Etienne Aigner: Black for Women

22.08.07 | autor Ada

Black se sice ohlásí mandarinkou a bergamotem, ale jinak si těchto složek nevšímejte - zmizí tak rychle, že je ani nezaregistrujete, a zůstane po nich jen slaboučký náznak. To nevadí, protože srdce je velmi zajímavé, jemné a přitom těžké zároveň. Všechny tři uvedené složky vynikají v rovnoměrné směsi - kouřové a tajemné kadidlo, voňavá růže a pikantně nasládlý anýz. Dohromady vytvářejí dojem jemného svetříku z kvalitního materiálu, který hladí a hřeje. Představte si tiše doutnajícího vánočního františka, ale jeho vůni hodně zeslabte a zjemněte, a přidejte do ní trochu růžové vůně a koření - tak nějak vypadá srdce Aigner Black.
Potud se mi vůně celkem líbila, ale potom si to pokazila. Myslím tím u mně, podle mého vkusu. Z Aigner Black se totiž postupně vypaří růže i anýz, a vůně získá takřka výlučně kouřový charakter, přislazený vanilkou, santalem a pižmem. Takovou kombinaci můj žaludek a hlava špatně snášejí, ale pokud milujete kouřovou vůni kadidla s vanilkou, budete v sedmém nebi. Jak postupně slábla, připomínala mi Aigner Black takovou tu jemnou, bolehlavově sladkou vůni, kterou ucítíte, když sáhnete do skříně zralé dámy, která si potrpí na těžší sladké vůně, vytáhnete kašmírový svetr a přivoníte k němu. Nepochybuji o tom, že některým mužům bude Aigner Black připadat zpropadeně sexy, ale jestli míníte přilákat svalnatého plavčíka nebo nějaké podobné kůzle, volte raději jiný nástřik.
Jestli nesnášíte vůně, které se označují jako „babičkovské“, „pohřební“, „kostelní“ atd., nejspíš se vám Aigner Black líbit nebude. Tou pohřební složkou takových vůní totiž obvykle bývá právě kadidlo.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
Black Cashmere

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Etienne Aigner Black for Women (2004)
  • Složení:

    HLAVA: sicilský bergamot, yuzu, mandarinka
    SRDCE: anýz, růže stolistá, kadidlo
    ZÁKLAD: černé pižmo, kašmírová kůže, madagaskarská vanilka, santalové dřevo

 Váš příspěvek
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 08.06.11 17:15

Základ by se dal přirovnat ke Kenzo Amour a možná, možná chvíli cítím i tu kůži(taková Carbochardová).

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 08.06.11 15:54

Tóny hlavy necítím vůbec.Nejdřív decentní (nekyselá) sladkost + kouř, hodně kouře, ale né cigarety, či oheň, spíš opravdu ten kostelní doutnavý,nebo „vůně“ popela. Sladkost postupně odchází, kouř se míchá s vaší kůží, jemní a nastupuje vanilka.Tato fáze je mi už velmi příjemná, ale ta 1.hodina je potenciální zvedač žaludku.Typově bych přirovnala (hlavně ta sladkost na začátku) k Bvlgari Black, i když tam není tak výrazný kouř.Rozhodně neotřelá vůně, ale před nákupem je třeba pečlivě vyzkoušet.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů
 
Míša  19.02.10 14:46

Zdravím, tak já tuto vůni musím hodně pochválit. Mám 125 ml sotva měsíc a už ubývá:-). Je opravdu zajímavá a lákadlo pro chlapy. A vy holky, co máte rády vůně ala Light Blue od Dolce & Gabbana apod., vůbec k takovéto nečichejte… to je potom jasný, že ji tady budete hanit, protože Vám zákonitě nemůže vonět.

 
anonymní  19.02.10 14:46

Nádherná vůně, jejíž krása a jedinečnost vynikne až po chvíli, kdy se rozleží na jemné ženské kůži. Kůži ženy sebevědomé, ženy individualistky, která se chce lišit a mít nad muži vliv tím, že omámí jejich smysly i při letmém setkání. Velmi mě překvapila. Nejdříve se tváří spíše mužsky, ale posléze se rozvoní do krásně tajemné a netradiční dámské vůně.

 
1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.01.09 18:44

Začátek - nesladký citron s kůží, kadidlem(dost děsný..!), postupně ta sía slábne a začíná sládnout, ale je to na mně vyloženě pánská vůně..?!
Přidává se něco svěžího(pepř?), a nastupuje pižmo(které ve vůních miluju, ale tady..), které vůni protepluje..,ale v této kombinaci je to adept na silný iobraceč žaludku..!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
 
Veru  17.10.08 17:16

Mě naopak nepřijde vůbec babičkovská ani pohřební, ale spíše mi připomíná ty velmi módní perníkové sladkosti, co určitě znáte z některých pánských parfémů. Samotná sladkost mě neobtěžuje, ba dokonce se mi líbí, jen se pořád nemůžu rozhodnout, zda je to opravdu ženské, nebo to už překročilo hranici, přičemž ve druhém případě bych ji nosit nemohla - v pánských vůních se doopravdy necítím dobře.

 
Gep
Učednice 218 příspěvků 09.04.08 13:55

Z této vůně se mi dělá naprosto nevolno. Absolutně žádný bergamot necítím. Vůně je na mě prosta jakékoli sladkosti, jakékoli ženskosti. To i Bandit od Piqueta je více feministický. Nositelky nechť se neurazí, ale pro mě je to cosi, co na sebe plácají mužatky ve snaze vonět sofistikovaně. Potkat ženu používající tuto vůni, budu se snažit dostat z dosahu, či dovanu, vůně samotné opravdu velmi rychle.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
VikiS
Učednice 69 příspěvků 29.09.07 19:18

Na kůži jsem Black vyzkoušela a můj dojem je následující: Mandarinku a bergamot cítím,anýz také, ale v okamžiku, kdy tyto vyprchají, nezůstane mi na kůži ani " ň ".Moc jsem se těšila na kadidlo, vanilku a onen avizovaný kostelní nádech, ale někam se zatoulaly..;o)). Krásné kadidlo a je skutečně k nalezení v doporučovaném Black Cashmeere od DK

Na poličce 36 parfémů 0 miniatur 18 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 2 parfémy
 
anonymní  22.08.07 21:36

Ovonala som ju len z papierika, no treba povedat, ze je zaujimava a celkom prijemna, ale vyzaduje si skusku na pokozke.

Vložit nový komentář

Nový článek:

Depilační krém vs. žiletka: Kdo vyhrál boj proti chloupkům?

 

Mise zní jasně: Oholené nohy! Mojí levou nohu proto pokryl depilační krém, zatímco pravou jsem vzala žiletkou. A po týdnu mám vítěze testu. Jen daleko méně jasného, než jsem čekala.

Celý článek »
TOPlist