Estée Lauder: White Linen Breeze

autor Ada

White Linen Breeze je první odnož klasické White Linen (druhá je novinka Pure White Linen). Breeze neobsahuje aldehydy a podle mých čichových dojmů je to v podstatě pokus vytvořit vůni, která by zbyla z White Linen právě po odebrání aldehydů (ostatně i složení to trochu naznačuje). Je zeleně květinová, trochu pronikavější, v jednu chvíli to na mě bylo až moc (příliš velká dávka nasládle šťavnaté, nazelenalé květiny, patrně mimózy nebo nějaké konvalinkové kombinace). Celkově je chladnější, čerstvá, opravdu jako svěží vánek vanoucí z lesů a luk („breeze“ = vánek). Zhruba uprostřed vývoje mi lehce připomínala zelenější a méně jásavou verzi Champs-Elysées. Působí hodně vlhkým, vodním dojmem, jako by se ten vánek z luk a lesů vymáchal někde v potoce.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Estée Lauder White Linen Breeze (1996)
  • Složení:

    HLAVA: leknín, zimolez, mořský akord, amazonská orchidej
    SRDCE: jasmín, bulharská růže
    ZÁKLAD: vetiver, větvičník, santalové dřevo

 Váš příspěvek
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 17.01.09 21:44

přivezla jsem si ji z Anglie před pár lety, v té době mi přišla zajímavá, dneska cca po 8mi letech mi nic moc neříká, z toho uvozuji, že se může líbit mladším ročníkům, připomínala mi trochu skandinávskou čistou přírodu, kterou žádný jiný element /rozuměj silnější či jiná vůně/ neruší

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
JK  02.07.07 18:41

Dá se u nás koupit? Kde? Podle popisu něco přesně pro mě

Vložit nový komentář

Nový článek:

Žena, která archivuje vůně zašlých časů

 

Měli bychom poznávat a zažívat svět všemi pěti smysly. Přesto jsou v naprosté většině případů preferovány jen tři z nich. Je tomu tak i v případě poznávání naší minulosti. Vizuálně, hmatem či sluchem zkoumáme staré záznamy, předměty, dokonce lze i chuťově zkoumat staré recepty. Ale co vůně zašlých časů?

Celý článek »
TOPlist