Estée Lauder: White Linen Breeze

02.07.07 | autor Ada

White Linen Breeze je první odnož klasické White Linen (druhá je novinka Pure White Linen). Breeze neobsahuje aldehydy a podle mých čichových dojmů je to v podstatě pokus vytvořit vůni, která by zbyla z White Linen právě po odebrání aldehydů (ostatně i složení to trochu naznačuje). Je zeleně květinová, trochu pronikavější, v jednu chvíli to na mě bylo až moc (příliš velká dávka nasládle šťavnaté, nazelenalé květiny, patrně mimózy nebo nějaké konvalinkové kombinace). Celkově je chladnější, čerstvá, opravdu jako svěží vánek vanoucí z lesů a luk („breeze“ = vánek). Zhruba uprostřed vývoje mi lehce připomínala zelenější a méně jásavou verzi Champs-Elysées. Působí hodně vlhkým, vodním dojmem, jako by se ten vánek z luk a lesů vymáchal někde v potoce.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Estée Lauder White Linen Breeze (1996)
  • Složení:

    HLAVA: leknín, zimolez, mořský akord, amazonská orchidej
    SRDCE: jasmín, bulharská růže
    ZÁKLAD: vetiver, větvičník, santalové dřevo

 Váš příspěvek
 
chechtalka
Učednice 77 příspěvků 17.01.09 21:44

přivezla jsem si ji z Anglie před pár lety, v té době mi přišla zajímavá, dneska cca po 8mi letech mi nic moc neříká, z toho uvozuji, že se může líbit mladším ročníkům, připomínala mi trochu skandinávskou čistou přírodu, kterou žádný jiný element /rozuměj silnější či jiná vůně/ neruší

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
JK  02.07.07 18:41

Dá se u nás koupit? Kde? Podle popisu něco přesně pro mě

Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist