Elizabeth Arden - řada Sheer White

15.07.09 | autor Ada

Většina kosmetických značek má ve své nabídce přípravek, který slibuje prozáření a sjednocení pleti spolu s odstraněním pigmentových závad. Elizabeth Arden svým uživatelkám představila řadu Sheer White a kapsle z této řady jsem se rozhodla otestovat.

Kapsle Sheer White Pure Intensive obsahují sérum s vitamínem C a dalšími složkami. Průvodní text tvrdí: „tyto vysoce účinné bělicí kapsle obsahují čistou, koncentrovanou formu vitamínu C, který rozjasňuje a posiluje pleť. Každá kapsle začne působit hned po aplikaci a pomáhá odstranit tmavé skvrny. Vitamín C snižuje produkci melaninu a nové skvrny se proto neobjevují. Přírodní extrakt z vinných jadérek pokožku posiluje, vyhlazuje a zpevňuje. Sérum okamžitě vyhladí pleť, která je pak na pohled i na dotyk sametově jemná.“ K reklamám se musí přistupovat opatrně a nejinak je tomu v tomto případě. Můžou kapsle splnit, co slibují? 

Sérum v kapslích se skládá v podstatě z čistého silikonu a různých extraktů. Je mezi nimi slibovaný vitamín C (kyselina askorbová), extrakt z vinných jadérek a dále extrakty z morušovníku, lomikamene a šišáku bajkalského, tedy rostlin s antioxidačními či bělicími účinky. Vzhledem k tomu, jak kosmetika s rostlinnými extrakty zachází, jejich účinky nemusíme příliš zkoumat, množství v séru bude malé a na vybělení to rozhodně nestačí. Budeme se držet reality, tedy zbytku séra - silikonového základu s kyselinou askorbovou. Jednoduché složení snižuje možnost alergické reakce - pokud nemáte zrovna alergii na některou z obsažených rostlin, je vysoce nepravděpodobné, že by vám sérum vadilo, silikon je inertní a vitamín C neublíží. Kyseliny není v séru tolik, aby změnila jeho pH, to zůstává neutrální. Sérum se skvěle roztírá, vůbec nelepí a slib sametové pleti plní - pokožka je po aplikaci hebká a hlaďoučká (a také se leskne - naštěstí ovšem jen chvilku), sérum se proto dobře hodí i pod make-up. Vyhlazení je ovšem spíš dočasné a nečekejte, že budete mít po týdnu používání obličej jako za mlada.

A jak je to s bělením skvrn? Sérum jsem vyzkoušela na vlastní kůži a ani po měsíci pravidelného natírání jsem nepozorovala byť jen sebemenší změnu. Kyselina askorbová, stejně jako kyselina citronová či octová, mění tmavý melanin na světlý leukomelanin, má to ale háček - přípravek musí být co nejkoncentrova­nější, takže ideálně čistá šťáva či ocet, a skvrny se nesmějí tvořit znovu - bělení citronem či jablečným octem lépe zabírá starším dámám, které nemají melasma, ale typické stařecké skvrny.

Sérum Sheer White proto nedoporučuji majitelkám vytrvalých pigmentových skvrn, které by chtěly opět bledou pleť. Mnohem vhodnější je jako jednoduchý silikonový přípravek pro zjemnění pleti, pod make-up nebo pro osvěžení unavené, zmatnělé pokožky. Pokud vás něco z toho oslovilo, vzhledem k velmi nízké ceně (na Xparfemech lehce přes 200 Kč za balení s 37 i 40 kapslemi, v ostatních e-shopech včetně zahraničních je cena prakticky stejná) to tak rozhodně není špatný „kup“.

Líbil se vám článek?

Témata článku

 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist