Clean: další čtyři vůně

20.08.13 | autor Ada

Po minulé recenzi na vůně Clean a Rain jsem se rozhodla vyzkoušet ještě další parfémy "čisté" značky: Shower Fresh, Skin, Warm Cotton a Cotton T-Shirt. Které stojí za vyzkoušení?

Vůně Shower Fresh mě dost zklamala. Mělo by to být citrusově mýdlové aroma, po kterém se budete cítit jako osvěžení ze sprchy, jenže… Já tam místo citrusů cítím spíš jablko, nebo směs jablka a citrusů, a to nepěkně syntetických, nic přirozeného. Levná vonná svíčka.

Kdybych chtěla vůni jablečného mýdla, koupím si radši Funny! od Moschina nebo Apparition Sky. Shower Fresh má být navíc unisexová; neumím si dost dobře představit muže, který by se něčím takovým dobrovolně navoněl.

Skin je velmi, ale opravdu velmi jemná pižmová vůně, která prakticky není cítit. Je také jednoduchá, jde v podstatě o samotný mošus, možná ještě s nenápadnými náznaky květin. Podobá se sladce hřejivým mošusovým olejíčkům.

Přestože je extrémně nenápadná, právě tou jednoduchostí mě rozčilovala. Neprohlásila bych ji za parfém, spíš za parfemaci, umím si však představit, že by se někomu mohla svou pižmovou prostotou líbit. Clean prodává celou tělovou řadu Skin, takže vůni můžete vrstvit a mít ji jako druhou kůži.

Nejlepší z dnes zkoušených parfémů mi přišly obě „bavlny“.

Warm Cotton, která by měla připomínat nadýchaný ručník právě vytažený ze sušičky, vůbec teple nevoní. Voní prádlově, ze začátku pronikavě, jako prací prášek, později jemně jako vyžehlená čistá prostěradla. Dobře, ne studená, ale ještě horká z mandlu fakt nejsou. Umím si ji představit jako prádlovou nebo interiérovou vůni, na nošení mi vážně přijde příliš prostěradlová. Jde v podstatě o mírnější verzi původní Clean bez citrusového osvěžovače.

A konečně Cotton T-Shirt, „bavlněné tričko“, mě nadchla: je to vzrušující vůně čistého trička na spaní, v němž pár nocí spal sexy chlap, který se před zaplutím do peřin umyl mužně voňavým sprcháčem. Zvlášť první cca hodina, než se vůně uklidní a zjemní, stojí za to. Tohle se zkrátka povedlo.

Po rozvonění jsou z Cotton T-Shirt cítit především krémově bílé květiny (gardénie) a svěží zelené podtóny. Nositelná, příjemná, ale stejně jako ostatní Clean doporučuji nenadužívat, aby se nezošklivila.

Líbil se vám článek?

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Clean Warm Cotton (2007)
 • Složení:

  citrusy, šeřík, jasmín, ambra, pižmo

  628 - 1089 Kč
 • Clean Shower Fresh (2007)
 • Složení:

  HLAVA: citron, mandarinka, pomeranč
  SRDCE: konvalinka, pomerančový květ, jasmín
  ZÁKLAD: pižmo, průsvitná dřeva

  521 - 850 Kč
 • Clean Cotton T-Shirt (2011)
 • Složení:

  bergamot, bavlníkový květ, růžové dřevo, teplé pižmo

 • Clean Skin (2012)
 • Složení:

  květiny, pižmo

 Váš příspěvek
 
Daniela44
Parfémová maniačka 608 příspěvků 26.08.13 11:41

Kdyby byl výběr dobrovolný, tak by tady asi většina recenzí vůbec nebyla ;) Mě zrovna Clean onehdá zajímal, ale nebyl ještě v ČR k vyzkoušení a naslepo jsem to nechtěla riskovat. Zajímaly mě zrovna ty „bavlny“. Teď už jsem trochu jinde, ale třeba jednou…

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 22.08.13 07:57

A proč ne?Není špatné, že i tyto vůně někdo přiblíží, třeba už jen proto, že se po nich nebudu muset pídit chtít je vyzkoušet.
Jsem ráda za recenzi jakékoliv vůně a nemusí to být zrovna hned nikovka.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
kaffelatte
Učednice 33 příspěvků 20.08.13 21:01

Ado, to si fakt vybíráš dobrovolně ke zkoušení, tohle?

Na poličce 0 parfémů 8 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist