Esprit: Life by Esprit Woman

autor Ada

Svěží vůně se zelenými tóny. Esprit patří mezi levnějšími značkami k těm osvědčenějším, které můžete bez obav dát jako dárek i ženě s trochu cvičenějším nosem. První závan je velmi svěží, potom se do něj začne vkrádat takový zvláštní, jakoby konvalinkový, zelený tón. Ten ale na kůži vydrží tak hodinu (což je celkem škoda) a potom se Life stane svěží (nejvíc mi svěží tóny připomínaly kombinaci pomeranče a jablka) vůní trochu doplněnou pepřem (ne suchým pepřem, ale pepřem, který podtrhuje svěžest), stojícím na obvyklém mírném dřevitém základu.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Arome Klára02
Nováček 12 příspěvků 09.02.11 20:24

Dostala jsem ho jako dárek. Překvapivě mi voní a moc ráda ho používám. Je to taková hravá vůně s připomínkou léta

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Veru  16.07.08 22:28

Měla jsem ji a používala hodně ráda, voněla na mě hodně dlouho i přes to, že to bylo obyčejné „deo vapo“, ale asi po půl roce se mi omrzela a i trochu zprotivila… Balení 30 ml je tak akorát;-)

 
Jana
Učednice 141 příspěvků 27.03.08 14:40

Ano, je to příjemná ovocná svěží letní vůně, jak naznačuje už barva flakonu. Líbí se mi, ale takových vůní je spousta, takže si příště za takovou cenu koupím radši nějaký podobně vonící „nedrogerkový“.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 17 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 14 parfémů
 
label
Nováček 5 příspěvků 18.12.07 14:30

Tato vůně mi něčím připomíná dávnou vůni opalovacího oleje. Hmm, vzpomínka na léto.. :))

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist