Davidoff: Echo

17.12.07 | autor Ada

Echo jsem vyzkoušela na popud čtenáře - jindy většinou sahám po atraktivnějších vůních, tedy těch, které naopak nepatří mezi atraktivní pro běžného konzumenta. Davidoff je značka, která příliš zavání svěží průměrností :) Echo úplně průměrná svěženka není, během zkoušení se mi honily hlavou různé přívlastky a dojmy, konečný verdikt zní asi tak, že nic extra super, ale aspoň za vyzkoušení celkem stojí.
Nejzajímavější je začátek. Pokud si přičichnete, čeká vás zvláštní, zajímavý tón, který nelze označit jednoznačně za pěkný či ošklivý, protože to bude velmi individuální - já jsem nevěděla, jestli se smát, nebo zvracet. Při pohledu na složení už je mi jasné, že je to nějaká skvělá chemická vonná látka, kterou parfuméři lidem od Davidoffa předvedli, jim se zalíbila a přáli si vyrobit vůni, v níž bude vedoucí složkou. Protože to není syntetická verze nějaké konkrétní vůně, je zcela na marketingovém oddělení, jak ji nazve, v Echu je to zrovna ‚akord tekutého vzduchu‘. Naprosto totožná chemikálie je v Fahrenheitu 32 a tipla bych si, že něco podobného bude i v dámské Sun, kde dotváří dojem vůně opalovacího mléka. V recenzi na Fahrenheit 32 jsem ji označila za mandlové mléko a pánský krémový akord, v Echu je v jiné společnosti a připomíná spíš vodovaté mléko ředěné zelenou (listovou, ne ovocnou) šťávou, s velkým mastným kolem na hladině, nejspíš mandlového nebo nějakého oříškového oleje. Divný popis, viďte - ale to se fakt musí zažít na vlastní nos, proto vyzkoušení vřele doporučuji.
Co je v Echu kromě tohoto dominantního, mléčně mastného tónu? Ještě teplé koření - zvlášť někde uprostřed rozvonívání je to opravdu hezká, hřejivá a klidná vůně, později štiplavě suchý tón (zřejmě pepř). V závěru se vůně trochu rozpadá na fádní, nesourodou směsici zbytků mléčných, zelených, kořeněných a dřevitých tónů, která působí poněkud synteticky. Ale když se pozorněji začicháte, opravdu z toho vyloudíte věrný semiš, i když bohužel s nepříjemným odérkem těch syntetických zbytků.
Konečný verdikt si udělejte po vyzkoušení sami. Jsem ráda, že jsem Echo vyzkoušela, zážitek je to zajímavý; ale svému příteli bych ji nekoupila, ‚tekutý vzduch‘ se mi moc nezalíbil a celkově je těch mínusů zbytečně moc. Pokud byste chtěli Echo nosit, nejspíš by se hodila na jaro, snad i zkraje léta by se to dalo, než začne být moc vedro. Naslepo nebrat.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Davidoff Echo (2003)
  • Složení:

    HLAVA: akord tekutého vzduchu
    SRDCE: chili, muškátový oříšek, černý pepř
    ZÁKLAD: semiš, organické pižmo, cedr, santal

    590 - 949 Kč
 Váš příspěvek
 
aktivator  28.08.09 03:11

Aldehydova vona. Je v nej nieco . . . nieco co mi pripomina prvy napadnuty sneh a jeho vonu vo vzduchu.

 
anonymní  07.06.08 21:16

Manzel ju pouziva. Je to zvlastna, zaujimava vona, ale zda sa mi, ze ma velmi slabu vydrz. Citit z nej taku „techniku“ :D neviem to ani presne definovat. tekuty vzduch mi to velmi nepripomina :)

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 28.04.08 17:28

Na manželovi voní nádherně, ale už ho bohužel nesnese, asi si vypěstoval alergii ;-) Flakon je překrásný…

Na poličce 0 parfémů 2356 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
kesha
Nováček 15 příspěvků 08.04.08 11:50

na mém partnerovi mi tato vůně absolutně nesedí…přijde mi neosobní, nic nevyjadřující…nep­řijde mi sice nikterak nepříjemná ale po zmlsanosti vůní Envy od Gucciho mi tato vůně nabízí velice málo a doufám že partnerovo výběr nebude toliko trvalý a ke Guccimu se vrátí:)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist