Elizabeth Arden: Red Door Revealed

21.05.08 | autor Ada

Podle barvy flakonu a podle ohlasů, které jsem na vůni našla, jsem čekala něco jako romantičtější verzi původní Red Door.

Růžové dveře jsou opravdu o něco jemnější, už od začátku. Něco mi však neodbytně připomínaly, jako bych už takovou vůni někde cítila. Možná True Love, která má v sobě trochu podobnou šťavnatost a růžovost, ovšem Red Door Revealed je intenzivnější. Je z ní také dost cítit růže, podobně jako třeba z Miracle So Magic!. A rozhodně má v sobě něco z Red Door, možná zvláštní vůni orchidejí, protože i ve složení Red Door je uvedena orientální orchidej.

Ze začátku je Red Door Revealed hodně intenzivní, voní silnou květinovou vůní orchidejí. Potom se rozplyne do směsi plné vůně růže (jak už jsem napsala v mnoha recenzích, růže mívá v mnoha parfémech takový lehce ovocný nádech) a omamné lilie. Z toho myslím jasně vyplývá, že Red Door Revealed je v podstatě čistě květinová vůně, a přestože není tak agresivně silná jako Red Door, je pořád dost výrazná a má takový ten omamný charakter závratné romantiky, jako když se vznášíte na růžovém obláčku, šťastně se usmíváte, ale místy je vám z toho malinko špatně. I Red Door Revealed ulpívá v nose a drze se roztahuje po celém okolí.

Cca po hodině se omamná intenzita ztratí a parfém se promění v růžovou vůni se sladce pudrovým nádechem ambry. Květinově-pudrový charakter jí vydrží až do konce.

Red Door Revealed bych nejspíš stejně jako Red Door doporučila už zralejším dámám, tentokrát však jemnějším, romantičtějším povahám. Solidní základ ze dřeva a pudru jí propůjčuje jistotu, která těkavé romantice pro mladé chybí.

Nejvíc se hodí k příležitostem, jako jsou procházky, schůzky nebo uvolněnější společenské události, a v oblečení bych volila barvy, jaké naznačuje flakon - tedy pastelové, nic řvavého s hranatými vycpávkami. Red Door Revealed se hodí pro všechna roční období kromě léta.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Elizabeth Arden Red Door Revealed (2003)
  • Složení:

    HLAVA: orchidej Green Coral, růžová pivoňka, orchidej Mackay
    SRDCE: lilie Casablanca, bulharská růže, pomerančový květ
    ZÁKLAD: černá ambra, pižmo, guajakové dřevo

    454 - 649 Kč
 Váš příspěvek
 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9446 příspěvků 21.05.08 16:08

Souhlasím s recenzí, není to vůně pro mladou holku, je opravdu silně květinová. Na léto bych si ji taky určitě nevybrala, není vůbec svěží, ale liliově omamná.

Na poličce 0 parfémů 2350 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Test samoopalovacích krémů: nebuďte sejra, ani dalmatin

 

Který samoopalovák vás ale nenabarví na oranžovo a neudělá fleky? Opálení jako od moře vám slíbit nemůžu, ale že nebudete vypadat jako sýr a i bez pečení chytíte příjemný odstín, to ano.

Celý článek »
TOPlist