Emanuel Ungaro: Apparition Sky

07.06.08 | autor Ada

Nebeská letní vůně, koho by to nelákalo! Dívám se z okna přesně na takové blankytně modré nebe, jaké flakonek naznačuje, a přemýšlím, jak by moje ‚Sky‘ vůně vypadala. Asi by voněla tak jako letní vítr, který přináší horkou vůni lučních květin, sena a zrajícího obilí, a zvláště tady, uprostřed začouzeného Brna, ve mně vzbuzuje neodolatelnou touhu se vším praštit a utéct někam daleko.
Vůbec vůně léta by byly zajímavými náměty na parfémy: neméně zajímavá je chladná večerní vůně, případně aroma, které vznikne, když začne najednou pršet na rozpálenou zem. A jinak voní v takovém případě zahrádka a jinak zaprášená asfaltka za vsí, po které před dvaceti lety proháněl děda svého žlutého wartburga…
Ale to jsem se jen tak zasnila, po přičichnutí k Apparition Sky veškeré nostalgické představy komplexních parfémů zmizely jako mávnutím kouzelnou hůlkou. Místo žlutého dvoutaktu se dostavila jiná vzpomínka z dětství, proslulé mýdlo Zelené jablko. Složení Sky jablíčko slibuje a také ho dostanete, a to v takové dávce, až se vám zatmí před očima - kampak se hrabe Light Blue, která je skoro víc o citrusech než o jablku, nebo nedejbože Be Delicious, která má jablečný akorát flakon! Zbytek Sky je nenápadný a jen přicmrdává jablku - trochu nějakého lotosu, jemné pižmo v základu, šťavnatá zelená kamarádka karambola. Takže milovnice jablka, utíkejte zkoušet - doufám, že váš nos neucítí něco jiného a nebudete zklamané, ale podle mého testu je jablko v Apparition Sky tak výrazné, že to prakticky nepřipadá v úvahu. Než ovšem zakoupíte, stavte se ještě u Yvese Rochera a vyzkoušejte toaletku Les Plaisirs Nature: Pomme , což je také vývar ze Zeleného jablka, ovšem citelně levnější. A pokud na vás Sky bude moc jablečná, zkuste - kromě Light Blue - ještě Funny!, ve které je také cosi jablečného a celkově bych ji ve skupině ovocenek zařadila poblíž Apparition Sky.

Pro velký úspěch jablečného aspektu vůně tu mám milou vzpomínku pro pamětníky. Legendární mýdlo přežilo v naší domácnosti, zapadlé v hlubinách skříně, téměř dodnes, zcela neporušené a pozor - stále intenzivně vonící!
Mýdlo vyráběl koncernový podnik Povltavské tukové závody Nelahozeves, vážilo 150 gramů (o něco víc než standardní stogramová mýdla) a neslo název ‚výběrové toaletní mýdlo s osvěžující vůní zelených jablek‘. Stálo na tehdejší dobu poměrně hodně - 8,50 Kčs. Výběrových mýdel v lesklém obalu s podobným designem bylo víc, ještě např. černorybízové a šeříkové.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 12.04.10 13:30

Špetka jablečného mýdla tam opravdu je, hodně mi připomíná Eau de Rubylips (flakónem i vůní, která je tím mýdlem trochu štiplavější a umělejší, jinak bych asi rozdíl nepoznala) a stejně jako ona na mě není moc cítit. Pro mě dobrá po ránu, když na víc nemám žaludek, pak vyvoní a já můžu použít nějaký silnější kalibr na odpoledne nebo večer.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5556 příspěvků 23.03.10 09:46

Hledám nějaké pěkné zelené jablko, taky trochu z nostalgických důvodů. Kdysi se vozila pěna do koupele z Maďarska a takové ty zelené šampony. To naše mýdlo, o kterém se mluví v recenzi mi už tak hezky nevonělo. Vyzkoušela jsem SKY a byla to pro mě silná vůně, která se za malou chvíli změnila na umělou hmotu. Krátce vyrazilo to jablko a pak pro mě nepříjemný odér, dost ostrý, úplně jiný, než na začátku. Tak budu hledat dál.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 01.11.09 14:27

Takové obyčejné, trošičku umělé zelené jablíčko.Nic víc, nic míň

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Di  05.08.09 13:41

Já jsem s touto vůní nadmíru spokojená, je opravdu jiskřivá a v horku osvěží. Jablko mi nevadí, není to ta „levná“ vůně jablka. Bergamot tu vůničku zostřuje a ostatní složky ji vhodně doplňují. Můj objev letošního léta.

 
Arome Bambi
Nováček 17 příspěvků 29.06.08 13:23

Mě vůňě zklamala. Podle modři flakonu jsem čekala něco vzdušného nebo mořského, zkrátka něco mezi nebem a zemí a ucítila jsem bon pari. Sladký a ulepený. Škoda…

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
 
Mia  15.06.08 14:35

Tak asi mám celkom iný nos, než väčšina :-). Absolútne z nej totiž necítim žiadne jablko, možno je to tým, že jablčnú vôňu si predstavujem celkom inak, aby bolo niečo u mňa ,,jablčné„, nesmie tomu chýbať aj vôňa klinčekov (hřebíčku) a škorice…
Táto vôňa vo mne evokuje letný ovocný koktail, namiešaný z dužinatého ovocia, cítim mango a možno tú karambolu, ale jablko je niekde úplne, úplne v úzadí (,,objavila“ som ho tam až na základe recenzie, inak by som ho vôbec nezaregistrovala).

Inak, súhlasím s tým, že názov vône ani jej flakón nepripravuje na to, čo zákazníčka ucítí - predstavovala by som si niečo na spôsob L eau Par Kenzo, niečo vodné a priezračné. K obsahu by sa mi viac hodil pestrofarebný flakón, s oranžovými, zelenými, červenými a žltými sklíčkami…

 
Zdenka  11.06.08 13:25

Recenze je naprosto přesná. Hned na začátku praští do nosu zelené jablko, mně se vybavil jablečný jar, ale pravda, na tohle proslulé mýdlo jsem už úplně zapomněla. Vůně je něčím hrozně umělá. Podle flakonu a názvu bych čekala něco úplně jiného. Možná něco jako L´Eau Par Kenzo.

 
ankaj
Nevyléčitelná závislačka 1197 příspěvků 10.06.08 12:18

já jsewm dostala vzorek Apparition Sky poštou z Fannu, spolu s prospektem - bohužel, transport ampulka nepřežia - přišla rozdrcená a suchá, nicméně podle vuně(zaschlé) jsem jasně cítila Light Blue. A protože tuto vuni opravdu nemusím, děkuji slovenské poště, že mě ušetřila zklamání.

Na poličce 25 parfémů 275 miniatur 1 odstřik 145 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Arome e.v.a.
Učednice 92 příspěvků 09.06.08 10:30

Vůni vnímám stejně - čisté „zelené jablko“, nic víc :( Už i Light Blue je nápaditější :-))

Na poličce 0 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  08.06.08 20:55

Při přičichnutí jsem si nemohla vzpomenout jaké konkrétní jablečné mýdlo mi tato vůně připomíná - díky Adě už to vím. Je to zelené jablko v lesklém zeleném obalu z osmdesátých let

 
Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9450 příspěvků 08.06.08 16:55

Já mám z tohoto parfému pocit, že to je „kopie“ Light Blue, jen je tam méně složek a všechny chybějící jsou nahrazeny jablkem. Zeleným i červeným. Tohle je to nejjablečnější, co jsem kdy cítila, kdomě jablek samotných. Koupila jsem si ji kvůli miniaturce s tím, že ji přes léto využiju, ale nevyužiju, dceři se moc líbí, tak máme radost obě.
Flakon hodnotím jako hodně povedený, i když už je to nejméně potřetí to samé jen s jinýma barvičkama.

Na poličce 0 parfémů 2357 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 
katerinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2936 příspěvků 08.06.08 09:59

Stejný dojem - mýdlo Zelené jablko, až jsem se lekla :)

Na poličce 112 parfémů 11 miniatur 24 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 28 parfémů
 
anonymní  07.06.08 21:01

Tuto vonu som si nedavno kupila. Hladala som nejaku lahku ovocno-kvetinovu letnicku. Ucel splna, jablcko v nej sa mi paci…aj ked…nepride mi nejak velmi originalna. Kupila som som si ju hlavne kvoli manzelovi, jemu sa veeeelmi pacila :) On je na taketo stavnate ovocenky. A este musim povedat, ze na obleceni mi vonia krajsie ako na kozi.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist