Esprit: Night Life Woman

autor Ada

Night Life by Esprit je speciální verze svěží Life by Esprit. Jelikož je označena jako speciální letní verze, čekala jsem přirozeně opět něco svěžího, lehkého, možná šmrncnutého do zelena nebo do květinova, zkrátka vůni na léto. Night Life je však přesným opakem takové představy. Ostatně už složení vyhrožuje spoustou cukru.

Vyzkoušela jsem a jsem na vážkách, jaký vynést nad Night Life verdikt. Začátek je totiž nesnesitelný, silná, plastelínová vanilka, která leze do nosu, obrací žaludek a nelze se jí zbavit. Kdybych zkoušela doma ze vzorečku, asi bych to utíkala umýt, ale venku to nešlo. Plastelína vydržela páchnout nepříjemně dlouho, možná 30-45 minut, než konečně zeslábla natolik, že jsem ji byla ochotná akceptovat. Night Life se pak proměnila v nejen čichatelnou, ale i docela pěknou vůni ve stylu Inside Donna či Kenzo Amour.

Je sladká, voní z ní vanilka, pižmo, květiny a výrazně je cítit kokosový ořech. Pokud se vám takové vůně líbí, zvlášť máte-li rády kokos a nemusíte ovocně kokosové kombinace, mohla by Night Life být to pravé pro vás - pokud přežijete přepísknutý úvod.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Esprit Night Life Woman (2007)
  • Složení:

    HLAVA: piňa colada, brambořík, ananas, kokos
    SRDCE: pivoňka, květ mandloně, hloh
    ZÁKLAD: světlé dřevo, kokosové mléko, pižmo

 Váš příspěvek
 
Tereza  20.03.11 10:07

Ta vůně už nikde není :(

 
Daisy  02.07.09 20:13

Tu vůni miluju :-)

 
Mina  31.05.09 16:23

Jj přesně tak, ta vůně už nikde není :'(

 
kudlička  08.10.08 09:23

Myslím, že jsem ji zahlédla na coty.cz.

 
Arome Šárka
Učednice 77 příspěvků 31.07.08 20:30

Taky je mi líto že už se nedá sehnat, pěkně si ji šetřím, ale 30 ml nevydrží věčně :-(

Na poličce 24 parfémů 65 miniatur 0 odstřiků 63 vzorků V tužebníku 17 parfémů
 
Terik  24.07.08 12:50

tak v tom případě já taky;-)…nejlepší vůně jakou jsem kdy měla…jenom mám problém ji ted někde sehnat

 
kamila  07.09.07 15:29

Asi jsem úchyl, ale mě ta vůně přijde skvěla od začátku do konce:-)

Vložit nový komentář

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist