Elizabeth Taylor: Black Pearls

05.10.08 | autor Ada

Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí. V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.

Minulý týden černá orchidej, dnes černé perly (a jeden mystický černý flakon) - tak to dopadá, když vám pošle vzorky někdo se zálibou ve výrazných a tajemných vůních. Slabší povaha, která právě objevila kouzlo Éclatu d'Arpege, by z takové poličky patrně neměla dobré spaní, postupně by upadla do deprese a nakonec spáchala sebevraždu utonutím ve fontaine de cristal s Černým narcisem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, se určitě hned tak něčeho nelekneme.
Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí (tu a tam se najdou v nějaké menší parfumerii, spolehlivější je poohlédnout se po e-shopech, tam se ovšem zase nedají otestovat). V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.
Z kusých zkušeností s parfémy této značky soudím, že jejich kvalita je lehce proměnlivá (třeba Forever za mnoho nestojí), což je celkem obvyklé i u dražších značek, a každopádně bych vůně nedoporučovala očichávat zmíněným milovnicím přímočařejších a svěžejších vůní. Jsou to parfémy pro zralý nos a ani tomu nebudou všechny vonět.
Black Pearls je černá díky temným kadidlovým tónům, které připomínají (snad i díky zřetelnému nahořklému bergamotu v hlavě) ty shalimarovské. Broskev není moc patrná a je už hodně přezrálá, je to spíš doplňující ovocný tón než hlavní téma. V srdci vyniká růže, vodní květiny jsem nějak nepostřehla - určitě nejsou zpracované pronikavě ‚svěže‘, jak jsme zvyklé z vůní s těmito tóny.
Základem, který se objevuje poměrně záhy, je směs vanilky, pižma, ambry a chvílemi skořicové iluze. Většinu času s Black Pearls budete trávit právě se základem, takže až budete vůni zkoušet, určitě na něj počkejte a nekupujte podle prvního dojmu. Mně se nejdřív zdálo, že v něm cítím nějaké lacinější podtóny (řídká drogerková pižmovanilka), pak se mi zase zdál příjemně teplý a sytý. Zkrátka snesl by ještě trochu práce. Ale je možné, že zrovna vašemu nosu bude v této podobě vyhovovat.
Black Pearls bych využila nejspíš jako podzimní a zimní vůni, převážně pro večerní použití, ale máte-li výraznější vůně rády, noste ji kdykoli. Ostřílená parfémová harcovnice se ostatně řídí zásadně vlastními pravidly :)

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Elizabeth Taylor Black Pearls (1996)
  • Složení:

    HLAVA: broskev, gardénie, bergamot
    SRDCE: leknín, růže Bílý oblak, lotos
    ZÁKLAD: ambra, santal, pižmo

    318 - 393 Kč
 Váš příspěvek
 
Ruehl1
Nováček 4 příspěvky 14.08.15 01:41
Krásná, klidná

Já v ní cítím hlavně pižmo a kadidlo, silnější teplejší vůně, žádné ovoce v ní necítím, je zvláštní,ale obecně nám voní a určitě krásně zahřeje na podzim a v zimě, teď v létě mě lákají jiné vůně Elizabeth, hlavně Brilliant white diamonds a VIolet eyes.. ;)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 24.01.11 14:43

Na mne jen a jen broskev a broskev. Nepříjemná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 01.03.10 18:16

Pre mňa je Black Pearls krásnou, jemne opojnou vôňou, krásne sladkou a pudrovou, cítim sa v obláčiku tejto vône veľmi príjemne.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 19.01.09 19:52

Souhlasím se Světluškou. Je to jemná klidná vůně, lehce nasládlá. Není nijak rafinovaná, ale je hezká. Mám z ní dojem pudru navoněného růží a malou troškou vanilky a ambry. Tedy převažuje pudr.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Uživatel je onlineSvětluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 05.10.08 21:41

Já ji vnímám jako klidnou vůni, cítím zejména růže, trochu do pudrova, svěžest, která se občas objeví v charakteristice, můj nos absolutně necítí.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist