Escada: Sunset Heat

02.07.07 | autor Ada

Vášeň a vzrušení léta 2007. Lehká, sexy vůně vystihující atmosféru letní noci, která skrývá zatím neznámá tajemství. Zcela nová vůně, jenž má svůj vlastní styl.

Cožeee?

Poslední věta prvního odstavce je doslova ocitovaná z webu Escady a protože ve chvíli, kdy jsem ji četla, jsem už měla Sunset Heat („Žhavý západ slunce“) očichanou tak důkladně, jak mi vkus dovolil, lehce mě nadzvedla ze židle. Ještě o kousek výš než předcházející klíčová slova („lehká, sexy, léto“). Milá Escado, chápu, že marketing si žádá svou porci plesků pro náctileté fanynky, ale:

 1. když začneš ve fabrice nalévat Pacific Paradise (a.k.a. Rockin' Rio a.k.a. Island Kiss a.k.a. atd…) do jinak barevné lahvičky, protože je načase vyplknout novou limitku, neříkej tomu laskavě „zcela nová vůně s vlastním stylem“;
 2. když to lepí jako tesco sirup, nenazývej to „lehká a sexy“;
 3. a když už vaříš rok co rok tu samou multivitamínovou břečku, co takhle ji aspoň prodávat za pár stovek a neškrábat se cenou nahoru mezi Diory a Chanely?

Pokud přece jen bažíte po popisu Sunset Heat, snad by měla stačit charakteristika, kterou nad ní vyřkla moje máma: „fuj, to je jako když otevřu limonádu z Kauflandu“. Poněkud syntetická směs hutných sladkokyselých šťáv z papájy, ananasu, manga, trochu té broskve a lotosu do toho. Nevím, co je na tom letního, i v deseti nad nulou je to dosti lepkavé. Doporučuji jako dárek rozmazleným dvanáctiletým holčičkám, do jejich představy „sexy parfému“ to zapadne dokonale. A také těm, kterým se líbily předchozí escaďácké multivitamíny a dali by si další dávku.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 • Escada Sunset Heat (2006)
 • Složení:

  HLAVA: papája, citron, mangový šerbet, ananasová pěna
  SRDCE: ledový vodní meloun, broskev, lotos, ibišek
  ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmo

 Váš příspěvek
 
Verunín  19.10.11 18:05

Limitka Escady byla jedním z mých prvních „opravdových“ parfémů a od té doby se každé jaro stalo jakýmsi rituálem mít tu novou. Sice už dávno nevoní tak jako Rock in Rio (má nej) a samozřejmě vím, že se základní motiv pořád opakuje, jen je zrovna víc či míň domandarinkova, ale je to zkrátka srdeční záležitost. A osobně si nemyslím, že by patřil mezi nejhorší parfémy. Escada mě neudusí (i dík krátké výdrži), ale paní od hlavy k patě politá Opiem od YSL už ano. A ještě osobní zkušenost - Rock in Rio či Pacific Paradise je muži milována. Nestalo se mi ještě nikdy, že by někomu nevoněl (bohužel narozdíl od Coco Mad. nebo Fragile).

 
Ariana666
Nováček 14 příspěvků 20.02.10 09:03

Adina recenze je naopak velice výstižná a už vůbec ne přehnaná.

Na poličce 27 parfémů 9 miniatur 26 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
Kačka  06.01.10 20:43

Micha- Přesně, zdá se mi, že tobě se jen tak někdo (něco)nezavděčí.

 
micha  01.11.09 11:47

a nejsi ty ado moc zaujata?podle me trochu prehanis

 
wich
Učednice 149 příspěvků 16.06.09 17:08

Onehdá jsem ji cítila na slečně cca 20 - 25 let ve fitness a velice jí slušela. Jen tak letmo zavanula a nepříjemné to nebylo. Sama bych ty limitky nosit nemohla - z příliš sladkých vůní mne v posledním roce bolí hlava. Strašná není vůně, ale její cena. Přijde mi zbytečně předražená. Jako břečku bych neoznačila žádnou vůni, byť mi jakkoli smrdí - urazila bych její nositelku/nositele.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
Triss172
Nováček 3 příspěvky 07.04.09 23:09

Multivitaminova brecka, to je presne :o)Taky nechapu, proc stoji Escady tolik jako Dior…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
cat_deveraux  09.11.08 11:01

V létě se ke mě dostal tester tohoto lákadla na hmyz. Nechtěla jsem ho skladovat tak jsem ho použila, nikdy víc. Nikdy v životě mě neobtěžovalo tolik vos jak ten den, navíc jsem si připadala jako by mi bylo 14.
Takže to shrnu - ulepený mulťák pro pubertačky a bacha na vosy!

 
paaaja  26.12.07 18:16

Mně se ty „mulťáky“ celkem líbí. Ale máš pravdu, je mi 18 a možná se budu za pár let taky chytat za hlavu, co jsem to měla za smradlavku. Zatím mi ale přijde super. A Island Kiss taky.

 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.10.07 20:47

Já myslím, že pro puberťačky je to ideální. Nenadchne, neurazí, každý rok jinak barevný flakon do sbírky a většinou k tomu plážová taška, ručník, neseser atd.

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 
Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 04.01.08 08:44

Je mi teda už 2×18, ale některé Escady se mi líbí. Z jednoho prostého důvodu - působí na mne optimisticky a dokážou mi zlepšit náladu. Takže do špatného počasí, nebo když není nálada, se mi tyto vůně osvědčují.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
anonymní  02.07.07 18:14

Z Escad mi tolik nevadí, není špatná. Jsou i horší vůně:)

Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist