Ermenegildo Zegna: Essenza di Zegna

20.06.09 | autor Ada

Essenzu di Zegna jsem vyzkoušela ze zvědavosti - četla jsem totiž názor jednoho oddaného milovníka této vůně, že krásnější pánský parfém na světě neexistuje. Jelikož je můj vkus jiný, nesouhlasím s ním, ale ihned musím dodat, že je to vůně velmi pěkná a poměrně nezvyklá. První, co mi po přičichnutí vytanulo na mysli, byla hřebíčková esence - pronikavá kořeněná vůně, jako když žvýkáte hřebíček. Když se rozvoněla, začala jsem rozeznávat některé složky uvedené ve složení (na papírku se vůně nerozvine tak jako na teplé kůži a lezou-li z ní takové ostré tóny, je potřeba mít se na pozoru) - hlavně myrtu, mátu, špetku kardamomu a tabáku a sladší ambrový základ. Celek je doslova k nakousnutí jako nějaké intenzivně kořeněné cukroví.
Essenza di Zegna je nápadná a originální složením i výrazností a doporučila bych ji proto mužům, kterým nevadí pozornost okolí nebo ji přímo vyhledávají.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Pepiq  20.06.09 15:21

Ado, jsi si jista, ze jsi recenzovala spravnou vuni? protoze mne a i nekolika jinym tahle vune voni neco na spusob silnjsiho acqua di gio, a je taky charakterizovana jako woody aromatic, cili drevito aromaticka, nikoli korenena

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist