Escada: S

07.11.07 | autor Ada

Když jsem vkročila do parfumerie, měla tam tato novinka od Escady vyhrazenou celou polici hned proti dveřím. Holt vánoce se blíží, těmi dveřmi bude záhy vbíhat hodně zoufalých mužů, správný obchodník jim proto postaví dárek pro manželku hned před nos - a nasadí samozřejmě cenu, v případě S a oné nejmenované parfumerie bratru 2090 Kč za 100 ml balení. Zoufalý muž uchvátí flakonek a pod stromečkem se bude dmout, jaký koupil luxus. Bude manželka spokojená?

Závisí na její nátuře. Předně by neměla vědět, kolik ta sranda stála, protože S nevybočuje z mainstreamu a přísluší jí běžná mainstreamová cena. Vůně se jí bude líbit v případě, že fandí opojným bílým květinám na sladkém základě.

S je parfém z podobného soudku jako Crystal Noir, In White, Due Donna - bílá květinová vůně, která je zároveň jemná a otravná, lehká a těžká, svěží a sladká. Konkrétní květiny v S se nejdřív nechtěly nechat určit, byly to spíš ‚květiny bílé obecné‘, časem se ovšem výrazně rozvoněla konvalinka, ke konci je znát i růže. Základ je jemně sladký do vanilkova, hlava má velmi nenápadné ovocné tóny, které ve vůni nijak nevynikají.

Reklama na S sice září červení, vůni propaguje operní diva Anna Netrebko oblečená do nádherné červené róby se širokou sukní, ve mně však S budí spíš dojem šatů bílých či jemně krémově bílých, s dlouhatánskou vlečkou a šálou z matně lesklého hedvábí, které v oblých vlnách vlaje kolem nositelky, omotává lidi kolem ní, hladí je, ale když se chtějí vymotat, nechce je pustit. Když se totiž tímhle parfémem pořádně navoníte, budou to vědět všichni před vámi i za vámi; opustíte-li místnost, ještě pět minut tam po vás zůstane zřetelná stopa. Prostě jemná, ale velmi sebevědomá vůně bez kouska studu.

Jak bude znít souhrnný verdikt? S není špatná vůně, přišla mi vyvážená a není v ní nic protivného, pokud vám ovšem nelezou na nervy bílé květinové vůně obecně. Zároveň v ní není nic neobvyklého, inovativního, co by zaujalo fajnšmekra; prostě řekněme dobrý standard. Výdrž má velmi dobrou a je pěkná až do konce - i po šesti hodinách bylo pořád co čichat. Podívejte se pod článek do seznamu podobných vůní a najdete-li mezi nimi svou favoritku, určitě novou Escadu zkuste.
Mimochodem, flakonek je v reklamě mnohem hezčí než ve skutečnosti. Ty puntíčky mě v parfumerii poněkud zklamaly.

Podobné vůně:
Crystal Noir - výrazné gardénie a vyšší bolehlavitost, ale stejná mocná bílá aura kolem nositelky
In White - také spíš gardénie
Pure Poison - květiny bílé obecné, ale S je snad o chlup povedenější; Pure Poisonu cosi chybí
Champs-Elysées - zvlášť ve chvíli, kdy vylezla konvalinka, byla její podobnost s konvalinkou v Champs-Elysées zarážející. Champs je hlasitější a odvážnější než Escada a má originálnější rysy.

Další náměty k vyzkoušení: Pure White Linen , Emotion , 5th Avenue , Diorissimo (ale pozor, dávka konvalinek je koňská!), Premier Jour, Trésor, Pur Désir de Gardenia

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Escada S (2007)
  • Složení:

    švestka, černý rybíz, šípková růže, květ mandloně, konvalinka, červený pepř, santal, pižmo, lískový oříšek

 Váš příspěvek
 
brandivina
Nováček 6 příspěvků 11.11.10 16:15

Kyselé jablko a čistota.Nevydrží.Na mně moc jemná a laciná.

Na poličce 4 parfémy 13 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3741 příspěvků 27.07.09 19:23

Na mne vonia pekne a som s nou naozaj spokojná.

Na poličce 41 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 123 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5769 příspěvků 02.05.09 18:36

Nic zajímavého a lákavého. Neodpuzuje, ale je taková obyčejná. Sladká, jemná, opatrná.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 9 parfémů
 
JanaB
Učednice 39 příspěvků 20.08.08 19:33

Nudná, plochá, levná, ano, do drogerie.

Na poličce 27 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 267 vzorků V tužebníku 26 parfémů
 
Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.07.08 09:46

Naprosto souhlasím - absolutně nazajímavá, tuctovka, ano některé Escady jsou „aspoň“ sladké (Magnetism) ale tahle není „vůbec nic“.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 
Arome Klára02
Nováček 12 příspěvků 12.01.08 20:24

Drogerie a znovu drogerie. Dnes vyzkoušená a zároveň zatracená. Tuctová, nezajímavá, laciná. Ale Escady bývají velmi sladké, což tahle zase tak moc není

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
tuze  10.01.08 21:59

Po dnešním vyzkoušení musím dát za pravdu Chavě.. opravdu Rumunsko jak vyšité - něco tak laciného sem už dlouho nezkoušela.

 
Arome kamila
Učednice 39 příspěvků 25.11.07 11:14

Pro Chava: Tak už jsem se dlouho nezasmála :-))))))!Souhlasím.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 23.11.07 22:42

Příznivkyně této vůně mne asi ukamenují, ale s plnou vážností nominuji tuto kreaci na titul " puch roku".Pro mne je strašná, laciná, prvoplánová, odbytá, kolotočová.Obal je slušný průměr, řekněme, evropský standart.Subjek­tivní asociace k vůni komentuji jako lacinou růžovou vůni od kolotoče někde z Rumunska, kde místní švihák se zlatými zuby a holímkami okouzluje cikánskou Esmeraldu.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
 
anonymní  16.11.07 23:22

nepřipomíná vám too Much? Mně jo, ale tohle je ještě horší, Champs Elysees, Too Much a tyto typy mně dělají zle, naštěstí S drží aspoň při tělě a nikde nelítá,ale i tak, úplná tuctovka to ani není, když je z ní i špatně:)

 
jana  08.11.07 13:05

souhlas se Zdenkou, nosit by se to sice dalo,ale obecně nezajímavá tuctovka, škoda peněz za takovou vůni, když jsou na trhu určitě lepší Esko patří tak do normální drogerie :o) S Crystalem Noirem podoba žádná - z Crystalu bohužel fakt zvracím, tahle Escada mě nijak nevzrušuje, bílé kvítky nikde, nevadí mi ale nejde ani do plusu ani do minusu, taková neutrální (rozuměj neslaná nemastná + výdrž u mě nic moc) No nemůže se všechno líbit všem :-)Ale třeba po dalším testování se bude jevit líp

 
Zdenka  08.11.07 08:58

To je zajímavé, mně S vůbec nepřipadá jako vůně bílých květin, ale převážně červených a červeného ovoce. Poprvé se mi moc nelíbila, cítila jsem jen cosi kyselého, při druhém zkoušení na mě již zapůsobila lépe. Není špatná, ale koupit si ji nepoběžím. Navíc ke zn. Escada mám jakousi podvědomou nedůvěru. I když tohle je pro mě první escadovská vůně, která by se dala nosit.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist