Cindy Crawford: Summer Day

30.12.08 | autor Ada

Dostala jsem nedávno vynadáno, že ještě nemám na Arôme žádnou recenzi na vůni od Cindy Crawford. Jsem-li prý proti Cindy nějak zaujatá? (U mě člověk nikdy neví, že.) Nejsem, jen jsem se prostě zatím k žádné Cindy nedostala. Až dneska jsem si v drogerii konečně vzpomněla.

Dostala jsem nedávno vynadáno, že ještě nemám na Arôme žádnou recenzi na vůni od Cindy Crawford. Jsem-li prý proti Cindy nějak zaujatá? (U mě člověk nikdy neví, že.) Nejsem, jen jsem se prostě zatím k žádné Cindy nedostala. Až dneska jsem si v drogerii konečně vzpomněla.
Vyzkoušela jsem Summer Day (venku bylo zrovna pár stupňů pod nulou, snad jsem doufala, že mě ‚Letní den‘ do nějakého takového teplého dne přenese) a přirozeně jsem očekávala ovocenku. Prvních pár minut mě v tom jen utvrdilo - směsice převážně tropického ovoce a citrusů předznamenávala bonparový koktejl. Během nějaké čtvrthodinky se však Summer Day úplně kompletně změní - člověk není na takové kousky u drogerkových vůní vůbec zvyklý a o to víc ho překvapí. Vážně, tuhle vůni někde zkuste, o co, že by vás ten sirup taky zmátl :) Nejprve se do ovocné směsi vkrade aroma konvalinek; zdráhám se napsat vůně, fáze přechodu není úplně perfektní, trošičku mi to smrdělo. Postupně vylezou bílé květiny - jasmín, orchidej (ty šeříky snad ani moc ne, možná ze začátku), gardénie - podmalované vanilkou. V této jasmínově vanilkové podobě pak Summer Day setrvá až do konce. Vanilka je teplá, s pižmem a možná nějakými hřejivými orientálními dřevy.
Domnívám se, že nemá jít o vůni určenou pro letní den, ale o vůni, která bude letní dny připomínat - vzhledem k vanilkové hřejivosti bych ji nosila spíš v zimě. Nejdřív vám připomene letní ovocný salát, potom se pokusí imitovat prosluněný voňavý den. Celkově bych ji označila za slušnou, nevoní lacině a na parfémy podobné skladby jsem narazila i v parfumeriích (Sui Dreams, Inspiration, Incredible Me). Vzhledem k ceně (kolem 800 za 50 ml) však zkoušejte stejně kriticky jako dražší vůně - protože třeba zrovna zmíněnou Inspiration nebo Sui Dreams ve stejném balení pořídíte v některých e-shopech i levněji!

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Cindy Crawford Summer Day (2006)
  • Složení:

    HLAVA: meloun, bambus, papája, granátové jablko, yuzu
    SRDCE: konvalinka, šeřík, ibišek, orchidej, vanilka
    ZÁKLAD: cedr, ambra

    85 - 129 Kč
 Váš příspěvek
 
Arome Vivian
Nováček 20 příspěvků 15.07.09 16:21

Do této vůně jsem se zamilovala v těhotenství, kdy se mi jaksi změnil čichový vkus… Evokovala ve mě živou představu letního dne, hned jsem si ji nmusela pořídit, byla jsem unešená… Ale v další fázi těhotenství mi zase vonět přestala…

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 16.01.09 20:43

Ádo uvítala bych recenci na Extravagance DÁMARIGE, ale ne tu v té červené krabičce ,ale tu, co je jen ve 100 ml, má krabičku takovou fialkovotlumenou a na ní znaky givenchy, moc se mi líbí, je jiná, díky

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.01.09 22:44

Na to je možná ještě opravdu brzo :) Navíc výrobci nás na léto začnou zase zahrnovat novinkami. Ale nápad to není špatný, nějaký tematický článek bych mohla připravit.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 01.01.09 21:52

Tak mě napadá, že už začínám koukat po vůních na takovéto parní léto kdy je skoro 40. Napadá mě jenom LB, L'eau par Kenzo a Polo sport. Možná by jsi Ado mohla najít několik tipů a udělat o tom recenzi už teď v zimě kdy je tolik pod 0. Měli bychom alespoň mnoho času na ozkoušení vůní a těšení se na léto. Moc moc prosím, úplně si o to žebrám a klečím na kolenou. Děkuji.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Danny
Znalkyně 288 příspěvků 31.12.08 14:08

Tak tuhle vůni jsem zatím nezkoušela, ale mamka měla vůni Cindy Crawford - nemělo to žádný podtitul - a ta voněla moc hezky.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist