Coty: Ex'cla.ma'tion

21.12.07 | autor Ada

Dnes jsem se - na přání, sama bych se k němu nejspíš ještě hodně dlouho nedostala - odhodlala otestovat klasický Exclamation (respektive Ex'cla.ma'tion), dávnou hvězdu našich drogerií. V tomhle světě, kde je životnost vůně maximálně pár let, je dvacetiletá výdrž vcelku úctyhodná.
V roce 1988 Michael Jackson ještě vypadá jako člověk a je na vrcholu popularity. Belinda Carlisle slaví úspěch s písničkou Heaven Is A Place On Earth; za dva roky se začne natáčet Pobřežní hlídka a Pamela Andersonová, nyní instruktorka fitness v Los Angeles, se stane proslulou sexbombou. Daniel ‚Harry Potter‘ Radcliffe ještě není na světě. V kinech boduje Krokodýl Dundee 2 a Smrtonosná past (Bruce Willis má vlasy). Nosíme až do nebes natupírovanou trvalou à la chemlon a výraznou červenou tvářenku, k tomu minisukně a pytlovité svetry. Lucie Bílá s roztomilou vizáží krejčovské učnice hopsá po obrazovce v neposlušných teniskách a Sagvan Tofi s Lukášem Vaculíkem jsou idolem všech paní a dívek.
Exclamation do té doby zapadá naprosto bezchybně. Je to vůně konce osmdesátých let, řvavá, protivná, přeslazená a s obrovskou sillage - je to přesně ta vůně, kterou cítíte v místnosti ještě půl hodiny po odchodu majitelky.
Základem Exclamation jsou bílé květiny - v neidentifiko­vatelné a bohužel dost laciné drogerkové podobě. Jasmín, lilie, pomerančový květ? Možná ano, v představách nějakého ne moc pečlivého chemika. K tomu pronikavá sladkost, která z vás v kombinaci s těmi květinami při slabším žaludku vytáhne i včerejší večeři. Dokázala bych v parfumerii z fleku ukázat na pár protivných sladkých květinovek, ale všem chybí ten drogerkový odér, podle kterého Exclamation a jemu podobné bez problémů poznáte.
Chtěla jsem tuhle vůni pochválit, vždyť je to vlastně klasika :) Pamatuju si i televizní reklamu (‚ex-kla-mej-šššššn! Mlčet můžeš, a přece všechno řííííct!‘ - vzpomínejte na YouTube) vyvedenou v černé, bílé a křiklavě růžové barvě. Novinky Exclamation Star a Play nejsou tak hrozné. Ale prostě to nejde. Exclamation je příliš poplatný době vzniku a dnes působí protivně a vulgárně - musela jsem ho umýt, aby se aspoň trochu uklidnil, i tak bych ho ovšem doporučovala k vyzkoušení jen milovnicím sladších květinovek.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Coty Ex'cla.ma'tion (1988)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, neroli, lilie
    SRDCE: jasmín, pomerančový květ
    ZÁKLAD: pačuli, santalové dřevo, vetiver

 Váš příspěvek
 
glad
Nováček 1 příspěvek 15.04.13 13:45

absolutne nepochopim jak muze autor Ada napsat: „Exclamation je příliš poplatný době vzniku a dnes působí protivně a vulgárně – musela jsem ho umýt, aby se aspoň trochu uklidnil“ … nadsazka ?? subjektivni recenze?
tohle si Ex'cla.ma'tion nezaslouzi .
prestoze pouzivam drazsi parfemovane vody, na Ex'cla.ma'tion nezapomenu a obcas ho pouzivam a dokonce si ho ani nemusim umyt…
a nikdo nikdo mi nerekl ze vonim pronikave sladce,dokonce nikomu „v kombinaci s těmi květinami při slabším žaludku“ nevytáhl i včerejší večeři.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Pia  28.08.11 11:37

Souhlasím s Adou. Zřejmě dámy, které tuto vůni tolik odsuzují ji v té době lily na sebe jak vodu ze sprchy. Proto není divu, že jim i jejich okolí z toho bylo zle. Všeho s mírou.

 
ergo  01.05.11 20:02

S recenzí naprosto souhlasím. Vůně je přeslazená a levná a vůbec - a přece mi stále tak moc voní :) Člověk se občas některých věcí nezbaví, ale když já jí používala v době, když jsem prožívala první lásky. A pak už je tak těžké mít nadhled :))

 
Zuzana  28.03.11 20:30

Minule som ho kúpila sestre, jej sa velmi páčil, aj ho nosila. Mne sa páčil tiež, no neviem si ho na sebe predstaviť, je taký výrazný, ja nie som taký výrazný typ ako moja sestra. Ale viete čo? objednala som si pre nostalgiu trojicu „Impulsov“ a to moschus, inkognito a la pantera, viete jak sa tešííííím:)! Ešte k tym nostalgiam pribudol aj Chanson a je to.

 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 24.01.11 00:54

Trošku příliš odsuzují recenze, řekla bych. Tato vůně není vůbec tak zlá. Je ostrá, trošku nevyvážená, ale kromě nostalgie, kterou ve mne vzbuzuje, vždy patřila ke chváleným vůním v mém okolí. Vůně mne provázejí životem již více než dvě desítky let, od mých čtrnácti let, kdy jsem dostala k Vánocům svoji první značkovou vůni. Dnes je mi 37, očichala, měla a unosila či odmítla jsem již mnohé, naučila jsem se, že ne jen drahé a potenciálně kvalitní opravdu musí být ty nej. Černý vykřičník se mi zkrátka líbí dodnes. Nepůsobí ani hloupě, ani vulgárně.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
dusty  23.01.11 18:23

OH! Exclamation som dostala k 16 narodeninam v 95 roku a to na svoje zelanie, pretoze na inych mi vonala. Na sebe som ju nezniesla. Dostala som statocny stomililitrovy flakon a este ho mam! Je ulozeny v pivnici medzi otcovym naradim a naposledy sme ho pouzili pri vychove nasho vlciaka - striekali sme ho do skalky alebo na zahon ruzi, aby nam tam stena nechodilo curat a kadit. Uspesne - dnes trojrocny Aras chodi kadit doprostred travnika pred domom, takze kazdy vecer beham s lopatkou. Asi tam nastriekam ten moj exclamation, len ci sa pes zas nevrati na skalku…
S prepacenim vsetky fanynky - je to priserny nekultivovany smrad.

 
Arome lily
Nováček 5 příspěvků 19.12.10 09:09

Jééé - moje dospívání :-):-) Teď už se, pravda, v 32letech voním jinak :) ale je to nostalgie, toho času jsem jí milovala, zrovna nedávno jsem se v drogérce testerem navoněla a užila si to…i když už jsem teď „někde jinde“ tohle vlastně byla moje PRVNÍ VŮNĚ a na tu se nezapomíná

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 09.12.10 20:31

Slovo nadsázka znáš? Že recenze je subjektivní, jste se ve škole učili? Vůni vytrhávám jejím ctitelkám ze srdce kde?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Danka  09.12.10 19:03

Hm, promiňte Ado, ale smím se zeptat, kolik bylo Vám v roce 1988? Šmahem zdeklasovat vše co bylo tenkrát in, je příliš snadné. Byla jsem tehdy dorostenec, mládě a věřte, že chemlon jsem na hlavě neměla, stejně jako jsem nepoužívala rudou tvářenku. Z Tofiho ani Vaculíka jsem paf nebyla, takže patrně popisujete buď něco co neznáte, a nebo jste zapadala do podivného „průměru“.

Pokud jde o vůni, ano, nosila jsem ji, ano, v záplavě živých květů byl černý vykřičník krásný a ano, líbí se mi dodnes, ačkoli bych se mohla považovat za docela zkušeného znalce, milovníka a vlastníka parfémů všech dostupných i téměř nedostupných značek.

Že je vůně vulgární a silná? Nezdá se mi, spíše mi to připadá jako docela slušný snobismus, psát tak, jak píšete, aniž byste vůbec vzala v potaz, že některé z nás mají stále černý vykřičník v srdci.

 
Lucky  16.11.10 18:35

Tto to je hroznátoaletka, pripomína mi to kufrík malovátiek, ktoré sú dobrých 10 rokov po záruke, uf, mám ho teraz na ruke ale musím si ju ísť umyť, nepríjemný zápach..

 
Danny
Znalkyně 288 příspěvků 14.08.10 13:04

.

Příspěvek upraven 07.11.15 v 15:20

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
mufallo  16.12.09 04:32

Mě seděl modrej, a kam ten zmizel, přestal se vyrábět? :-(

 
jaga10  28.11.09 21:22

Běžně Rossmann, Dm

 
RibnaV  23.10.09 22:58

Ahoooj.prosím moc,moc o radu kde sehnat tu levnějí verzi vykřičníku nebo vykřičník(zele­ný).Tenkrát mi moc voněl a asi přd necelým rokemjsem ho viděla na pultu,ale zrovna se mi nechtěl kupovat,měla jsem iný voňavky,ale teď ho tak moc scháním.Prosím poraďte!!!!Děkuji

 
anonymní  15.10.09 11:36

Do této vůně jsem se zamilovala hned, jak se dostala k nám na trh,myslím,že kolem roku 1994.Byla úžasná, zvláštně svěží s orientálním nádechem.Tehdy, v poměru k platů,ne úplně nejlevnější.Po letech jsem zajásala,když jsem ji zase spatřila v obchodech a za úžasnou cenu, 30 ml za 190,–Kč.Jaké bylo moje zklamání, že v této vůni jakoby zmizel ten svěží,jiskřivý tón.Myslela jsem si, že si možná už nepamatuji přesně,jak voněla.Ale protože jsem kdysi sbírala i flakonky od vůní,které ještě mám uschovány ve sklepě,nelenila jsem a hrabala,až jsem původní flakonek našla.A i přes to,že čas na vůni,která v něm ještě trošičku byla, zapracoval,utvrdila jsem se, že nynější verze není stejná,jako původní.To něco,co jí dávalo šmrnc,tam prostě není.Škoda

 
Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 13.07.09 13:19

Já jsem si 15ml exclamationu koupila jen kvůli flakonu, přece jen to byla dost známá vůně, jedna z nejprofláklejších od Cotyho (L'aimant tady neseženu),tak jenom kvůli tomu, a hned jak jsem ho při zkušebním střiku ucítila, tak jsem si vzpoměla na základní školu, tuhle vůni tam nosily snad všechny učitelky, sekretářka a na třídních schůzkách taky pluly oblaky:)
Samozřejmě se mi nelíbí, opravdu je dost protivná, jako moc jiných vůní ne. Taky jsem si uvědomila že i na ulici ho občas zacítím, takže asi ještě je populární - možná ze setrvačnosti - u určitých lidí.
No nic. Já ho schovávám do kufru abych si za patnáct let mohla připomenout, jak vypadal ten slavný vykřičník.:-)Ale je mnoho jiných vůní, které by si zasloužily delší životnost než tohle dílo.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
lili  31.05.09 20:43

Díky za EX!!!! Používám ho již 12 let!!! Nic jiného mi na mě nevoní. Jen mi poslední dobou připadá trochu jiný. A doufám že ho i nadále najdu na pultech obchodů.

 
Lejla  14.03.09 00:23

Bylo mi z ní strašně zle. Bohužel ji známá nosila denně…

 
Exclamation Flirt  23.11.08 16:05

Mně se klasický černobílý vikřičník nikdy nelíbil. Ale jeho černo-vínová varianta Exlamation Flirt se povedla. Jeho součástí je afrodiziakum ylang - ylang. Je to zajímavá vůně.

 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 23.11.08 02:58

To byla moje první voňavka! Jak by mi voněla teď nevím, ale tehdy se mi líbila moc:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Sissinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2037 příspěvků 01.08.08 17:41

Presne tak, jak zde jiz bylo zmineno: nosily jsme ji pred 10 lety… Vzpominam, jak jsem se ji vonela na bigbity :) Kdykoli ke zbytecku ted z nostalgie privonim, vzpomenu si na tu dobu a vratim se zpet do sladkych sestnacti let!! ;) Ach joooo.

Na poličce 58 parfémů 1 miniatura 27 odstřiků 66 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
anonymní  28.07.08 22:57

Bože, „mlčet můžeš a přece všechno říct“ :-) Pamatuju na pubertální večer, kdy jsem to s vykřičníkem poněkud přehnala a bylo mi z něj vážně dost šoufl a jen se modlila, že stejné dojmy nemají všichni u stolu…

 
Brokerbaby  03.06.08 07:51

Tak já ji v pubertě měla a nosila, ale fak už to nebylo za totáče,líbila se mi strašně i ta reklama, měla jsem plagát ve skříni a i ten křičel do světa..a možná to bylo to, co se nám líbilo, že jsme křičeli do světa a že jsme byli jeho součástí?

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 11.03.08 21:50

nezapomenutelná :-)
koupila jsem si ji kolem roku 1995 a vůbec nechápu, jak jsem ji mohla nosit ;-) ale k té trvalé a mini to prostě šlo…
Díky za nádhernou recenzi!!!

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1586 příspěvků 27.01.08 17:27

Tahle vůně k nám dorazila opravdu až v první polovině 90.let,sama jsem ji dostala v r.1995 k na­rozeninám a tenkrát mi byla opravdu příjemná,nezdála se mi kýčovitá ani silná,snad to dělal ten černobílý flakonek,ale jevila se mi taková klidná a elegantní,podo­týkám,po 13 letech bych ji asi vnímala jinak.Pamatuju pak ještě modrou odrůdu-to byla opravdu taková ovocná polévací vodička a pak na červenou mutaci vykřičníku-Dare a to byla opravdu krásná vůně a moc se líbila všem okolo,ten bych si koupila hned.A za to,co jsem používala dříve a že se mi to líbilo,za to se nestydím,proč taky.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
anonymní  27.12.07 22:57

Tuto vůni používala teta…:) a když si chci vzpomenout na prázky u ní, vybaví se mi její vůně, takže pro mě příjemná vzpomínka na doby minulé…

 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.12.07 15:39

Elen: nestyď :) Doba byla taková, člověk se nastříkal Impulsem a byl v sedmém nebi. Určitě mám někde fotku ze základky, na které jsem v krátké nabrané sukýnce se širokou gumou v pase a lesklých elasťákách pod tím, to je teprve důvod k rozpakům :D

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
Bernie
Učednice 76 příspěvků 22.12.07 12:55

Ex'cla.ma'tion je vůně, kterou jsem si občas koupila asi před patnácti lety. Vzpomínám na ní jako na sladkou, ale příjemnou vůničku. Náhodou jsem se k této vůni teď po letech dostala, když jsem ji kdesi v DM zahlédla ve slevě a z nostalgie po ní hrábla. A i když mám už jiné voňavé miláčky, Ex mi pořád příjemně voní, ale už bych ji asi nosit nemohla, přeci jen je člověk zmlsaný. Ale ke své době patřila a cosi velmi příjemného stále připomíná.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 
Arome elen
Učednice 41 příspěvků 22.12.07 05:29

naprosto souhlasím s Adou,je velmi trefná.Až se trošku stydím-svého času mi docela voněla

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.12.07 20:47

Za totáče tu určitě nebyl - objevil se o pár let později (ta reklama je z roku 1992 a tipla bych si, že tak nějak sem dorazil)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 
katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 21.12.07 19:25

Na černobílý Exclamation si moc dobře vzpomínám. Dostala ho mamka,zřejmě se jí z něj taky zvedal žaludek, nevoněla se s ním. Ale mě se tenkrát líbil a tak, když jsem šla do školy nezapoměla jsem jí vždycky trochu " čórnout ". Klukům se moc líbila, furt se ptali čím tak krásně voním. Byla to vůně své doby,řvavá, pronikavá, vyzývavá, trochu vulgární, přesně jako já v pubertě, mám na ni ty nejlepší vzpomínky.Teď už je to o něčem jiném, nevstoupíš dvakrát do téže řeky. :)někdy škoda :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
 
chava  21.12.07 17:48

Díky za vzpomínky na minulost.Ovšem za totáče - a já jsem bohužel pamětnice - tu k mání nebyl, ani po pultem, ani v Tuzexu. Nebo se mýlím?Myslím, že tato vcelku nekvalitní vůně si takovou dlouhou existenci ani moc nezasloužila.My jsme měly jiné favoritky - My Melody Drem v kouzelné modré skládací krabičce / hnědá, modrá, růžová, zelená, žlutá…/, Blasé, Le Jardin - ty dvě poslední se dají sehnat, Jardin i nově na Jahodě.A byly to daleko zajímavější vůně.Ovšem , za recenzi pochopitelně díky, je pravdivá.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist