Frederic Malle: Musc Ravageur

24.08.08 | autor Ada

Smyslná, rafinovaná, silná, ale ne divoká, dramatická, záhadná... Dospělý parfém, nekompromisní orient, který triumfuje nad současnou módou; výbušný začátek s bergamotem, tangerinkou a skořicí stojí na smyslném základu z vanilky, pižma a ambry. Žádné květiny, jen rafinovaná a zvýrazněná vůně kůže.

Smyslná, rafinovaná, silná, ale ne divoká, dramatická, záhadná… tak charakterizují Musc Ravageur stránky výrobce. Je to dospělý parfém, nekompromisní orient, který triumfuje nad současnou módou; výbušný začátek s bergamotem, tangerinkou a skořicí stojí na smyslném základu z vanilky, pižma a ambry. Žádné květiny, jen rafinovaná a zvýrazněná vůně kůže. Teď už bych ani nemusela psát recenzi, protože oficiální popis to skoro všechno řekl za mě. Musc Ravageur je vskutku silná, výbušná a dramatická vůně, do které parfumér Maurice Roucel nedal žádnou pojistku líbivosti, žádné ovoce, žádné kytičky, nic, co by jeho výtvor tlumilo.

Dominující složkou je skořice, zvlášť ze začátku ostrá a kousavá a také citelně medicinální, jako bonbony z lékárny. Musíte aplikovat opatrně a chvíli počkat, než se Musc Ravageur usadí v přijatelnější podobě - a soudě podle některých názorů a recenzí se to někdy ani nestane a chudák nositelka s parfémem bojuje předem prohranou bitvu. Dočkáte-li se, uzříte vanilku, medovou ambru, pižmo, santalové dřevo, všechno v silné, smyslné, až živočišné podobě.
Musc Ravageur je pokaždé trochu jiná, zkoušela jsem ji několikrát a někdy byla opravdu nesnesitelně ostrá, jindy příjemně silně skořicová, pak zase víc vykoukl vanilkově santalový základ.

Nedoporučila bych ji na běžné každodenní nošení, tohle je parfém pro adrenalinové chvíle, kdy máte náladu se s vůní poprat, nevadí vám riskovat, co z toho tentokrát vyleze, zkrátka toužíte po parfémovém dobrodružství.

Kvůli koňské dávce skořice se nabízí srovnání se dvěma vůněmi: Opiem a L od Lolity Lempické. Musc Ravageur jsem v recenzi na Juicy Couture připodobnila k rusovlasé divošce, která se nebojí ani sama v pralese (a ve volném čase loví u cesty neopatrné mládence).
Opium je také silný, kořeněný orient s převládající skořicí, je však kultivovanější a méně přímý; je to dáma v tmavě rudém sametu, občas okouzlující, občas odpudivá. A L je slečna, která se ráda rozvaluje na pohovce, mlsá sladkosti a nosí třpytivé šperky od Swarovského.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 10.03.10 13:27

Mírně nasládlá, kořeněná - paráda!

Na poličce 20 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů
 
daniela
Nevyléčitelná závislačka 1802 příspěvků 27.10.09 11:01

Krásná vůně. Asi mám štěstí, vždycky se rozležela příjemně, takže pro mě je klidně na každodenní nošení.

Na poličce 202 parfémů 264 miniatur 4 odstřiky 239 vzorků V tužebníku 29 parfémů
 
manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 30.08.09 20:53

Je moc krásný,už se na něj těším,jak mě bude hřát,smyslný se mi jeví ,ale tak akorát,ne přehnaně

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
anonymní  26.10.08 09:32

Miluji silnější parfémy,zj. se skořicí,protože mě uklidňuje. Vzorek jsem dostala, momentálně si jej objednávám.

 
Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 03.09.08 08:12

Na zimu bez konkurence. Nevím, jak vy, ale já, jakmile se ochladí, okamžitě automaticky sahám po skořici - svíčky, tyčnky, štrůdly, do kafe, do grogu a svařáku a samozřejmě parfémy - prý skořice prokrvuje a zahřívá. To přesně dělá Musc Ravageur. V zimě ho nosím celodenně, protože mně připomíná hladký kašmírový šál, do kterého se můžete celé zahalit a je vám krásně…Nic moc smyslného ani silného - krásný unisex…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

 

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist