Gabriele Strehle: Strenesse

22.12.07 | autor Ada

Gabriele Strehle a její značka Strenesse je u nás pravděpodobně zcela neznámá; ostatně nemá zatím příliš dlouhou historii - respektive má (počátky se datují do 40. let minulého století), širší módní veřejnosti se však představila teprve před třinácti lety. Na pole parfémů pak vkročila teprve v roce 2001 vůní, jejíž recenzi si právě čtete.
Vzorek jsem přihodila k jednomu nákupu, aniž bych tušila, co je to vlastně zač. Najít složení také chvíli trvalo. Vzorek je zajímavý už od pohledu, tekutina je totiž lehce mléčně zakalená, jako slabá mýdlová voda. Ze začátku také trochu jako mýdlová voda voní - ostřejší a ne moc příjemná, chce to tak čtvrt hodinky počkat. Potom se Strenesse rozvine v to, čemu jistá sorta uživatelek říká ‚comfort scent‘, nedokonale přeloženo jako ‚uklidňující vůně‘ - tedy ta, kterou se navoníte po dlouhém, stresujícím dnu, k tomu si uvaříte podle preferencí kakao, kafe nebo čaj, zabalíte se do deky a zaboříte se do svého oblíbeného křesla. Ne na každého však tyto vůně tak působí, podmínkou je mít ráda pižmo a vanilku, v případě Strenesse ještě pár těch bílých kytiček.

Vůně je spíš teplá, i když zároveň ‚čistá‘, převládá vanilka, pižmo, tón mandlového mléka, broskvový tón a do toho špetka jasmínu a heliotropu a maličko mýdla; po zklidnění má až lehce slaný charakter. A tady bych mohla recenzi rozdělit a napsat dva závěry:

  1. Strenesse je jemná, nikam se nedere, přirovnala bych ji k měkkému bílému svetříku z příjemného materiálu nebo kašmírové šále, kterou si omotáte kolem hlavy, než vyrazíte do mrazu. Má v sobě německý minimalismus, který u nás nejvíc známe z vůní Jil Sander. Vynikající uklidňující vůně pro zimní dny i večery.
  1. Broskvový tón ve Strenesse je ten, který známe z levnějších tělových přípravků a skutečné broskvi se moc nepodobá. Dlouho vydrží vonět nepříjemně výrazně, do toho ty květiny a vlezlá čistota, která nemá v teplých uklidňujících vůních co dělat. Dobrý záměr, ale zpracování dost kulhá.

Výsledek je myslím jasný - nebrat naslepo, a když už (na Jahodě stojí padesátka cca čtyři stovky), počítat s tím, že to možná nevyjde a budete ji muset střelit nebo darovat. Strenesse má nakročeno tam, kam se vydala Bois Farine, ale srovnávat tyhle dvě při nejlepší vůli nejde. Do podobné skupiny patří i Diesel Plus Plus nebo Le Feu d'Issey. Všechny uvedené vůně jsou ovšem sytější a neobsahují žádné broskvové ani čisté tóny.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Pomněnka  28.12.07 18:02

Tohle je opravdu prazvláštní vůně. Jako jemnou bych ji neoznačila, pro mě velmi agresivní… rozhodně nekupovat naslepo!

Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist