Elizabeth Taylor: Black Pearls

05.10.08 | autor Ada

Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí. V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.

Minulý týden černá orchidej, dnes černé perly (a jeden mystický černý flakon) - tak to dopadá, když vám pošle vzorky někdo se zálibou ve výrazných a tajemných vůních. Slabší povaha, která právě objevila kouzlo Éclatu d'Arpege, by z takové poličky patrně neměla dobré spaní, postupně by upadla do deprese a nakonec spáchala sebevraždu utonutím ve fontaine de cristal s Černým narcisem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, se určitě hned tak něčeho nelekneme.
Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí (tu a tam se najdou v nějaké menší parfumerii, spolehlivější je poohlédnout se po e-shopech, tam se ovšem zase nedají otestovat). V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.
Z kusých zkušeností s parfémy této značky soudím, že jejich kvalita je lehce proměnlivá (třeba Forever za mnoho nestojí), což je celkem obvyklé i u dražších značek, a každopádně bych vůně nedoporučovala očichávat zmíněným milovnicím přímočařejších a svěžejších vůní. Jsou to parfémy pro zralý nos a ani tomu nebudou všechny vonět.
Black Pearls je černá díky temným kadidlovým tónům, které připomínají (snad i díky zřetelnému nahořklému bergamotu v hlavě) ty shalimarovské. Broskev není moc patrná a je už hodně přezrálá, je to spíš doplňující ovocný tón než hlavní téma. V srdci vyniká růže, vodní květiny jsem nějak nepostřehla - určitě nejsou zpracované pronikavě ‚svěže‘, jak jsme zvyklé z vůní s těmito tóny.
Základem, který se objevuje poměrně záhy, je směs vanilky, pižma, ambry a chvílemi skořicové iluze. Většinu času s Black Pearls budete trávit právě se základem, takže až budete vůni zkoušet, určitě na něj počkejte a nekupujte podle prvního dojmu. Mně se nejdřív zdálo, že v něm cítím nějaké lacinější podtóny (řídká drogerková pižmovanilka), pak se mi zase zdál příjemně teplý a sytý. Zkrátka snesl by ještě trochu práce. Ale je možné, že zrovna vašemu nosu bude v této podobě vyhovovat.
Black Pearls bych využila nejspíš jako podzimní a zimní vůni, převážně pro večerní použití, ale máte-li výraznější vůně rády, noste ji kdykoli. Ostřílená parfémová harcovnice se ostatně řídí zásadně vlastními pravidly :)

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Elizabeth Taylor Black Pearls (1996)
  • Složení:

    HLAVA: broskev, gardénie, bergamot
    SRDCE: leknín, růže Bílý oblak, lotos
    ZÁKLAD: ambra, santal, pižmo

    347 - 396 Kč
 Váš příspěvek
 
Ruehl1
Nováček 4 příspěvky 14.08.15 01:41
Krásná, klidná

Já v ní cítím hlavně pižmo a kadidlo, silnější teplejší vůně, žádné ovoce v ní necítím, je zvláštní,ale obecně nám voní a určitě krásně zahřeje na podzim a v zimě, teď v létě mě lákají jiné vůně Elizabeth, hlavně Brilliant white diamonds a VIolet eyes.. ;)

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 24.01.11 14:43

Na mne jen a jen broskev a broskev. Nepříjemná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 01.03.10 18:16

Pre mňa je Black Pearls krásnou, jemne opojnou vôňou, krásne sladkou a pudrovou, cítim sa v obláčiku tejto vône veľmi príjemne.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů
 
shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 19.01.09 19:52

Souhlasím se Světluškou. Je to jemná klidná vůně, lehce nasládlá. Není nijak rafinovaná, ale je hezká. Mám z ní dojem pudru navoněného růží a malou troškou vanilky a ambry. Tedy převažuje pudr.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Světluška
Nevyléčitelná závislačka 1261 příspěvků 05.10.08 21:41

Já ji vnímám jako klidnou vůni, cítím zejména růže, trochu do pudrova, svěžest, která se občas objeví v charakteristice, můj nos absolutně necítí.

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 93 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

 

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Celý článek »
TOPlist