Dunhill: Desire Blue

11.11.08 | autor Ada

Takřka čistě svěží vůně, bez nasládlého santalového základu, přesto na začátku 100% pánská. Hlavní tóny jsou vodní, mořské, cítila jsem i svěží ovocný závan (nejdřív citronový, potom jemnější). Po rozvonění zjemněl, ovoce vylezlo o něco víc - dojem byl sladkokyselý, odpovídal by mandarince a liči se špetkou svěže zelené okurky - a přidal se jemnější tón růžového dřeva, který je napůl dřevitý a napůl květinový. V ten moment se mi Desire Blue velice líbil, nebála bych se ho nazvat přímo „lahodným“, je však nutné poznamenat, že ztratila část typické mužnosti.
Doporučuji mužům, kteří mají takové vůně rádi - po navonění chtějí cítit, že na sebe šplíchli určitě pánskou vůni a ne omylem některý parfém své přítelkyně, ale za čtvrt hodiny toho mají akorát tak dost a ocení, když se vůně zmírní do nenápadného jemného odéru. Desire Blue je přirozeně vhodný pro svádění žen, které mají rády právě takové svěží, nenápadnější a romantičtější vůně, a že nás není málo :)

Desire Blue byla první vůně od Dunhillu, kterou jsem testovala. Doporučila mi ji prodavačka, když jsem se sháněla po vodně svěžích vůních, sama bych do regálu asi nesáhla - měla jsem bůh ví proč Dunhill zafixovaný jako levnější značku, protože přece dělá jen nějaká cigára :) Což je omyl, Dunhill je velká firma nabízející přesně v duchu doby nejrůznější luxusní produkty pro muže, oblečením a koženými taškami počínaje, a psacími potřebami, hodinkami a vůněmi konče; a s cigaretami Dunhill nemá nic společného. Škoda jen, že na stránkách Dunhillu se o vůních nedočtete vůbec nic.

Reklama na Desire Blue není zrovna třeskutě nápaditá (modrá barva, moře, chlap), jenže reklamy na pánské vůně se až na výjimky drží stejného jednoduchého schématu. Nenechte se ovlivnit a otestujte.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Dunhill Desire Blue (2002)
  • Složení:

    HLAVA: liči, mandarinka, lotos, bergamot
    SRDCE: pomeranč, brazilské růžové dřevo, mořské tóny
    ZÁKLAD: fazole tonka, ambra, pižmo, benzoin

    501 - 1030 Kč
 Váš příspěvek
 
estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 18.01.11 19:19

S Adou možno len súhlasiť. Pre mňa obrovské a príjemné prekvapenie.Som vysadená na orienty - a na pánoch na vyslovene „mužské“ vône. Desire Blue je vydarená. Podčiarkuje muža, nie je „metro“, je svieža, zaujímavá, vyvíja sa a neomrzí. Skutočne čarovná - spomedzi stoviek nudných svieženiek za príjemnú cenu - zázrak.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
zuzik  11.03.08 18:12

Áno, presne, v istý moment stratí typicky mužskú vôňu, zostáva stále pekný, aj keď neviem-neviem, či by to môj partner ocenil, kamarátka povedal, že si vie takúto vôňu predstaviť na metrosexuálovi:)
Viem si ju predstaviť aj na žene (nie na sebe), ktorá neobľubuje typicky ženské vône, chce niečo morské, letné…

 
Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 20.10.07 15:45

Nenechala jsem se ovlivnit;), otestovala na sobě a pak i na příteli a musím dat Adě zapravdu! Rozhodně milé překvapení!
Zrovna je na Jahodě v akci Desire Blue 50 ml za 608,50 Kč! Takže jdu vyhrabat z peněženky kreditku a objednávám!!!

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist