Givenchy: Hot Couture

12.08.07 | autor Ada

Na začátku je vůně malinově-květinová, působí dojmem, jako by se chtěla odpíchnout a být těžká a výrazná, ale výrazná není. Spíš mi přišlo, že se vpila do kůže a zůstala tam. Přilnula a vytvořila jemnou voňavou auru, která nebude cítit všude kolem, spíš až z větší blízkosti. Po „odvonění“ hlavy se vynořila vůně vetiveru (dřevitá vůně vlhkého lesa), ovšem jen velmi nenápadně, kombinovaná s hladkou vůní bílé květiny. Cca za hodinu jsem měla na kůži kombinaci jemné malinově-květinové směsi (Hot Couture není 100% malinovka) a špetky koření. Nakonec vůně vyčichla do malinové cukrové vaty. Celkově mě Hot Couture svojí proměnlivostí trochu mátla a líbila se mi jen trochu (zhruba někde u toho vetiveru). Nosit bych ji nechtěla.
Hot Couture na mě působila poměrně elegantně a podle toho bych ji nosila. Zařadila bych ji někam doprostřed mezi lehké a těžké vůně - pro trochu elegantnější nebo slavnostnější příležitosti na den, na večer pak k příležitostem, které nevyžadují nějakou orientální bombu, případně pro ženy, které kolem sebe chtějí místo rudého oblaku šířit jen příjemný obláček.

Líbil se vám článek?

Témata článku

Recenzované parfémy na Arome.cz:

 Váš příspěvek
 
Luci23
Parfémová maniačka 712 příspěvků 27.09.10 20:30

Je úžasná (edp). Já ty kouřové maliny miluju, přijde mi taková.. jak to říct.. sexy :) Mám okolo sebe dost tupočiché muže, ale tuhle mi chlapi chválí. A oproti recenzi musím trošku nesouhlasit - na mně se rozvoní do prostoru dost, když jdu večer někam ven, tak tohle je něco, co je cítit.. já ji miluju už dlouho :) zatím jediný parfém, který mám pořád.. Oproti původní verzi je o hodně sladší, pro většinu asi snesitelnější.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 
anonymní  13.12.09 19:20

Děkuju za odpověď. Nakonec jsem to nevydržela a objednala si celou sadu která obsahovala vůni kterou jsem testovala tedy ve složení edt. Až budu mít příležitost určitě v parfumerii vytkouším EDP. Lucka

 
Theika  09.12.09 19:38

Luci, testovala jsi EDT, tohle je recenze na EDP.. Zajdi si do parfumérky, na jednu ruku si stříkni toaletku a na druhou parfémovou verzi.. Jsou trošku jiné, tak uvidíš..
Jinak tahle vůně je kráááásná, ale na mě opět(jako mnoho vůní) nedrží..:(((

 
anonymní  08.12.09 11:18

Tak a teď mi prosím prosím někdo pomozte. Po prečtení komentářů k této vůni jsem z toho jelen :-)
Dostala jsem vzoreček, vůně byla zatavená v růžovém obalu a byla to edt. Jsem z ní nadšená, chtěla bych si ji koupit, ale nevím kterou vlastně že jsem to ovoněla. Také mě mate složení na tom mém vzorečku je vzadu napsáno kapka malin a průzračný jasmín nic víc.Děkuji za případnou radu. Lucka

 
pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9076 příspěvků 05.04.09 20:20

Cítím opečené maliny, opravdu lehce zakouřené a líbí se mi, je to celkem neobvyklá vůně, zajímavá!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 41 parfémů
 
lucía66  27.03.09 16:28

Našla jsem tento týden levnější variantu a to Luciano Soprani - Jolie. A to bez kouře:o))
Mají na elninu 75 ml za 710 kč, což je příjemná cena.

 
Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 27.02.09 10:29

náááádhera, testovala jsem tu novější, „kouřový“ nádech mi nevadí, dodává pocit zvláštnosti, podle vašich komentářů ale budu chtít zkusit i tu původní.
už ji mám na cestě :)))

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 
dasek  23.10.08 15:21

Tak pro mně je to nádherná luxusní vůně, kterou mi naprosto každý pochválil. Kamarádky, prodavačky v obchodech, lidi náhodně na ulici. Prostě je kouzelná a nevšední, nevoní s ní každá a je osobitá!

 
lucía66  15.09.08 09:28

Miluji ve vůních maliny. Ale tuhle novou verzi nemám ráda. Raději jsem měla tu černou Hot cotoure, která byla hranol ve stojánku. Byla opravdu příjemně malinová. V této nové mi vadí kouřový nádech, jako by mi oblečení smrdělo od táboráku.

 
Gep
Učednice 218 příspěvků 12.05.08 18:46

Bohužel jsem se k původní Hot Couture nedostala, kolekci No. 1, pouze k té nové verzi. Nalákána na maliny jsem se těšila, ale hrůza je slabé slovo. Řídká nasládlá vodička a puch dýmu jako zatuchlý a nepraný kuřákův oděv. Fuj! Omlouvám se nositelkám, zkrátka tento produkt, byť by byl jediným parfémem na světě, si ke mě cestu nenajde.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 21.04.08 22:31

Tato vůně je pro mě velkou nostalgií a moc se mi líbí.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
Zdenka  25.09.07 13:53

Moje pocity z této vůně: Hned po stříknutí jsem musela odvrátit hlavu, hrůza, říkala jsem si jestli není tester zkažený, protože jsem cítila štiplavou vůni, ve které vynikaly spadané vlašské ořechy ještě v takové té zčernalé slupce, která barví ruce, a je už trošku v rozkladu . Když to pominulo, zůstala příjemná malinová šťáva, ale do ní se stále a stále prodírá něco kouřového, uzeného, a to celý dojem kazí. Jakoby se chvíli snažily vítězit v převaze maliny a chvíli zase ten dým z udírny (jak tomu říkám), a pořád se tyto dvě složky perou o prvenství. Těžká vůně to není a lehká taky ne, v tom je recenze pravdivá. Kombinace malin a kouře mi přijde fakt divná. Čistě malinová by byla fajn.

 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 04.01.08 10:58

Tak tester této vůně se mi dostal před lety do ruky a zvolala jsem tak to je ta pravá a jediná. Těšila jsem se až si jí jednou koupím (stavěli jsme, tak na ní nebylo). Po kolaudaci jsem si jí doslova vydupala a vybrečela. Ale ouha, někde se to výrobci zvrtlo a už to nebyla ona ta vytoužená něžná vůně, přibyly tam ony ořechy výše zmiňované (pro mě čerstvě ořezaná tužka). Flakon byl nádherý, nicméně Cacharel udělal praktickou změnu i tam. Výčnělek,za který se parfém opíral na toaletce trhal vnitřky kabelek,tak byl odstraněn i s dámou která v různých úhlech pohledu mizela nebo se objevovala. Tím parfém ztratil svoji jedinečnost a dokonalost. Původní flakony prý získali na sběratelské ceně.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
sLenka
Parfémová maniačka 990 příspěvků 04.01.08 11:02

Ještě, komu voněla původní verze (bez ořechů a tužek), našla jsem zcela stejnou vůni Beautiful day od Gabriely Salvete. Mají ji jen někde, spíš v zasrtčených soukromých drogeriích asi za 200Kč, ale mizí, asi se už nevyrábí.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
novlen
Nováček 20 příspěvků 12.08.07 15:58

Mňam! S touto vůní mě pojí asociace z dětství - vůně babiččina tajného šuplíčku s cukrovinkami… Přesto je to typ vůně, na který dostanu chuť - stejně jako na sladké - jen občas a mám bohužel pocit, že stylově se ke mně nehodí.

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů
Vložit nový komentář

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist