Esprit: Collection for Her

autor Ada

Vůni vládne teple vanilkové aroma základu, trochu do orientálna laděné srdce a bergamotově svěží hlava. Dalo by se říct - jasná vůně se svěží hlavou, kořeněným středem a vanilkovým základem, jenže v Collection jako by tohle všechno bylo v temnější, zastřené podobě. Výsledek je teplý, zlatavě sladký, z rodiny moderních vanilkových vůní kombinujících vanilku či tonku s různými dalšími složkami. Příjemná, drží pohromadě, má dobrou výdrž a nevoní lacině, přestože ta vanilka je trochu na hraně - určitě nekupujte bez zkoušení.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Esprit Collection for Her (2006)
  • Složení:

    HLAVA: bergamot, tamarin
    SRDCE: ylang-ylang, pomerančový květ
    ZÁKLAD: santal, tonka

 Váš příspěvek
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 15.12.08 17:30

Vůni jsem si objednala naslepo a narychlo, ještě mi nepřišla a abych věděla co mě čeká, zašla jsem ji do drogerie vyzkoušet:) Mno, ze začátku jsem se trochu zděsila, ale po asi třech hodinách voní na zápěstí vcelku pěkně. Kdybych nevěděla, že je dámská, přísahala bych, že cítím pánskou vůni. Vanilku tam necítím vůbec, sladká mi nepřipadá, souhlasím s Éternité, že je tam cítit mýdlo. Zkrátka a dobře není to nejhorší, ale až mi přijde tak asi hned poputuje dál:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Éternité
Učednice 31 příspěvků 15.12.08 11:04

Nemůžu si pomoct, cítím tam jen mýdlo a prací prášek.

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist