Giorgio Beverly Hills: Giorgio

07.10.08 | autor Ada

Krabičku se žlutými pruhy jsem několikrát zahlédla v internetových parfumeriích, ale vždycky jsem ji bez zájmu přešla. Neznámý flakon, neznámé jméno... jak by také mohlo být známé, když v době největší slávy značky Giorgio Beverly Hills a vzniku této vůně jsem ještě voněla dětskou přesnídávkou a nejvíc chic kouskem v mém šatníku byly béžové punčocháčky!

Krabičku se žlutými pruhy jsem několikrát zahlédla v internetových parfumeriích, ale vždycky jsem ji bez zájmu přešla. Neznámý flakon, neznámé jméno… jak by také mohlo být známé, když v době největší slávy značky Giorgio Beverly Hills a vzniku této vůně jsem ještě voněla dětskou přesnídávkou a nejvíc chic kouskem v mém šatníku byly béžové punčocháčky!
Vůně jako Giorgio byly pro osmdesátá léta typické: výrazné, při hojné aplikaci hlasité až otravné, aby vhodně doplnily hranatá sáčka a ostře řezané minisukně. Což neznamená, že se v nich nedá najít něco pěkného i dnes. Giorgio je převážně květinová vůně, v níž převažují bílé květiny (viz složení). Začátek je broskvový, meruňkový jako z vonokvětky, v níž se meruňkové tóny mísí s její bílou květinovou vůní; identifikujete také aldehydy, které vás pak budou ve snižující se intenzitě provázet až do konce. Zpočátku jsem si říkala, kam se všechny ty slibované bílé květiny poděly; zdálo se mi, že cítím spíš růži, konvalinky, k tomu trochu jasmínu, jediná výrazná bílá květina byla tuberóza. Po nějaké době však Giorgio přestane vysílat signál ‚pozor, jde silná žena‘, a trochu se uklidní, zesládne a citelně zbělá. Pak najdete bez problémů nejen tuberózu, ale i jasmín a gardénii. Aldehydy a pudrověji laděný základ neustále květiny umírňují a rozostřují, takže celkové vyznění může být při vhodném použití a kombinaci s oblečením velmi elegantní a jindy zase romantičtější.
Nevím, jestli bych doporučila Giorgio naslepo - zkušenějším nositelkám parfémů, které už mají něco za sebou a potrpí si na květiny, možná ano, ostatním určitě ne.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
romnick  01.04.11 12:00

Miluji ji.

 
Dagmary
Učednice 112 příspěvků 09.10.08 11:17

Na www.parfemu-raj.cz je tahle značka „za hubičku“,kdo rád experimentuje naslepo,je tam asi 5 druhů.

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 20 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist