Gabriella Sabatini: Temperamento

26.12.07 | autor Ada

„Sabatinky“ jsou známé „drogerkové“ vůně; osobně jsem fází Sabatini neprošla, ale zdá se, že jsem tak trochu bílá vrána. Mnoho parfémových milovnic se k sabatinkám přiznává, ostatně v našich končinách tyto vůně jistou dobu představovaly jednu z mála možností, jak se navonět něčím dražším než deodoranty Fa a zároveň nemuset vytáhnout z peněženky polovičku posledního platu.
Temperamento je ze začátku poměrně výrazná. Těch melounových tónů si moc neužijete, aspoň já jsem si jich vůbec nevšimla, spíš trochu bergamotu a hned potom květiny. Asi tak za půl hodiny už se začala usazovat finální podoba. Ta je teple sladká, nejvýraznější je zlatavě pudrový ambrový tón, potom vanilka a do toho trochu santalového dřeva. Na základu spočívají umírněnější květiny, z nichž nejvíc vyniká konvalinka, která vůni dodává specifické ladění. Mému nosu připadá takové do zelena a do sucha, někomu přijde tento konvalinkový tón ve spojení s ambrovo vanilkovým základem až do kávova. Celkově jde o teplejší, sladší vůni, nedá se však označit jako těžká - je někde zhruba uprostřed.
Temperamento je poměrně slušná vůně. Levnější vůně z teplejší sladké kategorie často trpí chorobou řídkého základu, takže po odeznění hlavy a srdce se celá kompozice rozpadne a zeslábne. Základ Temperamenta se drží statečně a celková kompozice je zdařilá. Pokud se vám takovéto vůně líbí, ostudu si určitě neuříznete.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

  • Gabriela Sabatini Temperamento (2004)
  • Složení:

    HLAVA: vodní meloun, černý rybíz, bergamot
    SRDCE: jasmín, konvalinka, pivoňka
    ZÁKLAD: santal, ambra, bílé pižmo, vanilka

 Váš příspěvek
 
gabucha
Učednice 31 příspěvků 19.03.15 20:34

Ja si nimi prešla tiež…:) Wild Wild som dostala, bola to prvá „lepšia voňa“ a temperamento som si vybrala sama…stála ma vtedy okolo 800 českých korun…:)(rok 2004 :)) a sklo flakonu mám doteraz,slúži ako vázička na jeden kvietok…:)
na tú dobu to bola slušná voňa a myslím, že na rozbeh tiež…:)

Příspěvek upraven 19.03.15 v 20:37

Na poličce 17 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
Éternité
Učednice 31 příspěvků 11.12.09 23:29

Kdysi ji taťka koupil mamce na nějaký svátek. Unosily jsme ji spolu - byla to taková ,,vůně na lítačku" - taková ta, po které člověk bezmyšlenkovitě hrábne jen aby něčím voněl :-D

Na poličce 8 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Eva_nem
Učednice 96 příspěvků 23.11.08 03:14

Mamka používala léta fialovou sabatinku. Pak si jednou koupila Sun Ocean a ta mi voněla moc a moc. Teď jsem ji našla u přítelkyně, půjčila si ji a byla opět okouzlená, asi si ji pořídím. Voněla dlouho a celou dobu příjemně. Takže jsem evidentně přišla do fáze sabatinek, jak je napsáno v recenzi:)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1587 příspěvků 26.12.07 19:26

Sabatinky jsou kategorie sama pro sebe,ta první byla naprostá bomba,ale pak to šlo nějak z kopce a tohle je jedna z těch nejméně povedených.Měla jsem 30ml,naštěstí,pro­tože jsem ji po 5 minutách přestala vnímat,necítila jsem ji ani z oblečení,je­diné,s čím mohu souhlasit,je to,že je to tzv.teplá vůně a jak povídám ,slavná tenistka umí vyprodukovat mnohem lepší parfém ve své kategorii.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Drdol čtyřikrát jinak! Rozlučte se s culíkem

 

Máte dlouhé vlasy a málo času na ranní česání? Našli jsme pro vás účesy pro dlouhé vlasy, díky kterým vaše vlasy nebudou končit denně v culíku.

Celý článek »
TOPlist