývat luxusní, teplá vůně, a nemýlí se. Přestože ve složení není ani slovo o šeříku (což neznamená, že tam není), cítila jsem z Tumulte ze všeho nejvíc právě šeřík. Ze začátku je trochu mýdlový, ale jakmile dostane možnost trochu se rozvinout, začne vonět šeříkem, dřevem a letní loukou. Znáte ten pocit, když předčasně horké jarní slunce praží do šeříků a všemožných květin v zahrádkách? Po celém okolí se šíří omamná vůně, líně se převaluje přes rozpálenou prašnou cestu, lidé odpočívají a užívají si teplo i směsici vůní. Takový mi přišel Tumulte.

Od zkoušky na papírku uplynulo dost času, ale protože jsem nedávno neodolala miniaturce, měla jsem možnost prověřit si Tumulte pečlivěji a na lidském materiálu.

Závan, který jsem na papírku vnímala jako šeříkový, jsem na ruce našla také, ale jen ze začátku. Mnohem silněji než šeřík se na mě z ruky linula intenzivní sladkost, která byla někde v půlce cesty mezi sladkou orientální vůní (Cašmir) a zmrzlinovou vanilkovostí (á la Obsession Night), trochu mi připomínala koktejl se štědrou dávkou třtinového rumu. Základ Tumulte dodává lékořicově sladký a zároveň slabounce kakaový nádech.

Tumulte je tedy na ruce sladší a těžší než na papírku, ale omamný dojem teplého dne mezi rozkvetlými zahradami tak úplně nezmizel.
Vůni doporučuji milovnicím orientálních a hodně sladkých vůní. Přestože hodně lidem se z ní určitě bude dělat špatně, patří mezi dobře sladěné a vyvážené sladké variace.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Christian Lacroix Tumulte (2005)
  • Složení:

    HLAVA: zelená mandarinka, frézie, růžová voda
    SRDCE: růže z Grasse, heliotropin, kosatcové dřevo
    ZÁKLAD: pižma, tonka, pačuli

 Váš příspěvek
 
ena  25.01.11 19:57

Tento parfém je pro mně velké zklamání. jako optimistický mi vůbec nepřipadá spíše ponurý, vcelku nepříjemná vůně, i okolí hodnotí negativně

 
haifa
Nevyléčitelná závislačka 1706 příspěvků 15.06.10 08:11

Silná , sladká . Nejhezčí je po delším rozležení , cítím růže a kakao a vanilku . Není to sice sladák jako Cašmír nebo L , ale sladká je doporučují na zimu . Silou bych jej přirovnala k Poeme .Oba jsou na stejné rovině bolehlavosti , stačí malino víc a udusí vás i okolí.Tomu říkám kvalitka

Na poličce 66 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 62 parfémů
 
JanaK  03.03.10 21:06

Dost těžká, sladká.Musí se k ní dozrát.Voní až po delším rozložení.Na mně nemá příliš dlouhou výdrž.

 
Myskamaus  29.09.08 12:10

Tak já tam mandarinku necítím nějak zvlášt silně,ale jinak souhlasím s Ingrid,že cítím taky tu třtinu z Max Mary a to hodně.Parfém se mě líbí,na chladnější období je moc fajn,protože je takový optimistický.

 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1586 příspěvků 23.10.07 14:18

Ze zde popsaného složení cítím růže,vanilkovou tonku,prostě květinovou sladkost a i tu zelenou mandarinku.Z to­ho,co napsáno není,z toho cítím rovněž něco z cukrové třtiny,podobnou složku,jako je v Max Mara a v základu opravdu to kakao.Musím dodat,že to,co se mi nejméně líbí,je ta mandarinková nakyslost,ta podle mne sráží celkovou sladkost parfému,na léto asi nebude,ale na zimu a na sychravý podzim ano.Tumulte je podle mého vkusu.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Janeta  11.10.07 16:43

Taky můžu orientální vůně (ne ty těžce orientální), ale Tumulte mi opravdu nedělá dobře. Jedna z mála vůní, kterou fakt nesnesu. Škoda, flakon je velice zajímavý…

 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.10.07 16:53

Tak já jsem milovnice orientálních vůní a tahle vůně mi sice připadá zajímavá, ale přesto se mi z ní dělá špatně…ještě ji budu zkoušet…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist